Voda v avtu

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Zjutraj sem opazil za dva prsta vode na tleh pred sovoznikovim sedežem.
Drugo je vse suho.
Zgleda, da je prišlo na desni , izpod predala. Na to kaže sled vode na prednjem dvignjenem delu tal/tepiha. Na levi je suh, na desni pa moker do vrha. Prav tako je en tam viseči kabel moker.
Voda je rumenkaste barve.

Kaki nasvet ?

Problema sta dva:
- posušit poplavo
- preprečit, da se še enkrat zgodi


Avto je Hyundai Accent GLS letnik 2004.

LP,
David
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Zelo verjetno ti je spuščal grelec. Ali voda "smrdi" po antifrizu?
Nisem nobenga smradu zaznal. Sem mislil, da je navadna voda. Barvo sem šele opazil, ko sem ven polival.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Možno, da ti je listje zamašilo odtoke pod pokrovom motorja, ki odvajajo vodo na tla, ker pa to ni bilo mogoče, je prišla v kabino. Sem 80 %.

Lp
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
ali imaš pa zamašene odtoke.
to je to 100%.
zmaga.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.355
379
83
Ni sto procentno, je pa zelo verjetno
smile-1.gif


Sem imel enak primer: razlog je bilo zdrobljeno listje & co, ki se je skozi leta nabralo v kanalu pod motornim pokrovom, se v kombinaciji z vodo spremenilo v pocasto blatno zmes, ki je učinkovito zamašila odtoke...

B.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Ko pereš avto, zmeraj potegni z vapom ali pa malo močnejšim curkom po pragu med vrati in šasijo. Če se malo skloniš, vidiš na vsakem avtu, kje štrli ven odtočni kanal na vsaki strani (s profila med robom blatnika in požarno steno) - curek usmeriš še tja in čakaš, da vso listje popada ven.

Imel sem podobne probleme, ko mi je zamašilo cevi za šibedah ... odkar pa pri vsakem pranju dobro operem še špranjice in odtočne kanale, se to ne dogaja več.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Je možno, da je kriva nedavna menjava vetrobranskega stekla ?

Odtok ni zamašen, vsaj čisto ne, ker voda ven teče.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Sem probal z "šlaufom". Če špricam v reže pod desnimi brisalci, potem teče ven pod blatnikom, istočasno pa kaplja na sovoznikove noge.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Mogoče si preveč zalival in je šla voda v obe smeri. Poskusi dobro sčistiti - mogoče z žico - odtočni kanal in speri le njega, ne utapljati avta...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ja, saj to sem delal, da vidim, če je problem še vedno prisoten
wink-1.gif


Kaka ideja, kak najdem odtočni kanal ?
Nekje pod blatnikom je. Bom moral ono plastiko notranjo dol vzet ? Pol moram celo kolo odstranit, ker drugače do šraufov ne pridem
frown-1.gif
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Imaš klimo? Možno je, da kondenz od uparjalnika teče v avto namesto v okolico.

LP,

Milan
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Kaj pa če bi probal odstraniti plastiko od zgoraj (npr. tisto, ki pokriva mehanizem brisalcev) in bi videl kanal?
grims-1.gif
 
4. jun 2008
328
0
16
Oberkrain
Tako kot so ti ze drugi odgovorili, spucaj oddusek za vodo, sicer pa bi moral imet tudi oddusek na dnu kabine, na vsaki strani. Dobro "posusi", ker je vlaga najvecji sovraznik avta.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik zomirp pravi:
Kaj pa če bi probal odstraniti plastiko od zgoraj (npr. tisto, ki pokriva mehanizem brisalcev) in bi videl kanal?
grims-1.gif
Sem že, ni nič za videti. Vse čisto.