Kuhinjski aparati nakup

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.387
113
Pa si preveril takrat kupljeni izdelek na ceneje.si? Ker njihovi aparati so bili pred dobrim letom krepko zasoljeni. In bi morali KREPAK popust poleg dati, da bi bili vsaj konkurenčni, kaj šele ugodni.

pa ne biti tako leni no. vse kar je treba, je iti v štacuno pa reči, ne pa samo po tipkovnicah tapkat. Kaj piše na spletnih straneh, je zato, da se Janez lahko potem trka, kaki popust je dobil.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
sem rekel ja,v BBju takrat, ko je bila cena faktor od 1,5 x do 3x...za siemens..So me sam čudno gledali, kaj to sprašujem, če je vse ok z mano, da lahko dajo 10% samo , mogoče, če bo luna. ma fakof, pa smo zunaj kupli - naklikali.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.387
113
Meni je BB naračunal komplet ceneje, kot če bi kupila zunaj. Nisem pa potem tam kupila. Ker je Merkur dal še malo dol. ne vem sicer, zakaj ta dva med seboj konkurirata, ampak švaba se je skril oziroma več njih, nobena kombinacija ni bila cenejša. kot da naši trgovci ne vedo, kake cene so zunaj. Zamerim samo to, ker sem mogla pa mikrovalovko kupiti v švabalandu, ker ni bila namenjena za slovenski trg pa mi je uvoznik ni hotel dobaviti. Pa zastonj so mi skladiščili 2 meseca. Pa fantje lepo notri znosili. Čeprav to bi mi tudi poštarji, so izredno prijazni teli fantje z dostave...

Kakorkoli - bistvo je da se malo več truda vloži, pa bo cena druga. Samo zato, ker nekdo je in diha pa se ne bi niti izpred kompjuterja za 5 minut spravil, pa pač ne more obroditi sadov.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
plus da novih modelov takrat sploh ni bilo, vse eno ali več let stari po BBju. Glede na razvito evropo. Nein danke. Vseeno mislim, da je danes mogoče malo bolje kot pred par leti.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne vem, sem pozabil ime. Ko sva kontaktirala pred leti, mi je rekel da je zaposlen v tistem mizarstvu, menda nabavnik . Potem so mi pa rekli, da ga ni več oz. da je menjal šiht :sprasujemse: .
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Vidim da se kar hvali in omenja firma Smeg. Kaj je to za ena zadeva? Italjan? Vse lepo in prav, kaj pa Smeg servis pri nas če se ti pokvari npr. en pomivalec? Bosch, Miele ni problem, pri Bekotu so MENDA problem deli in se lahko baje kar načakaš... Kaj pa ta Smeg? :) Pa ne mi zdaj argumentirat da se Smeg ne pokvari?

Drugo vprašanje glede bele tehnike. Odločim se in kupim Bosch, Siemens ali Miele na Dunaju saj dobim hude cene. Kako je potem z mednarodno garancijo pri nas za zgoraj nastete cene? Pralni stroj na ramo in via Graz na najližji servis ali pokličem na Miele Slovenija in pride Franc drugi dan pogledat in popravit v sklopu garancije?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
če maš na voljo metan (zemljski plin)
https://www.hotpoint.it/h/cottura/piani-cottura/piano-cottura-a-gas-hotpoint-4-fuochi/869991002640

nekoliko šibkejša zadeva s precej dobrim izkoristkom.

če rabiš močnejši wok
https://www.smeg.it/prodotto/piano/a-gas/sr264xgh2/

na ta je celo 4 kW
http://www.fulgor-milano.com/elemen...04-g-wk-bk---scheda-tecnica-589afa471f086.pdf
http://www.fulgor-milano.com/elemen...604-g-wk-x---scheda-tecnica-589af7a0e080c.pdf

