OSB tla kuhinja

zidarskiamater

Pripravnik
9. feb 2018
94
4
8
Živjo, v kuhinji in jedilnici imam tla iz OSB plošč. Zanima me katere obloge naj dam še preden kupim vso kuhinjsko pohištvo? Razmišljam o vinilnih ploščah. A jih naj po celi kuhinji položim in potem pečico, pomivalni stroj in vso drugo opremo gor ali je pa bolje v tem delovnem predelu imeti keramiko in potem prehod na vinil? Sprašujem, ker je vinil mehki materijal in dvomim, da pod težo kuhinjskih apatarov zdrži 10 ali 20 let. Kaj pravite?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.342
963
113
Vinil ni mehek material. Pod samo težo zdrži BP. Uporabljajo ga tudi v industrijskih halah. Dajejo ga celo v kopalnice, tako da zaradi izliva sploh ne bo problem, je parket ali laminat glede tega precej bolj občutljiv. Obstajajo različni razredi kvalitete vinila glede na vzdržjivost, cena pa ni toliko dražja.
Dva materiala je meni totalno mimo. Potem boš imel šibek člen na stiku.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.934
5.208
113
Kaj pa če bi dal pluto, da še tretjo opcijo po altersko vklučimo.

Drugače pa vinil pod elementi že tretje leto bp. Ni to mehek materjal.
 

zidarskiamater

Pripravnik
9. feb 2018
94
4
8
Keramike po celem ne zato, ker se kuhunja, jedilnica, hodnik in dnevna soba skup drzijo in v teh prostorih nocem imeti keramike.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.887
404
83
Keramike po celem ne zato, ker se kuhunja, jedilnica, hodnik in dnevna soba skup drzijo in v teh prostorih nocem imeti keramike.
Sam sem tudi imel povsod drugacen tlak...
Nalepljen topli pod, ploscice, parket. Vse zravnal, da je bila ena visina in nalepil vinil.
Tudi pod kuhinjske elemente. Vinil je trd.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.781
2.670
113
Pa vinil je najboljša stvar po narezanem kruhu.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.200
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Jaz imam keramiko v kuhinji, potem je proti jedilnici šank, za njim pa jedilnica in dnevna v tiku (ladijski pod). Dela "skoraj" BP, ker se tudi na tiku pozna marsikaj... In zato bi raje imel (pa ne bom menjal, se mi ne da) keramiko povsod in tepih(e)...