Kuhinjski aparati nakup

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Ob menjavi kuhinje se bo zamenjalo še vse kuhinjske aparate. Je kdo v zadnjem času kupoval te zadeve in lahko predlaga optimalne opcije.
Kuhinja je namenjena starejši osebi, tako da ni potrebe po nekih fancy funkcionalnostih, vsi aparati so 60cm širine. Trenutno se ima Cany pomivalec, star samostoječ šporget, hladilnik Gorenje, itd. vse staro vsaj 20 let in več (hladilnik recimo 40 let že in še kar dela :)).
Primarne lastnosti so enostavnost za uporabo, zanesljivost, čim daljša garancija in po možnosti enostavno dostopen servis.
Kupuje se:
vgradnja pečica
pomivalni stroj vgradni
kuhalna plošča - 4x plin
napa - vgradnja v dno omarice zgoraj

Pomivalno korito: odcejevalnik in dve koriti (odcejevalnik na levi strani).

Za hladilnik še definiramo zahteve :), me pa tudi zanima katero znamko naj gledamo glede na zahteve zgoraj.

Se priporočam za predloge za znamke po strojih (ni potrebno, da so vsi ene znamke), morda tudi predlog posameznega aparata in pa, kje se da dobiti ugodne cene za nakup vsega naenkrat, čeprav to ni pogoj.
 
Nazadnje urejeno:

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Plin izrecno odsvetujem, posebej pri starejših osebah, indukcija bo mnogo boljša izbira.

Sam sem na Aniles d.o.o. kupoval v Guncljah v Ljubljani, tam neki dečko zelo strokovno vse razloži in najde rešitve.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Indukcija je bila itak prva izbira za ta mlade, ampak včasih je star osel bolj trmast, tako da zgoraj omenjene zahteve niso diskutabilne :).
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Menjaj hladilnik, pod obvezno. 40 let starega niti servisirati ne moreš več, ker ni plina zanj, poleg tega požre vsaj 10 x več energije kot pa današnji. Jaz sem vzel Liebher-ja, že res da je dražji, toda v vseh pogledih čudovit. Med drugim je tudi skorajda neslišen, kompresorja sploh ne slišiš.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
To se bo vsekakor, moramo le še definirat višino ;). To je trenutno še vprašanje.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz sem dal v kuhinjo največjega, skoraj 2 m visokega, ki ima spodnje tri predale nulto cono. Ne morem prehvaliti, razen morda bi vgradili malce bolj spretna vodila za predale, ko jih je treba oprati.
Zamrzovalno omaro sem pa dal Boschevo v špajz. Za zmrzovalnik je škoda prostora v kuhinji.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Zamrzovalna omara je že rešena ;). Potrebuje se le zgoraj napisano.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Indukcija je bila itak prva izbira za ta mlade, ampak včasih je star osel bolj trmast, tako da zgoraj omenjene zahteve niso diskutabilne :).

Povej jim, da imajo izključno zaradi plina mastne omarice , ker vsi mislijo, da je to od kuhanja.....

Sam sem že ene 10 oseb 70 + let prepričal za indukcijo in po letu dni niti eden več ne pogreša plina.
 
Ob menjavi kuhinje se bo zamenjalo še vse kuhinjske aparate. Je kdo v zadnjem času kupoval te zadeve in lahko predlaga optimalne opcije.
Kuhinja je namenjena starejši osebi, tako da ni potrebe po nekih fancy funkcionalnostih, vsi aparati so 60cm širine. Trenutno se ima Cany pomivalec, star samostoječ šporget, hladilnik Gorenje, itd. vse staro vsaj 20 let in več (hladilnik recimo 40 let že in še kar dela :)).
Primarne lastnosti so enostavnost za uporabo, zanesljivost, čim daljša garancija in po možnosti enostavno dostopen servis.
Kupuje se:
vgradnja pečica
pomivalni stroj vgradni
kuhalna plošča - 4x plin
napa - vgradnja v dno omarice zgoraj

Pomivalno korito: odcejevalnik in dve koriti (odcejevalnik na levi strani).

Za hladilnik še definiramo zahteve :), me pa tudi zanima katero znamko naj gledamo glede na zahteve zgoraj.

Se priporočam za predloge za znamke po strojih (ni potrebno, da so vsi ene znamke), morda tudi predlog posameznega aparata in pa, kje se da dobiti ugodne cene za nakup vsega naenkrat, čeprav to ni pogoj.


če kupuješ plinkso
Ob menjavi kuhinje se bo zamenjalo še vse kuhinjske aparate. Je kdo v zadnjem času kupoval te zadeve in lahko predlaga optimalne opcije.
Kuhinja je namenjena starejši osebi, tako da ni potrebe po nekih fancy funkcionalnostih, vsi aparati so 60cm širine. Trenutno se ima Cany pomivalec, star samostoječ šporget, hladilnik Gorenje, itd. vse staro vsaj 20 let in več (hladilnik recimo 40 let že in še kar dela :)).
Primarne lastnosti so enostavnost za uporabo, zanesljivost, čim daljša garancija in po možnosti enostavno dostopen servis.
Kupuje se:
vgradnja pečica
pomivalni stroj vgradni
kuhalna plošča - 4x plin
napa - vgradnja v dno omarice zgoraj

Pomivalno korito: odcejevalnik in dve koriti (odcejevalnik na levi strani).

Za hladilnik še definiramo zahteve :), me pa tudi zanima katero znamko naj gledamo glede na zahteve zgoraj.

Se priporočam za predloge za znamke po strojih (ni potrebno, da so vsi ene znamke), morda tudi predlog posameznega aparata in pa, kje se da dobiti ugodne cene za nakup vsega naenkrat, čeprav to ni pogoj.