zgornji je isti kot ga ima smalvic (smalvic.it) v svoji ponudbi....verjento kaka naveza..tega pri nas sicer ni, v tujini pa se dobi...niso pa najcenejši
Metana ni, zahtev po nekih ultra močnih zadevah ni, kupljena pa je bil na Ebayu Boscheva plošča zgoraj, le z navadnim četrtim gorilnikom (ne za vok) dostava v dveh dneh iz Nemčije, prihranek 140 EUR v primerjavi z najcenejšo pri nas.
Zanimivo, da Boschev pomivalec je bil daleč najcenejši v Merkurju, so imeli neko akcijo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.387
113
Za Miele naj ti drugi povedo, Bosch je pa porazen... Tudi če je tu kupljeno. Nad stroji in njih kvaliteto nimam pripomb, ampak po žnj letih sem pač zlomila en roč pa moj je predebelo flašo in vrat hladilnika vlekel, da je še poličko zraven, da se je razbila. Ne bu ne mu ne od serviserja. Uvoznik se je javil toliko, naj pokličem serviserja ipd... Na koncu pač kupiš dele na amazonu in zadeva rešena. Če je isto, ko se kaj pokvari, se mi bo strgalo. In sicer dobre znamke ("zloraba" strojev 5-8 let brez problemov) ne bom kupila več, če bo odnos identičen, ko bo treba popravljati.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Tudi jaz nimam dobrih izkušenj npr. z Liebherrjem.
Na splošno ti pa dežurni serviser najraje reče, da je mašina stara dve leti in jo je najbolje zamenjat z novo :nigladek: .
Le od česa se ti serviserji živijo?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Na katerih straneh v tujini gledate belo tehniko?
Jaz sem gledal na idealo.de, trovaprezzi.it. Potem sem pa slučajno pogledal še na ebay in tam našel za par EUR dražje, ampak se mi ni dalo zaj.. z registracijo na neko novo trgovino, pa še na Ebayu imaš top zaščito.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Jaz sem imel sicer ko sem še živel v LJ primer z Miele pralnim strojem. Poklical in je drugi dan prišel serviser ter ga vtrgal narazen. Tisto je bilo hitro in pohvalno kar se tiče odziva. In ja, narazen je trgal 2 tedna star Miele pralni stroj. Vse se lahko pokvari zato pa sprašujem kje lahko uveljavljam garancijo. Kaj mi pomaga 130€ cenejši stroj če ga moram potem tovoriti v Avstrijo. Neumnost.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kaj pa napisi na mašinah - si tako obsojen samo na nemščino?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Jaz sem imel sicer ko sem še živel v LJ primer z Miele pralnim strojem. Poklical in je drugi dan prišel serviser ter ga vtrgal narazen. Tisto je bilo hitro in pohvalno kar se tiče odziva. In ja, narazen je trgal 2 tedna star Miele pralni stroj. Vse se lahko pokvari zato pa sprašujem kje lahko uveljavljam garancijo. Kaj mi pomaga 130€ cenejši stroj če ga moram potem tovoriti v Avstrijo. Neumnost.
Vsakemu svoje ;).
Jaz sem pri 50% razliki v ceni pripravljen tvegat ;)... Poleg tega, plinska plošča nima ravno nekih delov, da se pokvarijo, tako da je verjetnost nižja.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
No ne nabijaj zopet, pol ceneje praviloma ni v tujini, je pa ceneje in tudi kvaliteta je verjetno bolj ustrezna za en AT trg kot pa za jugoslavijo, razen če si mentalni invalid in ne znaš stegniti "gobca" za popuste pri nas. Ko smo pred kratkim kolegica kupovala en AEG pralni stroj v rangu 700€ (s popustom pri nas) ga ni bilo teorije v EU dobiti za 100€ manj. Prej kaksnih 20-30-40. Ti pac zdaj primerjas najdrazjo naso ponudbo ter najboljso akcijsko EU ponudbo. Nerealno.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Zraven tega pa se zopet zaganjaš, nihče ne govori da na tiste Avstrijske ali Nemške pri nas nimaš garancije. Se zgolj pogovarjamo o tem ali garancija velja ali ne. In zopet ni govora o tvoji predpotopni nekompleksni plinski pečici. Govorimo nasplošno o beli tehniki iz tujine.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
No ne nabijaj zopet, pol ceneje praviloma ni v tujini, je pa ceneje in tudi kvaliteta je verjetno bolj ustrezna za en AT trg kot pa za jugoslavijo, razen če si mentalni invalid in ne znaš stegniti "gobca" za popuste pri nas. Ko smo pred kratkim kolegica kupovala en AEG pralni stroj v rangu 700€ (s popustom pri nas) ga ni bilo teorije v EU dobiti za 100€ manj. Prej kaksnih 20-30-40. Ti pac zdaj primerjas najdrazjo naso ponudbo ter najboljso akcijsko EU ponudbo. Nerealno.
Hvala za strokovno oceno. Res si car. Tole si spregledal, a ne?
Zanimivo, da Boschev pomivalec je bil daleč najcenejši v Merkurju, so imeli neko akcijo.
V glavnem, nimaš kaj obvladaš, le ti ZNAŠ STROKOVNO OCENIT IN POISKATI NAJCENEJŠE PONUDBE, vsi ostali smo bedaki in sami sebe farbamo. Lolek.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Zraven tega pa se zopet zaganjaš, nihče ne govori da na tiste Avstrijske ali Nemške pri nas nimaš garancije. Se zgolj pogovarjamo o tem ali garancija velja ali ne. In zopet ni govora o tvoji predpotopni nekompleksni plinski pečici. Govorimo nasplošno o beli tehniki iz tujine.
Zaganjam? Daj si preberi kaj sem napisal. Napisal sem MOJE RAZMIŠLJANJE PRED NAKUPOM IN ZAKAJ SEM SE ODLOČIL ZA NAKUP V TUJINI in da vsakemu svoje. TI lahko kupišt tudi v Tunguziji, pa mi dol visi za to. Nikjer nisem kritiziral TVOJE IZBIRE, za razliko od tvojega pametovanja.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kwa torej, - če grem kupit pomivalca nekam v Graz - sem obsojen zgolj na nemške podnapise na mašini? Ali je možno si izmisliti tudi kaj bolj friendly?