Visok tlak, zdravila

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Vsako zdravilo, ki je na recept, ima "ohoho" stranskih učinkov. Predvsem na jetra...
Tako pač je - jemlješ zdravilo, pa še eno zdravilo za jetra, pa še eno za želodec, pa...
Na koncu si, v"v rokah" farmacevtov...
Čisto vsaka stvar, ki ima nek učinek, ima zraven "skrit" tudi nek neželen učinek. Velja za zdravila z receptom, brez recepta, "naravna" zdravila...

Zdravila na recept imajo praviloma to malenkost potencirano, zato pa so tudi malo bolj regulirana. Imaš pa seveda izjeme na obeh straneh.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Ksz
A smo ready za rekord?

Sem pod 40, nezdrav zivljenski slog, ne sedim skoz, pol dneva sem na nogah, za nek rekrativni sport ni casa (niti volje iskreno)...

No... dans na pregledu 205/125

Javim kaj mi bodo dali :)
 
  • Wow
Reactions: ales85

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Ksz
A smo ready za rekord?

Sem pod 40, nezdrav zivljenski slog, ne sedim skoz, pol dneva sem na nogah, za nek rekrativni sport ni casa (niti volje iskreno)...

No... dans na pregledu 205/125

Javim kaj mi bodo dali :)
A se zajebavaš? Pa nobenih težav z zdravjem sicer?
Da bi sindrom bele halje dvignil pritisk za 80/40 nad normalo, bi pa najbrž še kaj drugega dvignil ;)
Meni je bela halja dvigne pritisk za cca 20/10.
Meritve so bile tri v razmaku nekaj tednov.. All pa lidlov merilc doma laže.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Hanzi ne razumem tvojega vprašanja: "A se zajebavaš? Pa nobenih težav z zdravjem sicer?"
Sej še ne ve. Pa tudi, visokega pritiska "se ne zavedaš", zato pa se mu reče "tihi ubijalelec". Ljudje mislijo, da je vse OK, nikol k zdravniku, pol pa iznenada kap ("pa sej je bil skoz zdrav"). Ja, ne pravijo zastonj, kdor skoz okol dohtarjev hodi, ta bo dolgo živel - v prenesenem pomenu, seveda. Če ne veš, da je kaj narobe s teboj, še ne pomeni, da si zdrav. Ko boš čez 50, boš (če se boš odzval) v programu SVIT. Jih precej odkrijejo in jim rešijo lajf.
Pod črto: "počutiti se zdrav" in "biti zdrav" ni enako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek in Pepe

