Vlazilna krema za suho kožo.

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Torej kakšno kremo/ losion naj kupim za mazanje noge pod kolenom kjer imam suho kožo in nosim kompresijsko nogavico.

Kakšni so ti losjoni z ureo?
Kaj ta urea naredi na nogi?
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Za suho kožo jaz predlagam kremo z ognjičem. V Tuš drogeriji sem jaz kupil taksno pa se zelo hitro vpije in ne pusti mastnega občutka na koži.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Urea je vlažilec, je del naravnega vlažilnega faktorja (NMF). Če je koža suha, potrebuješ kremo z vlažilci (urea, hialuronska kislina, glicerol, NMF ipd), izogibaj se oljem in mastnim kremam.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik ales85 pravi:
Za suho kožo jaz predlagam kremo z ognjičem. V Tuš drogeriji sem jaz kupil taksno pa se zelo hitro vpije in ne pusti mastnega občutka na koži.

Z ognjičevimi kremami je več težav kot koristi. So ful agresivne in pogosto povzročajo kontaktne dermatitise.

Kreme z ureo so vredu, če pa si bolj old-school pa je tudi tista krema 48 precej dobra.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Maščobe je preveč pod kožo, zakaj ne pride na kožo.
evil.gif

Vode tudi spijem kak liter dnevno če ne svicam preveč. Če pa kaj od mene teče, zna pa tudi 2l pasti.po grlu.
 
Nazadnje urejeno:

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Koža ti potrebuje maščobo svetujem ti uporabo Arganovega olja, in dosti pij-vode !

Suha koža, ki ji primanjkuje vlage, ne potrebuje maščobe, ampak potrebuje vlago. Razna olja naredijo več škode kot koristi.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Nekaj časa nazaj so na LJ univerzitetnem kliničnem centru dermatologi testirali razno-razne kreme vseh cenovnih razredov. Torej, tudi tiste ultra drage, nevemkajže.
Rezultat je pokazal, da je tista čisto navadna modra Nivea še najboljša. Ima praktično vse, kar je potrebno za zelo kvalitetno vlaženje. Torej:
-Glicerin
-Lanolin Alcohol (Eucerit)
-Panthenol
-Še ostale koristne sestavine
-Nima pa parabenov, kateri so kancerogeni (rakotvorni)

Glicerin, če je v pravi koncentraciji, vlaži. Lanolin sicer ne vlaži, preprečuje pa izgubo vode.
Panthenol je samo drugo ime D-panthenola (dekspantenola), kateri hitro prehaja v celice, jih pospešeno obnavlja oz pospešuje njihovo rast, pomirja kožo (razdraženost, rdečico). Panthenol je primarna sestavina Bepanthena. Od dermatologov mnogokrat priporočena krema za različne kožne probleme. A je od Nivee dražja. Ima pa verjetno mnogo večjo koncentracijo panthenola.

Moje priporočilo torej, da najprej poizkusiš z Niveo. Če želiš že na začetko Hard-core varjanto, pa kar bepanthen kremo in ko se dobro vpije še bogat sloj Nivee.

EDIT: Morda še to, da je pomembno tudi milo za tuširanje. Izogibaj se gelom za tuširanje, boljša so običajna trda mila s čim nižjim PH in čim manj odišavljena.
Najkvalitetnejše je EUCERIN trdo milo:
http://www.eucerin.si/proizvodi/obcutljiva-koza/ph5-trdo-milo
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Za tuširanje imaš tudi t.i. olje za tuširanje. Priporočam od Nivea. Eucerin je sicer boljši, ampak predrag, razne Mueller variante pa so preveč razredčene in niti ne toliko cenejše.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Maščobe je preveč pod kožo, zakaj ne pride na kožo.
evil.gif

Vode tudi spijem kak liter dnevno če ne svicam preveč. Če pa kaj od mene teče, zna pa tudi 2l pasti.po grlu.


A maš slučajno kakšne zametke diabetesa ? Suha koža in povečana žeja sta menda simptoma. Sam imam podobne znake, nimam sicer diagnosticiranega diabetesa.... sem pa " odvisen" od sladkega. Še iščem rešitev.

Skratka potrebno je pa poiskat vzrok.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Možno tudi, tudi sladko mi paše (ampak že dolgo, kar se pozna na kg) .
Je pa res da za žejo najraje pijem vodo, včasih kako pivo, radler, ali vodo poboljšam z malo vina.
wink-1.gif
Je pa kri nekako vsaj enkrat letno v lab, včasih si tudi sam doma merim sladkor in je zaenkrat "normalen" .
Jaz imam na nogi pod kolenom druge, precej očitne in diagnosticirane težave (potrgeno ožilje, zivce, pol noge v brazgotinah...) .
Ker suho kožo imam samo na eni nogi, oziroma samo na eni/poškodovnani imam težave, druga noga (še) nima težav.
 
Nazadnje urejeno:

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Nekaj časa nazaj so na LJ univerzitetnem kliničnem centru dermatologi testirali razno-razne kreme vseh cenovnih razredov. Torej, tudi tiste ultra drage, nevemkajže.
Rezultat je pokazal, da je tista čisto navadna modra Nivea še najboljša. Ima praktično vse, kar je potrebno za zelo kvalitetno vlaženje. Torej:
-Glicerin
-Lanolin Alcohol (Eucerit)
-Panthenol
-Še ostale koristne sestavine
-Nima pa parabenov, kateri so kancerogeni (rakotvorni)

Glicerin, če je v pravi koncentraciji, vlaži. Lanolin sicer ne vlaži, preprečuje pa izgubo vode.
Panthenol je samo drugo ime D-panthenola (dekspantenola), kateri hitro prehaja v celice, jih pospešeno obnavlja oz pospešuje njihovo rast, pomirja kožo (razdraženost, rdečico). Panthenol je primarna sestavina Bepanthena. Od dermatologov mnogokrat priporočena krema za različne kožne probleme. A je od Nivee dražja. Ima pa verjetno mnogo večjo koncentracijo panthenola.

Moje priporočilo torej, da najprej poizkusiš z Niveo. Če želiš že na začetko Hard-core varjanto, pa kar bepanthen kremo in ko se dobro vpije še bogat sloj Nivee.

EDIT: Morda še to, da je pomembno tudi milo za tuširanje. Izogibaj se gelom za tuširanje, boljša so običajna trda mila s čim nižjim PH in čim manj odišavljena.
Najkvalitetnejše je EUCERIN trdo milo:
http://www.eucerin.si/proizvodi/obcutljiva-koza/ph5-trdo-milo

Še najboljše je pa milo syndet