Vklop centralne na daljavo

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
zato ker če črpalka dela, voda kroži, peč stoji, se bojler spremeni v vir toplote
kaj to so tvoja predvidevanja ? nikjer nisem zasledil da je napisal kaj takega.Če črpalka dela ne vem katera za bojler ali kurjavo je to vse skup en veliki šmorn ,on pa bi rad nekaj na daljavo vklapljal. Tu pri tej temi je dosti nejasnosti .
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
zato ker če črpalka dela, voda kroži, peč stoji, se bojler spremeni v vir toplote
Če bo peč vrgel.iz elektrike, tudi pumpa ne bo več delala.vsaj kolikor jaz poznam te sisteme. Res pa da jih ne poznam veliko.

Sicer pa nima veze, če ga ne bo na lokaciji več dni, se bo bojler ravno tako ohladil. Če bo pumpa delala ali pa ne.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Wifi možnost
#Aliexpress € 14,01 30%OFF | Xiaomi IMILAB ZNCZ05CM EU Smart Socket Plug Wireless Mi WIFI Smart Plug Intelligent Time Switch Power-saving Remote Control

GSM
#Aliexpress € 18,62 15%OFF | EU/UK 220V Phone RC Remote Wireless Control Smart Switch GSM Socket Power Plug for Home Household Appliance Hot Sale

Saj to ti je jasno da moraš imeti delujoč wifi oziroma delujočo GSM simko (kak bob 4c paket da ti ni treba filat in da ne poteče)
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Ja imaš prav ker če sedaj naročiš pri Kitajcih boš lahko to uporabljal za vklop klime ne pa peči.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.785
6.069
113
Hvala za vse odgovore.

Gre za staro peč na olje - termostata v hiši nebi imel, ker ni realno, ker se hiša zelo slabo greje.

Ventil za bojler je treba odpirat zato, da se greje voda. Ko se peč ugasne se zapre tudi ventil za bojler, ker drugače gre vse topla voda.

Rad bi samo imel on/off na daljavo - kot sem napisal se sadaj peč prižge kot luč na šalterju.
A lahko napišeš en sam pameten razlog zakaj tako počnete? Neumen foter/tast ki živi še v času pred drugo sv. vojno? Je socialna stiska res taka da ne gre investirat par 100 eur za osnovno regulacijo? Ker če tako varčujete, zakaj se ne gre na drva?
Kakorkoli razmišljam moraš biti res bukov, da vsak dan vrtiš ventile, vgašaš in prižigaš peč na olje... Koliko je meni znano so ogrevanje na olje iznašli ravno zato, da nimaš dela in skrbi.
Ker če prav razumem kljub daljinskemu vgašanju peči, ti še vedno ostane premikanje ventila za bojler.
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
548
36
28
Da vam bo bolj jasno - hišo v kateri živim smo si delili na pol in je do sedaj tast v kleti urejal kurjavo.
Sedaj se je tast odselil in je sistem tak kot je bil 30 40 let nazaj. Tudi hiša je stara in vsa napeljava v njej.
Rad bi si samo za nekaj let olajšal vklope in izklope peči, potem se bo tako ali tako prenovila cela hiša in se bo vgradila TČ
Gre se predvsem za to, da lahko peč vklopim na daljavo - grem na dopust za 3 dni pa prižgem peč preden pridemo domov. Ali ko sem v službi da peč ne laufa cel dan. Sem od doma od 7 do 17h. Pa da lahko peč ob 14 prižgem.
Se pa opravičujem če je kej nejasnega, ker se na to ne spoznam in so mi samo pokazali kako se prižge in na kaj moram paziti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Drugače so imele elko peči in monterji že pred 30 leti toliko pameti (sobni termostat in delovni termostat na peči) da je zadeva lahko delala celo zimo brez posegov kurjača. Samo da olja ni.zmanjkalo.
Je pa res da stalno topla peč porabi nekaj več olja. Hladni zagoni peči pa povzročajo kondenzacijo v njej in z leti hitrejši propad peči.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Da vam bo bolj jasno - hišo v kateri živim smo si delili na pol in je do sedaj tast v kleti urejal kurjavo.
Sedaj se je tast odselil in je sistem tak kot je bil 30 40 let nazaj. Tudi hiša je stara in vsa napeljava v njej.
Rad bi si samo za nekaj let olajšal vklope in izklope peči, potem se bo tako ali tako prenovila cela hiša in se bo vgradila TČ
Gre se predvsem za to, da lahko peč vklopim na daljavo - grem na dopust za 3 dni pa prižgem peč preden pridemo domov. Ali ko sem v službi da peč ne laufa cel dan. Sem od doma od 7 do 17h. Pa da lahko peč ob 14 prižgem.
Se pa opravičujem če je kej nejasnega, ker se na to ne spoznam in so mi samo pokazali kako se prižge in na kaj moram paziti.


prižiganje in vgaševanje je naslabše kar boš naredil peč pusti da je v pripravljenosti non stop pa nek sobni termostat nabavi da lahko nastaviš uro vklopa pump tudi wfi obstaja če hočeš na daljavo . valjda imaš vgrajen mešalni ventil z pogonom .??
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Bili so, samo koliko hiš jih je imelo?
Jaz sem v 40 let stari hiši dobil 10 let staro kombinirani oec, pa ni bilo motornega pogona gor. Pa tudi sicer jih ne vidim veliko. Edino enega seltrona (vremenska na pogonu) mal bolj spoznavam zadnja leta.
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
548
36
28
Stikalo - tole sem gledal, da bi vzel - rabim samo ON / OFF

Ali ima kdo izkušnje s tem kako to deluje?

Kakšna je peč pa nimam pojma, moram očitno poiskati enega mojstra, da mi vse razloži. Res sem laik na tem področju.