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.074
113
daco, pa ti dohtar pravi, da je to prevelik pritisk? se slabše počutiš, glavoboli ipd? spodnji sicder ni tako slab ali pač? ali je že "splošno" dejstvo, da moramo imeti "vsi" 120/70??? lahko definiraš gibanje? vsak dan na triglav, vsak dan šmarna, vsak dan golovec ali vsak dan par kilometrov ravnine?
Nisem še šel k dohtarju. Pričakujem da bo rekel da je malo previsok. Do pred nekaj časa je bil pritisk tam okoli 138/85 pa nisem delal panike. Zdaj se mi nad 140/90 pa zdi že malo velik. Kaj pomani gibanje... Začel sem z več aktivne hoje, na koncu nekaj 100 metrov pa tek. Letos mi pametna ura kaže 300km hoje. Pa to ne vsako gibanje ko šteje korake (tisto itak šteje če sediš in migaš z roko), ampak tisto ko grem hodit, vklopim vadbo in meri preko GPSa. Nekih znakov nimam, mogoče kdaj čutim da mi srce malo bolj globoko zabije...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
A se zajebavaš? Pa nobenih težav z zdravjem sicer?
Da bi sindrom bele halje dvignil pritisk za 80/40 nad normalo, bi pa najbrž še kaj drugega dvignil ;)
Meni je bela halja dvigne pritisk za cca 20/10.
Meritve so bile tri v razmaku nekaj tednov.. All pa lidlov merilc doma laže.
Tezave ze so sam ne vem za njih, baje ze na ekg kaze v stilu da se srce mal matra
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Hanzi ne razumem tvojega vprašanja: "A se zajebavaš? Pa nobenih težav z zdravjem sicer?"
Sej še ne ve. Pa tudi, visokega pritiska "se ne zavedaš", zato pa se mu reče "tihi ubijalelec". Ljudje mislijo, da je vse OK, nikol k zdravniku, pol pa iznenada kap ("pa sej je bil skoz zdrav"). Ja, ne pravijo zastonj, kdor skoz okol dohtarjev hodi, ta bo dolgo živel - v prenesenem pomenu, seveda. Če ne veš, da je kaj narobe s teboj, še ne pomeni, da si zdrav. Ko boš čez 50, boš (če se boš odzval) v programu SVIT. Jih precej odkrijejo in jim rešijo lajf.
Pod črto: "počutiti se zdrav" in "biti zdrav" ni enako.
Moja mami( sicer pri 70+ z idealno ITM, nikdar kadila ali pila), je lani (kljub dolgo nazaj določenim tabletami ) dobila dvakrat povišan pritisk na nekih 190/110. Takrat sem jo malo manj kot urgentno peljal k dohtarju, ker zjutraj enostavno ni bila sposobna sama vstati s postelje. To se je tresla kot šiba na vodi, vrtoglavica....
Zato sem vprašal če pri takem pritisku nimaš nobenih simptomov.
Nekaterim bi že prej najbrž spustili "varnostni ventili (krvavitev iz nosu ali kaj podobnega).
SVIT: mi je preklemansko znano, tasta smo pred 12 leti pokopal pri 55, teden dni po pogrebu je dobil vabilo na svit. Pol leta prej mu je pa dohtarca govorila da ima zamašcena jetra. Zdaj ženo pumpam da gre na kolonoskopijo. Jaz neke dedne nagnjenosti nimam, se pa bil že 2x na kolonoskopijo zaradi drugačnih težav s prebavo.
Zdaj me zanima kaj bodo v petek našli na UZ trebuha. Jetra ne funkcionirajo več tako kot bi morale.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sniper

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Moja mami( sicer pri 70+ z idealno ITM, nikdar kadila ali pila), je lani (kljub dolgo nazaj določenim tabletami ) dobila dvakrat povišan pritisk na nekih 190/110. Takrat sem jo malo manj kot urgentno peljal k dohtarju, ker zjutraj enostavno ni bila sposobna sama vstati s postelje. To se je tresla kot šiba na vodi, vrtoglavica....
Zato sem vprašal če pri takem pritisku nimaš nobenih simptomov.
Nekaterim bi že prej najbrž spustili "varnostni ventili (krvavitev iz nosu ali kaj podobnega).
SVIT: mi je preklemansko znano, tasta smo pred 12 leti pokopal pri 55, teden dni po pogrebu je dobil vabilo na svit. Pol leta prej mu je pa dohtarca govorila da ima zamašcena jetra. Zdaj ženo pumpam da gre na kolonoskopijo. Jaz neke dedne nagnjenosti nimam, se pa bil že 2x na kolonoskopijo zaradi drugačnih težav s prebavo.
Zdaj me zanima kaj bodo v petek našli na UZ trebuha. Jetra ne funkcionirajo več tako kot bi morale.
Fora je da sem mel ze prej povisanega (sam pac manj ane) ampak so mi zdravniki skoz govirili naj se vec gibljem in da ni se cajt za tablete
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Hanzi ne razumem tvojega vprašanja: "A se zajebavaš? Pa nobenih težav z zdravjem sicer?"
Sej še ne ve. Pa tudi, visokega pritiska "se ne zavedaš", zato pa se mu reče "tihi ubijalelec". Ljudje mislijo, da je vse OK, nikol k zdravniku, pol pa iznenada kap ("pa sej je bil skoz zdrav"). Ja, ne pravijo zastonj, kdor skoz okol dohtarjev hodi, ta bo dolgo živel - v prenesenem pomenu, seveda. Če ne veš, da je kaj narobe s teboj, še ne pomeni, da si zdrav. Ko boš čez 50, boš (če se boš odzval) v programu SVIT. Jih precej odkrijejo in jim rešijo lajf.
Pod črto: "počutiti se zdrav" in "biti zdrav" ni enako.
Jaz pa sem bil ziher, da to pravijo za nizek pritisk. :oops1:

Kaj pa ima SVIT s pritiskom? SVIT je za rak na debelem črevesu. ;)
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Jaz pa sem bil ziher, da to pravijo za nizek pritisk. :oops1:

Kaj pa ima SVIT s pritiskom? SVIT je za rak na debelem črevesu. ;)
SVIT s pritiskom nima popolnoma nič.
Sem želel samo opozorit, da ne pri povišanem pritisku, ne pri raku ne veš, da ga imaš, če ne narediš preiskav /meritev.

