Voda v avtu

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik SmirastoNastrikanPulover pravi:
Tako kot so ti ze drugi odgovorili, spucaj oddusek za vodo,
Ja, ve kdo kak ga najdem ?
(preden razšraufam pol avta...)
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Odstrani plastični pokrov, ki pokriva mehanizem brisalcev.
Zlij noter nekaj vode.
Voda bo odšla proti najnižji točki.
Tam je oddušek.
Z žico - ravno prav trdo (npr. el. kabel) požokaj noter, da odstraniš umazanijo (samo ne le 10 cm ampak več),
Če to ne deluje, je vzrok drugje.

Nadljnje možnosti:
1. avtomehanik,
2. zamenjaj avto
evil.gif
 

kabudi

Zelenc'
9. okt 2007
25
0
1
Isti problem imam jaz. Če pada dež ali pa bognedaj da ga peljem v pralnico mi pod VOZNIKOVIM sedežem dejansko rata luža.
Očitno je res nekaj na tem kanalu izpod brisalcev.

Ali kdo ve kako to spucat na VW Passatu 3B l.1998?

Hvala in lep pozdrav,
kabudi
cool-1.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik kabudi pravi:
Isti problem imam jaz. Če pada dež ali pa bognedaj da ga peljem v pralnico mi pod VOZNIKOVIM sedežem dejansko rata luža.
Očitno je res nekaj na tem kanalu izpod brisalcev.

Ali kdo ve kako to spucat na VW Passatu 3B l.1998?

Hvala in lep pozdrav,
kabudi
cool-1.gif

Na vratih si spucal "izpustne odprtine" ?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Hmm, sem zdaj malo pregledal stvari in zgleda, da gre za konstrukcijsko napako.
Luknje pred vetrobranom sta namreč dve, veliki obe za dve pesti, odtoka pa sta tam za tri prsta. Valda pri nalivu ne more dovolj odtakat in se celi prostor napolni z vodo. Kar pomeni, da doseže nivo odprtine za zrak v kabino in rezultat je tu ...
frown-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Sem bil na servisu pred tedni in so mi "spucali kanale".
Zdaj pa je spet isto. Po tem deževju spet voda, na istem mestu.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.710
142
63
Hm, težko verjetno da dve luknji premera 3 prste ne bi zadostovali. To opažaš že odkar si kupil avto?
Jaz bi rekel, da je nekaj narobe s tesnenjem vetrobranskega stekla. Omenil si, da si ga pred kratkim menjal. Ti je pred menjavo tudi zamakalo?


lp
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Opažam v večjih nalivih.
Zdaj če je pred menjavo šipe blo ali ne, ne morem trditi.
Ampak če vlijem vodo direkt v reže, torej se šipe sploh ne dotakne, vseeno teče not, tako da šipa ni (edina) kriva.
 

xsara

Pripravnik
11. sep 2008
117
0
16
Da se jaz pristavim svoj piskercek...

Tudi jaz imam enak problem na Clio l.2000. Sem scistil vse odtocne kanale - tiste pod havbo kot tudi tiste v pragovih. Se zmeraj je isto. Rezultat zadnjega obilnega dezevja je polno vode za sovoznikovim sedezem in tudi pri sovozniku na tleh.

Kako naj odstranim talne obloge? Je namrec vse napojeno z vodo. Verjetno bom moral odstraniti sovoznikov sedez. Na kaj moram paziti, da cesa ne polomim. Verjetno bi bilo dobro najprej odstraniti plastiko na notranji strani praga.

Hvala za pomoc.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
A dno avta spada h karoseriji ali šasiji ?

Zanima me v zvezi z :

Garancija na prerjavenje pločevine karoserije je do 10 let brez omejitve števila prevoženih kilometrov. Predmet garancije je prerjavenje pločevine karoserije od znotraj navzven (perforacija).
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.710
142
63
Sodobni avti nimajo več šasije. Karoserija je samonosna. Je pa res, da dno avta spada pod nosilni element (kletka) avta. Kaki blatniki in vrata pa recimo ne.

lp
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.951
2.415
113
Pr materi je tud spuscala voda v avto, Clio. In sicer pri prtljazniku, tam kjer je pritrjen amortizer, teleskop, kakorkoli se pravilno rece, prtljaznih vrat. Stvar zgleda zalotna gor, ni svajsano. Zdej, a obstaja kaksna stvar s katero bi namazal, kital, karkoli?
 

xsara

Pripravnik
11. sep 2008
117
0
16
Kje je bila pa voda? Morda za sovoznikovim sedezem oz. za voznikovim ali je prisla samo v prtljaznik?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.951
2.415
113
Samo v prtljazniku je. Sicer zgleda da pusca malo pri plastiki na katero se naslonijo vrata prtljaznika, ok to se da malo silikona okoli in je. Vecji problem je ker pusca tud visje gor in sicer voda pritece nekje skozi pleh. Profil okvirja vrat je votel, oziroma sestavljen iz vec profilov, ki se prekrivajo in na enem takem spoju pritece voda noter, v prtljaznik, v ta vmesni prostor pa pritece ze prej noter, nekje vise.
 

xsara

Pripravnik
11. sep 2008
117
0
16
Potem ni isto kot pri nas. Pri nas nekje pritece v kabino in se potem zadrzuje na tleh pri sovozniku in za sovoznikovim sedezem. Itak bo zdaj vec casa, da odstranim vse talne obloge...
Ce pa ve kdo za kaksno hibo Cliotov, ko se je to pojavljalo (nas je l. 2000), pa bi lepo prosil, ce lahko pove. Na servisu so mi rekli le, naj ocistim vse kanale v pragu. To sem tudi storil (prav tako tistega na levi strani pod vetrobranskim steklom), a ni pomagalo.
 

s1m0n

Pripravnik
8. avg 2007
431
0
16
37
kolegu je prišla voda v cliotu skozi ventilacijo. ne sprašuj kje in kako ker ne vem. vem le da je bila le majhna sitnost in je v 10 minutah majster to odpravil.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Stein. Nisi dobro pogledal odprtino, ko si snel plastično rešetko pod brisalci.
Ne gre za konstrukcijsko napako, ampak za pomanjkanje tesnilnega kita.
Na sredini odprtine pod rešetko je eden vijak (kniping), privit v kvadratni plastični vložek, ki gre skozi pleh.
Pvc vložek ni dobro zatesnjen, in mimo teče voda skozi v kanal.
Tako sem imel isti problem, samo na sovoznikovi strani.
Malo silikonskega kita namažeš s prstom, in je težava rešena.
zmaga.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:...
Tako sem imel isti problem, samo na sovoznikovi strani.
Malo silikonskega kita namažeš s prstom, in je težava rešena.
zmaga.gif

Saj jaz imam tudi na sovoznikovi strani.

Na servisu spet "nismo nič našli...".
frown-1.gif


No ja , upam da je to kar si rekel
sprasujem se.gif