Kuhinjski aparati nakup

Kaj pa napisi na mašinah - si tako obsojen samo na nemščino?

ni nujno..če nabavljaš v ita lahk dobiš recimo opise programov ita..saj to so ja lepi jeziki ali se ti morda stoži po "piši kao to što govoriš varianti?" Cirilice pa zaenkrat še nism vidu. ma glej se da prežvet. Če se je moja mama navadla na nemške napise programov na sušilcu se boš pa ja tud ti navadu
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

ni nujno..če nabavljaš v ita lahk dobiš recimo opise programov ita..saj to so ja lepi jeziki ali se ti morda stoži po "piši kao to što govoriš varianti?" Cirilice pa zaenkrat še nism vidu. ma glej se da prežvet. Če se je moja mama navadla na nemške napise programov na sušilcu se boš pa ja tud ti navadu

Jest bi mel raje po slovensko ... :cheer:
 
Jest bi mel raje po slovensko ... :cheer:

ja glej, brez heca. stroji, kjer imaš upravljanje preko displeya, imajo ponavadi opcijo več jezikov. Recimo če vzameš pralni stroj og gorenja w 9845 (malo ga poguglaj) imaš sicer programe napisane v nagleščini, na dispelju pa potem se zadeva izpiše v slovneskme jeziku. Podobno je mel asko, s tistim pomivalcem za 18 pogrinkov, ki si ga lah kdobil tudi pod brandom gorenje+

ja tudi slo jezik se da, samo stroj mora javljati izbrane zadeve preko dispeja, tam so te možnosti
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne kupujem mašin vsak dan. Ko jo kupim, ponavadi zadeva drži kakih 10 let. Na pralnem in sušilnem (dva ločena stroja, stojita pa eden na drugem ), je nemščina in mi gre že od samega začetka na žnjurac. V kuhinji imam indukcijo im peč od Siemensa, zopet vse v nemščini - u pm, če bi bilo po čefursko, bi bilo lažje! :mad:
Mikrovalovka je pa angleška, ena prvih Goldstarjevih digitalnih - te pa ne dam :aplauz: . Odlična je. Pa ne samo zaradi angleških podnapisov.
Hladilnik Liebherr, kupljen v BB pred dvema letoma - zopet vse v nemščini.

Pa kdo sploh govori nemščino pri nas ? Si samo jaz želim navadne domače slovenske besede?
 
Ne kupujem mašin vsak dan. Ko jo kupim, ponavadi zadeva drži kakih 10 let. Na pralnem in sušilnem (dva ločena stroja, stojita pa eden na drugem ), je nemščina in mi gre že od samega začetka na žnjurac. V kuhinji imam indukcijo im peč od Siemensa, zopet vse v nemščini - u pm, če bi bilo po čefursko, bi bilo lažje! :mad:
Mikrovalovka je pa angleška, ena prvih Goldstarjevih digitalnih - te pa ne dam :aplauz: . Odlična je. Pa ne samo zaradi angleških podnapisov.
Hladilnik Liebherr, kupljen v BB pred dvema letoma - zopet vse v nemščini.

Pa kdo sploh govori nemščino pri nas ? Si samo jaz želim navadne domače slovenske besede?

glede liebherrja...vprašanje ali je zadeva delana za naše tržišče. Tudi tu gre iskati vzroke.

naštel si brande, ki imajo pri nas relativno nizek delež, manufaktorju se pa je*e kaj gor piše, oz v katerem jeziku piše. Za tisthi par zadev verjneto ne bo šel delat cirkusa. Tudi to je vzrok zakaj imaš gor v jeziku kot ga imaš. Če češ met čefursko pač vzemi končarja ali pa rabljen obodin, svobodo ali ka kdrug presežek bivšega sistema

sicer pa glej, jaz sem kupil pomivalc, smeg, made in italy narejen v nekoč bivši državi, dokler je bla meja še pri postojni, besede nad ikoncami so v angleščini so pa navodila v italijanščini.....in kaj naj jaz rečem? zakaj niso rekli, da gre za ex njihove državljane in da si zaslužimo slo jezik v navodilih, ne pa da ugotavljam kaj pomeni freddo, caldo in podobno..kaj bo če ga bo začelo zdravje dajat.... Servis Jurco v Lj, ita znam glih za prvo silo, gugl translejt je pa kot je

