VN Avstralije 2011

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
V treh letih jim ga ne uspe skopirat?
smile-1.gif


Spet iscemo teorije zarote, zakaj je RedBull tako hiter?
smile-1.gif
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
582
39
28
....dinamično.....
bonk.gif
Se oproščam vsem prizadetim....

F1.2011.AUS.03.AE-HD.FP1.hamilton.jpg


Tako pa Mclaren zgleda na zaviranju


Lp
Torus
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.833
729
113
www.jernej.org
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
+2 krogas
+3 krogis

Koja je to slovenština?
confused-1.gif


PS: se nanaša na priponano skliko tri-štiri poste višje
Najbrž je delal s kakim angleškim programom, ki mu je pri množini avtomatično pripopal "s" (lap - laps).
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik Hoci pravi:
P.s. Lansko leto je mel 24.ur na naslovnici že kvalifikacije letos 3 ure po dirki ni ne duha ne sluha o kakšni F1 :D

Jaz sem vceraj iskal rezultate kvalifikacij, pa formula 1 ni bila niti omenjena na njihovi strani. Nekdo ocitno silno viha nosek, ker je ostal brez F1
bonk.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.546
6.593
113
Edino, kar je dobro iz te dirke, da RBR ni videt tako fejst dominanten, kot sem se bal. webber samo dokazal, da je krnek voznik, podobno kot button - ni skužil, da massa špara KERS za ciljno ravnino da mu potem skuži, al kaj jebemo, sam ga je pa že prej ponucal.

RBR ima sicer rezerve, ker nimajo KERSa in znajo to prec popravit, na naslednji dirki in spet dominirat
frown-1.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.833
729
113
www.jernej.org
Kako ni dominanten? Vettel ni bil nikoli ogrožen... če bi bilo treba, bi lahko šli še hitreje.

Pri Webbru so pa imeli baje probleme z obrabo gum... ali je to zaradi stila vožnje oz. napačno nastavljenega avtomobila bodo pa še analizirali.

Meni se zdi, da ima Red Bull trenutno ogromno premoč in da bo začetek sezone vsaj kar se prvih mest tiče relativno dolgočasen. So pa zato zasledovalci dobro pomešani.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
A niso ze prej eni namerno vozili brez KERSa, ces da je to boljse (avto bolj uravnotezen ali nekaj v tem stilu) ?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.562
9.262
113
sej se mi zdi, da ga bo marsikdo še ven vrgel, ker samo zgubo se dela s tem kersom.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
So - 2009. Samo takrat je bilo drugacno pravilo najnizje teze dirkalnika - 600 kg. Za 2011 so upostevali 40 kg KERS in mora imeti dirkalnik z dirkacem vred 640 kg. Tako da, tudi ce ne uporabljas KERS-a, moras imeti pa balast.
 
Nazadnje urejeno:

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Edino, kar je dobro iz te dirke, da RBR ni videt tako fejst dominanten, kot sem se bal. webber samo dokazal, da je krnek voznik, podobno kot button - ni skužil, da massa špara KERS za ciljno ravnino da mu potem skuži, al kaj jebemo, sam ga je pa že prej ponucal.

RBR ima sicer rezerve, ker nimajo KERSa in znajo to prec popravit, na naslednji dirki in spet dominirat
frown-1.gif

Včeraj sem se smejal, ko je bil Helmut Marko povedal, da niso uporabljali KERS-a in bil nato vprašan (na RTL) če sploh imajo KERS v avtu, pa je odgovoril, da ne ve natančno
hysterical-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.546
6.593
113
Malo me tudi skrbi perezov nastov, četudi so bili na koncu DSQ, dvomim da je ravno tisto krilce bilo krivo, zakaj ni prišlo do takšne obrabe gum, kot pri ostalih.

Upam, res upam, da bosta na vsaki dirki potrebna vsaj 2 postana, za top10, drugače se bo začela ponavljati lanskoletna zgodba.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.562
9.262
113
gume, kers, krilce, ni imelo niti 10% tolk pomena, koliko so ga prepisovali poznavalci. bedniki. Mislim da bo igra zelo podobna kot lani.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Zakaj le?
Če je nekdo sposoben opraviti s progo z dvema kompletoma gum, kjer drugi porabijo tri ali celo štiri, naj bo za to nagrajen. Če je pa to tako lahko, naj pa enako naredijo še ostali.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.546
6.593
113
Saj to je to, večina ekip ni mislila, da je sploh možno in pač niso, sedaj pa vedo. Recimo alonso je nekaj omenil, da so ga morda posrali s 3 postanki in bi morali iti na dva. Osebno sem, glede na vso govoričenje pred sezono, pričakoval od gum več, večjo zmedo oz večjo razliko med izrabljeno in svežo gumo, pa očitno ni bilo tako.

Kaj pa pravite glede hajfelda, kako dolgo bo še vozil in kdaj bo ekipa rajši dala šanso kakšnemu mlademu upu, senni?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.546
6.593
113
Se strinjam, čeprav pranje nekoga v šajtrgi mogoče vseeno ni tako merodajno.

Poglej mercedeza, tudi nico je "pral" MSja, pa verjetno ni nikoga tu, ki bi zaradi tega vrgel življenske prihranke pa mizo in rekel, da je nico boljši in da bo dosegel več, kot MS.

Jaz bi dal senno v avto za kak vikend, dva, slabše kot hajdfeld je skoraj nemogoče biti?