Vklop centralne na daljavo

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Doma imamo staro peč na olje in do sedaj jo je tast prižigal in ugašal.

Sedaj je to padlo na "tamlade" in me zanima kako bi to lahko rešil na daljavo.

V hiši ni nobenega termostata, problem je tudi to ker je potrebno odpreti ventil za bojler.

Sedaj se peč vklopi na tipko kot luč.

Hvala
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Jst imam tole za plinsko peč. Dobiš pri kitajcih.

1581594682521.png




Termostat na kablu imam v dnevni, tega brezžičnega pa imam v prvem nadstropju v najbolj hladni sobi.
Vleče čez 2 plati v klet v kurilnico. Na telefonu nastavljaš vse režime ogrevanja poleg tega lahko spremljaš kdaj in za koliko časa se je vklopila peč.


1581595349108.png 1581594944515.png 1581595252410.png
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
171
99
28
Zgaga, ampak ti verjetno krmiliš črpalko, peč pa je verjetno vedno prižgana. To so hudo velike izgube in ker je potrebno šparat, je treba popolnoma izklopit vse!
Če se avto ne premika, potem ne troši!
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Zgaga, ampak ti verjetno krmiliš črpalko, peč pa je verjetno vedno prižgana. To so hudo velike izgube in ker je potrebno šparat, je treba popolnoma izklopit vse!
Če se avto ne premika, potem ne troši!
To je tudi osnovni princip delovanja vseh peči, da delajo neodvisno. Ti nadziraš kroženje tople vode, peč pa se vklaplja po potrebi, glede na temperaturo vode v zalogovniku. Če si pa ti vajen peč izklapljati, pa obstajajo klasični ON/OFF switchi preko gsm/wifi/časovnik.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Rabiš samo sobni termostat. Ko je tovolj toplo ti ugasne vse skup.Sam.
S sobnim termostatom mislim, da peči ne ugašaš, ampak zapiraš mešalni ventil za obtok vode (posredno pa seveda vpliva na potrebo po delovanju peči). Če imaš ti sobni termostat na min., se peč še vedno vklaplja zaradi sanitarne vode.
 
Nazadnje urejeno:

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Ja normalno da ima bojler svoj termostat.
Sobni termostat ti pa ugasne pumpe ko temperatura pride na max kolikor imaš nastavljeno. Gorilec ima pa svojo komando od koliko pa do koliko glede na temperaturo ti segreva peč.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ja saj se strinjam, v prvi vrsti rabi sobni termostat. On je potem prepričan še, da bo dodatni prihranek, če komplet vse iz štroma vrže, ker ga zgleda moti, če se peč v času odsotnosti vklaplja po potrebi - vklaplja pa se itak potem v glavnem samo še zaradi sanitarne vode.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Zgaga, ampak ti verjetno krmiliš črpalko, peč pa je verjetno vedno prižgana. To so hudo velike izgube in ker je potrebno šparat, je treba popolnoma izklopit vse!
Če se avto ne premika, potem ne troši!

Termostat deluje na principu stikala ON/OFF. Pri spodnji temperaturi vklopi peč in izklopi, ko temperatura v prostoru doseže nastavljeno na termostatu. Tale zadeva je priključena na krmiljenje peči. Seveda ne grem fizično izklopit napajanja za peč. Peč je vedno vključena. Vklop in izklop gorilnika krmili termostat. Povezan s kablom ali pa brezžično. Razen, če oljni kotli delujejo drugače?!
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
ne bom komentiral ,ke ni točno napisal kaj točno hoče- izklop in vklop peči na daljavo ?? odpret ventil bojljerja ročno -zakaj ??
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.076
797
113
Vse je jasno. Časovnik med kotel in elektriko, ventil bojlerja pa naj bo vedno odprt. 3€. Če te ni doma 1 teden, ustrezno pripreš radiatorje in zapreš ventil bojlerja.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
tole https://sonoff.tech/ je super in lahko marsikaj narediš. recimo vklop/izklop peči, potem pa ko doseže dvižni vod dovolj stopinj štartaš črpalko.

lahko prek neta na roke, lahko tudi programiraš. recimo ko pade pod tok stopinj prižgi to in to......
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Hvala za vse odgovore.

Gre za staro peč na olje - termostata v hiši nebi imel, ker ni realno, ker se hiša zelo slabo greje.

Ventil za bojler je treba odpirat zato, da se greje voda. Ko se peč ugasne se zapre tudi ventil za bojler, ker drugače gre vse topla voda.

Rad bi samo imel on/off na daljavo - kot sem napisal se sadaj peč prižge kot luč na šalterju.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Če ne moreš nastimati tedenskega urnika s stikalno uro za 5 evrov, potem sem jaz pred leti gledal GSM stikala za elektriko. Se pravi sim kartica, pokličeš cifro(pošlješ SMS?l in ti da elektriko.
Na Kitajskem cena manj kot 20 evrov se mi zdi.
Kupil še vedno nisem, ker so se okoliščine sedaj nekoliko spremenile.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Hvala za vse odgovore.

Gre za staro peč na olje - termostata v hiši nebi imel, ker ni realno, ker se hiša zelo slabo greje.

Ventil za bojler je treba odpirat zato, da se greje voda. Ko se peč ugasne se zapre tudi ventil za bojler, ker drugače gre vse topla voda.

Rad bi samo imel on/off na daljavo - kot sem napisal se sadaj peč prižge kot luč na šalterju.


kam ti gre vsa topla voda če je ne rabiš ??? so pa ti napisali daj obično stikalno uro pa ne rabiš nič na daljavo -zakaj odpiraš in zapiraš ventil za toplo vodo pa mi ni jasno