če kupuješ plin glej nujno italijane..smeg, foster, kak hotpoint/ariston (last whirlpoola)...tud kaka barazza, tecnogas, zna pridt v poštev...pri švabih maš boša s flame selection, ko imaš na kuhališču 9 stopenj moči. To je recimo en in edini plus. Italijani imajo več tega..od t.i. flame laminare (smeg, serija dolce stil novo), do wokow z močjo 5,6 kW.

sam bi vzel kakega smega 75 cm (5 gorilnikov), pri čemer bi gledal da ima wok dvono upravljanje (imaš 2 gumba za zunajo in notranjo rinko). Gorilniki imajo klasičen plamen, dosegajo pa precej velike moči. Če recimo češ bit car vseh carjev daš lahk fulgor milano s touch upravljanjem...cena zna bit šok terapija...če maš name met roštilj večkrat na teden lahk vzameš smalvica n.ex.t kjer imaš gorilnike s 4,3 in 5 kW moči...recimo ena plata s 3 gorilniki ima 2 5kW in enega 4,3 kW... za kako pogreanje mleka ravno ni, za roštilj seka na polno



definitivno si poglej kake gorilnike imajo (material), ne kupuj glij tistega z dna lestvice, ogibaj se kakemu candyju, hoover itd
 
Ob menjavi kuhinje se bo zamenjalo še vse kuhinjske aparate. Je kdo v zadnjem času kupoval te zadeve in lahko predlaga optimalne opcije.
Kuhinja je namenjena starejši osebi, tako da ni potrebe po nekih fancy funkcionalnostih, vsi aparati so 60cm širine. Trenutno se ima Cany pomivalec, star samostoječ šporget, hladilnik Gorenje, itd. vse staro vsaj 20 let in več (hladilnik recimo 40 let že in še kar dela :)).
Primarne lastnosti so enostavnost za uporabo, zanesljivost, čim daljša garancija in po možnosti enostavno dostopen servis.
Kupuje se:
vgradnja pečica
pomivalni stroj vgradni
kuhalna plošča - 4x plin
napa - vgradnja v dno omarice zgoraj

Pomivalno korito: odcejevalnik in dve koriti (odcejevalnik na levi strani).

Za hladilnik še definiramo zahteve :), me pa tudi zanima katero znamko naj gledamo glede na zahteve zgoraj.

Se priporočam za predloge za znamke po strojih (ni potrebno, da so vsi ene znamke), morda tudi predlog posameznega aparata in pa, kje se da dobiti ugodne cene za nakup vsega naenkrat, čeprav to ni pogoj.


nape glej elica, turboair..preverjeni kadri robe. glej da bodo filtri aluminjasti, možnost pranja v pomivalnem stroju.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
..hlapi plina ki gredo po prostoru....
Beri še enkrat, kar sem napisal ...
... Lahko pa probaš držat not knof od plina, malo počakaš ene pol ure pri zaprtih šipah in šele pol prižgat :evil: :valjamse: ... pa bo zmanjkalo plina v prostoru na mah ... pa šip tudi ... :valjamse: ...
-----------------------------
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Plinski kuhalnik naj bi bil tale: Bosch PCH6A5B90
https://www.bosch-home.ie/productlist/cooking-baking/hobs/gas-hobs/PCH6A5B90
Ima kdo izkušnje z nakupom plinskih aparatov v Italiji. S poštnino namreč pride točno ta model konkretno ceneje, kot pa pri nas (400 proti 300 EUR).
Zanima me le, če imajo Italijani morda kakšen drugačen priključek za plin, da ne bo morda neprijetnega presenečenja.

Ima morda kdo še komentar za hladilnik:
Beko RCSA366K30XB
https://pandel-trade.si/trgovina/hladilnik/hladilnik-rcsa366k30xb-beko/

In pa pomivalni stroj:
Bosch SMV45ex00e
https://www.merkur.si/vgradni-pomivalni-stroj-bosch-smv-45ex00e/

Morda kakšen nasvet kam pogledat za dobre cene za korita Blanco?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

A Sevlje še obstaja?
Jaz bi rabil okoli pomivalca ...
 
Plinski kuhalnik naj bi bil tale: Bosch PCH6A5B90
https://www.bosch-home.ie/productlist/cooking-baking/hobs/gas-hobs/PCH6A5B90
Ima kdo izkušnje z nakupom plinskih aparatov v Italiji. S poštnino namreč pride točno ta model konkretno ceneje, kot pa pri nas (400 proti 300 EUR).
Zanima me le, če imajo Italijani morda kakšen drugačen priključek za plin, da ne bo morda neprijetnega presenečenja.

Ima morda kdo še komentar za hladilnik:
Beko RCSA366K30XB
https://pandel-trade.si/trgovina/hladilnik/hladilnik-rcsa366k30xb-beko/

In pa pomivalni stroj:
Bosch SMV45ex00e
https://www.merkur.si/vgradni-pomivalni-stroj-bosch-smv-45ex00e/

Morda kakšen nasvet kam pogledat za dobre cene za korita Blanco?


italijani imajo več ali manj vsi plinovod, tako da pridejo pri njih bolj v poštev šobe za metan. te so večje (imajo večjo luknjo) od onih za propan-butan. Načeloma bi morale priti zravn plate oboje, tj za metan in propran - butan. Drugače jih pač dokupiš na bosch servisu. ker palte so drugače enake
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad
I

Izbrisan uporabnik #9334

Delam si novo kuhno, torej bo treba tudi pomivalc dati nov.
:evil: sedajšnji je star 41 let ... tko da ... :evil: