Vbodna žaga

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Iščem dobro vbodno žago, ki se ne bo preveč matrala izrezat kuhinjski pult. (in kateri žagni list, da ne bo preveč cefrala). Imam eno poceni žagico iz Obija, pa opleta in reže postrani in se matra že z 2 cm iverko
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
590
310
63
Iščem dobro vbodno žago, ki se ne bo preveč matrala izrezat kuhinjski pult. (in kateri žagni list, da ne bo preveč cefrala). Imam eno poceni žagico iz Obija, pa opleta in reže postrani in se matra že z 2 cm iverko
Sam bi ti predlagal da si jo sposodiš ker če imaš za odrezati samo kuhinjski pult potem jo je res brez veze kupovati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Sam sicer nimam vbodne žage, ampak za hobi rabo meni Parkside (lidl) zadošča. Sicer pa kak Einhell, mogoče Iskra Ero. Malenkost višji rang pa začneš z Ryobi - načeloma je kakovost, moč in ergonomija kar na nivoju, edino malenkost težji je od domačih prvokategornikov (Metabo, Bosch, Makita, Hitachi/Hikoki itd.). Imam dobre izkušnje čeprav sem malo kotno brusilko (115cm) preteral s preveč konkretnim brušenjem kamna (in s tem zaradi vibracij uničil stikalo).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Pa ne da gres kupit kvalitetno vbodbo zago zato da bos luknjo za korito izrezal?
Potem pa pospravil v onaro?
Al mislis se kaj naprej tislarit z njo
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Hanzi , odvisno od tega koliko stane. S tiülarjenjem imam veselje. Zaga bi pa tudi lahko sla na firmo ali pa kod dejanske stroske za davcno olajsavo.

Ali mi lahko da kdo kak model in priblizno ceno?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Imel sem ohoho let eno poceni vbodno za domače potrebe. Z leti vodilo lista dobi zraačnost in to v vseh smereh, tako ravne črte nisem mogel več odrezat, ker bi žaga vedno rekla "gremo mi po svoje".... Zaslužim si že kakšno boljšo, in kupim Boschovo pro verzijo za slabih stopetdeset Eur.
Pa še ima zaklep za hitro vpenjanje/izpenjanje žaginega lista.
Razlika je pri rezanju, vendar je veliko odvisno kakšen list uporabiš.
Za debelo iverko moraš pazit, da žagin list ima močno razcepljene zobe, levo in desno. Takšni zobje pri žaganju za sabo puščajo široki žleb. Dosti širši, kot je debelina lista. Ne prihaja do tega, da ti žagin list "vodi" žago, in ne dovoli popravek smeri.
Da bi preprečil cefranje, uporabljam žagin list, ki ima zobe kontra obrnjene. Pri takem listu, žaga ne reže, ko list vleče gor, ampak ko list gre dol. V tem primeru moraš odklopiti mehanizem za odmikanje zobov pri povratnem gibu lista. To je tista majhna ročica na boku žage. Pa še, takrat moraš žago čvrsto držati na podlagi, da ti ne skače v roki.
Komplet žaginih listov sem enkrat kupil pri Lidlu. V prozorni škatlici je kakšnih deset listo, za različne materiale, in na vsakem piše zaka je namenjen. Zraven je še tisti s kontra zobmi, za fini rez iverke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Ador

Ador

Majstr
7. avg 2019
590
310
63
Imel sem ohoho let eno poceni vbodno za domače potrebe. Z leti vodilo lista dobi zraačnost in to v vseh smereh, tako ravne črte nisem mogel več odrezat, ker bi žaga vedno rekla "gremo mi po svoje".... Zaslužim si že kakšno boljšo, in kupim Boschovo pro verzijo za slabih stopetdeset Eur.
Pa še ima zaklep za hitro vpenjanje/izpenjanje žaginega lista.
Razlika je pri rezanju, vendar je veliko odvisno kakšen list uporabiš.
Za debelo iverko moraš pazit, da žagin list ima močno razcepljene zobe, levo in desno. Takšni zobje pri žaganju za sabo puščajo široki žleb. Dosti širši, kot je debelina lista. Ne prihaja do tega, da ti žagin list "vodi" žago, in ne dovoli popravek smeri.
Da bi preprečil cefranje, uporabljam žagin list, ki ima zobe kontra obrnjene. Pri takem listu, žaga ne reže, ko list vleče gor, ampak ko list gre dol. V tem primeru moraš odklopiti mehanizem za odmikanje zobov pri povratnem gibu lista. To je tista majhna ročica na boku žage. Pa še, takrat moraš žago čvrsto držati na podlagi, da ti ne skače v roki.
Komplet žaginih listov sem enkrat kupil pri Lidlu. V prozorni škatlici je kakšnih deset listo, za različne materiale, in na vsakem piše zaka je namenjen. Zraven je še tisti s kontra zobmi, za fini rez iverke.
Super napisano, mogoče pa ni odveč na kratko omeniti da je zelo pomembno s katere strani režeš desko. Čisti rez naj bo tisti ki se vidi, tisto kar je pod pultom pa ni toliko pomembno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in Ted

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Lahko kupi tudi Festool za 300 eur, to je profi rang za mizarje. Samo za luknjo za pult odžagat je dobra tudi bilokatera nova poceni žaga za 50 EUR + ustrezen list. Pa vpenjanje listov naj bo T sistem, kar imajo danes najbrž vse žage ki imajo hitro menjavo lista. Če ti vleče list krivo je problem v listu ne v žagi, al predolg list, ali pregrob list za material, ali pa preveč pritiska na žago, ali vključeno osciliranje lista ...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
če že imaš vbodno... dej probaj zamenjat list za novega. potem, naredi si neko maso ob kateri pelješ mašinco... za lijak bo dovolj natačno, sej itak prekrije ene 3cm na vse strani.

mislim, da je tukaj pomembna želja po novi mašinci... :fredi: :fredi: :fredi:
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Ravne linije se reže s potopno žago, potem se pa samo vogale popravi z vbodno. Če se že gremo, da treba opravičit nakup orodja :fredi: :p
 
  • Haha
Reactions: Ted

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Tvoj link je prazen
Meni dela.

Tole sem mislil;
zaga.png
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
jaz imam od ryobia kar nekaj baterijske robe. Vse lepo dela in je kar v uporabi okoli bajte.
Takrat sem nabavil vse naenkrat in dobil malo popusta. Sedaj bi se verjetno raje odločil za makito, ker je pri nas bolj razširjenja.
bateriji 5ah sem takrat kupil na nizozemskem, ker sta bili skoraj pol cenejši kot pri nas.
za ta denar je pa dobro orodje.