Seveda na koncu veš za oboje, ampak je v obeh primerih ponavadi prepozno :(

Aja, pa pri nizkem pritisku veš, da ga imaš. Si utrujen, zaspan, .... pri visokem pač ne (OK, če je res visok, pol je lahko tako, kot je napisal Hanzi )
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Ja, nizek pritisk se čuti, oz. se počutiš "za en drek". Je pa nizek pritisk v bistvu zdrav za srce(in se ga ne zdravi).... mi je rekel dr., da kdor ima nizek p., živi dolgo ,ampak slabo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
Ksz
A smo ready za rekord?

Sem pod 40, nezdrav zivljenski slog, ne sedim skoz, pol dneva sem na nogah, za nek rekrativni sport ni casa (niti volje iskreno)...

No... dans na pregledu 205/125

Javim kaj mi bodo dali :)
No o rekordih ne bomo … se ne spomnim ravno kolk cez 200 smo letel … niso ravno rekordi za hvalit.
Si pa se relativno mlad, pol po 40 se res stvari precej spremenijo. Ze s prehladi se nimas kaj prevec zajebavat v smislu grem delat, kva bom doma. Pa te pri teh cifrah ni nic v prsih tiscalo, ker to je ze kar konkretno, ne glede da je organizem navajen? Kako pa imas stvari pospravljene v glavi, je kozarec napol poln al prazen ? Ogromno je psiha, vec naredis zase ce pospravis podstresje kot tablete. Je pa jeba ker smo vsi nekako ujetniki situacije, vkalupljeni v zivljenski slog. Se bos moral malce ustavit in razmislit o vsem skupaj. Je bit pa lazje pameten kot nardit. Smo mnogi na istem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Ksz
A smo ready za rekord?

Sem pod 40, nezdrav zivljenski slog, ne sedim skoz, pol dneva sem na nogah, za nek rekrativni sport ni casa (niti volje iskreno)...

No... dans na pregledu 205/125

Javim kaj mi bodo dali :)
upam, da govoriš v mm, v mlahavem in stoječem stanju
ni za rekord, ni pa tudi življensko ogroženo
ne pa o pritisku....
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
No o rekordih ne bomo … se ne spomnim ravno kolk cez 200 smo letel … niso ravno rekordi za hvalit.
Si pa se relativno mlad, pol po 40 se res stvari precej spremenijo. Ze s prehladi se nimas kaj prevec zajebavat v smislu grem delat, kva bom doma. Pa te pri teh cifrah ni nic v prsih tiscalo, ker to je ze kar konkretno, ne glede da je organizem navajen? Kako pa imas stvari pospravljene v glavi, je kozarec napol poln al prazen ? Ogromno je psiha, vec naredis zase ce pospravis podstresje kot tablete. Je pa jeba ker smo vsi nekako ujetniki situacije, vkalupljeni v zivljenski slog. Se bos moral malce ustavit in razmislit o vsem skupaj. Je bit pa lazje pameten kot nardit. Smo mnogi na istem.
Glede tiscanja - je tiscalo ampak sem to pripisoval stresu oz sem to imel za tesnobo... kozarec je poln, sem dost optimist po naravi in v situacijah iscem dobre stvari in ne slabe. Zaradi specificnega dela mam tud stalen dostop do paihologa ampak ne cutim neke potrebe po tem. Logicno je stres tudi firma oz zadeve povezane z njo.

Zdej mnenje zdravnika je da tudi sprememba zivljenskega sloga ne more zadostno popravit stanja in meni da sem za tablete. Je pa v koncni fazi vseeno kaj naredim, cilj je da popravim rezultate ker mi bo sicer cez pol leta dal negativno oceno za zmoznost delati :)