jaz si tudi želim slovenske besede, samo kot tržišče smo premajhni, da bi to prenesli na vse artikle, oz je to mogoče pri tistih kjer imajo dispaly in komunicirajo prek besed. Samo takih izdelkov je bolj malo in to so ponavadi tisti bolj pri vrhu ponudb

mimgrede če je mikrovalovka od goldstarja ima pa že emšo, ker goldstar je že lep čas LG tako da...a se da dobt kak fotka od nje pa od pomivalca, ki je baje že predpotopen
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
950
113
pa ne biti tako leni no. vse kar je treba, je iti v štacuno pa reči, ne pa samo po tipkovnicah tapkat. Kaj piše na spletnih straneh, je zato, da se Janez lahko potem trka, kaki popust je dobil.
Sem že pisal v drugi temi. Sem naredil poizvedbo pri nas, v Merkurju se sploh niso hoteli truditi, v BBju še najbolj, a je bila tujina kljub vsemu še najcenejša. Bil sem še v tretji trgovini, ki pa je bila nekje vmes. V tujini bi dobil še ceneje, a sem bi že s tem zelo zadovoljen.

Zraven tega pa se zopet zaganjaš, nihče ne govori da na tiste Avstrijske ali Nemške pri nas nimaš garancije. Se zgolj pogovarjamo o tem ali garancija velja ali ne. In zopet ni govora o tvoji predpotopni nekompleksni plinski pečici. Govorimo nasplošno o beli tehniki iz tujine.
Splošna garancija velja tudi pri nas, če je izdelek kupljen v EU. Če je kakšna dodatna "akcijska", verjetno ne. Preverjeno.

Kaj pa napisi na mašinah - si tako obsojen samo na nemščino?
Bosch (pečica in mikrovalovka) kupljen v AT ima slovenske menije.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.370
9.105
113
Vidim da se kar hvali in omenja firma Smeg. Kaj je to za ena zadeva? Italjan? Vse lepo in prav, kaj pa Smeg servis pri nas če se ti pokvari npr. en pomivalec? Bosch, Miele ni problem, pri Bekotu so MENDA problem deli in se lahko baje kar načakaš... Kaj pa ta Smeg? :) Pa ne mi zdaj argumentirat da se Smeg ne pokvari?

Drugo vprašanje glede bele tehnike. Odločim se in kupim Bosch, Siemens ali Miele na Dunaju saj dobim hude cene. Kako je potem z mednarodno garancijo pri nas za zgoraj nastete cene? Pralni stroj na ramo in via Graz na najližji servis ali pokličem na Miele Slovenija in pride Franc drugi dan pogledat in popravit v sklopu garancije?

Za bosch grupo (simense, bosch neff), ni problem vse se pri nas zrihta, tudi ce gre kaj na podaljasano. Vsaj seviser na štajerskem gre zelo na roko. Vsa pohvala njemu. Namje elektorniko na neff indukciji menjal za dzabe, pa je bila izven garancije, češ da tovarna ve za problem in menja. Kul.

Miele ne crkne. :evil: tak da tok tok nimam izkušenj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.370
9.105
113
Kwa torej, - če grem kupit pomivalca nekam v Graz - sem obsojen zgolj na nemške podnapise na mašini? Ali je možno si izmisliti tudi kaj bolj friendly?

English je tudi. Garancije so eu, tako da ni problema pri nas to servisirat, pač račune imet pri sebi. Itak gre pri njih vse on line,SN in računi, gredo vse v sistem. Kje je kupljeno je načeno vseeno, edion zakakšnr egionalne podaljšane garancije so lahko razlike. Ampak če si aktiven, lahko tudi sam pobrskaš pa podaljšaš te garancije preko spleta itd.
 
Za bosch grupo (simense, bosch neff), ni problem vse se pri nas zrihta, tudi ce gre kaj na podaljasano. Vsaj seviser na štajerskem gre zelo na roko. Vsa pohvala njemu. Namje elektorniko na neff indukciji menjal za dzabe, pa je bila izven garancije, češ da tovarna ve za problem in menja. Kul.

Miele ne crkne. :evil: tak da tok tok nimam izkušenj.

za smeg servis imaš jurco malce ven iz Lj.Mislim da škofljica. Torej servis ni glih težava. Sicer je osnovne garancije 2 leti dokupa do 5 let smeg ne nudi, lahk opa aparat zavaruješ a milijon drugih načinov.

Hvali se ga, ker ima okej robo. za pomivalca ti iz prve roke povem da je zakon. Tudi ko bom menjaval kuhinjo bom zelo verjento posegel po tem brandu
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun