Vgradni kuhinjski aparati

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Torej - zanimajo me kombinacije - je možno vgraditi pod indukcijsko kuhališče pomivalni stroj? Kaj pa vgradni pralni stroj?
Višina pulta je standardna - 86 cm.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
pomoje ni šans. vsak stroj je narejen tako da paše direkt pod pult. indukcija pa predvidevam da je debelejša od pulta
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Brez problema, indukcija je tanjša od povprečnega pulta edino vlaga bi morda znala biti problem !
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
na pomivalni stroj ne morš vgradit nobene steklokeramične plošče ker je premalo prostora (niti indukcijske). Lahko pa jo vgradiš nad pečico ampak bodi pozoren na navodila proizvajalca, če jo lahko vgradiš tam. Nekatere indukcijske plošče so občutljive na temperaturo
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.780
1.907
113
Jaz imam nad vgradnim hladilnikom v pult debeline 6cm vgrajeno steklokeramično ploščo (ne indukcijsko..), katera že peto leto dela b.p. Med ploščo in hladilnik sem dal za vsak primer tanjšo plast steklene volne, vendar bi glede na izkušnje tudi po večurnem kuhanju golaža šlo tudi brez le-te.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Mislim, da to žal ne bo šlo. Debelina indukcije je tam okrog 5-6 cm, poleg tega pa rabi tudi zračenje spodaj vsaj 0,5 cm med pultom in npr pečico. Pri pomivalnem stroju te možnosti za zraačenje ni, ker se pult položi direktno nanj.
Vgradni pralni stroj je praktično enak način vgradnje kot pomivalni stroj, tako da zanj velja isto.
Da o vlagi sploh ne govorim...

lp
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Citat:
Uporabnik yamahafazer pravi:
na pomivalni stroj ne morš vgradit nobene steklokeramične plošče ker je premalo prostora (niti indukcijske). Lahko pa jo vgradiš nad pečico ampak bodi pozoren na navodila proizvajalca, če jo lahko vgradiš tam. Nekatere indukcijske plošče so občutljive na temperaturo

Navadna steklokeramika bi glede samih dimenzij šla, samo je zopet tu vlaga.
Nad vsako pečico lahko vgradiš indukcijo, samo prezračevanje mora biti pravilno urejeno.

lp