Ali je to lopovščina?

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jao, tko pač svet deluje. Tisti ki najbolj gara je plačan najmanj. Zakaj pa mislite, da so vam mamice rekle, da študirajte?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Smešno je, da nekateri jokcajo o dobičkih trgovcev, nimajo pa osnove ekonomije.

Ko berem tele izjave "KONČNA CENA minus CENA MATERIALA = ČISTI DOBIČEK TRGOVCA" = PRAAAAASSSSCIIII
mi gre samo na smeh/jok

Verjetno trgovec nima nobenega stroška, elektriko ima priključeno na črno, bajto okupira ilegalno, zaposlenih ne plača, davkov in ddvja državi ne plačuje ane?

Isto je v mojem poslu, vsako tele, nesposobno prijeti za kladivo, ne da bi minuto zatem imel črn noht, ti računa po isti formuli in jamra kako on, kot inženir (bullshita) nima take plače. Seveda je nimaš budalo, če ne veš kaj so to stroški.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Seveda jih ima, jaz zase vem, da pod ceno, ki mi omogoča normalno preživetje ne grem delat. Očitno, so zadovoljni s ceno kakršna je, da prodajajo po njej.

Zdi se mi, da je problem bolj v tem, da jih bolj kot to, kolikor zaslužijo sami, zanima koliko zaslužijo drugi. Kar je neka slovenska posebnost.

Zaradi mene lahko odprejo tudi svoje pekarne, če se jim zdi, da bodo tako zaslužili 100x več.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.587
2.429
113
Citat:
Isto je v mojem poslu, vsako tele, nesposobno prijeti za kladivo, ne da bi minuto zatem imel črn noht, ti računa po isti formuli in jamra kako on, kot inženir (bullshita) nima take plače. Seveda je nimaš budalo, če ne veš kaj so to stroški.

Kaj so stroški enega malarja.... par špahtelnov za 20€ pa par mačkov.

Za eno inženirsko delo rabiš pa programe, ki so po 5k€ samo licence. Računalnik je zanemarljiv strošek.
 
Nazadnje urejeno:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Evo tipično, kaj pa kombi, zavarovanje odgovornosti, vsak dan tvegati življenje na višini, stroji? Pa nisem malar, ampak jim prav nič ne zavidam.
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Verjetno je lazje shajat s stroski, ce imas marzo 30-50% a ne ? Ko bo kmet nabil ceno, bo lahko sel samo jokat na drevo.

Krivi smo pa sami, ker kadarkoli pogledas pred katerokoli trgovino, vidis gruco ovc.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.587
2.429
113
hysterical-1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
ksz...
Na primer, da grem kupit solato. Se sprehodim čez tržnico, na koncu pa jo kupim v Sparu, Mercatorju,... Zakaj je cena direktno pri kmetu višja kot pa v trgovini? Pa na tržnici prodaja kmet brez posrednikov. Kdo pa tu pobere maržo?
 

zgrabljenec

Fizikalc
4. sep 2007
1.524
0
36
MS ali LJ
ksz

Na 54 ha s primernim dognojevanje in škropljenjem, ter seveda primerno obdelano zemljo in gostoto setve se mora nažet preko 300 ton pšenice!
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.587
2.429
113
Se sem že parkrat napisal...

Kje so naše krave, ki jih tudi država verjetno subvencionira (da imajo kmeti po 3 traktorje )... v merkatorju imajo argentinske, v hoferju nemške...... Ja sedaj jokajo da tako al tako premalo pridelamo, da moramo uvažat..... pa še tisto kar pridelajo dobijo pa verjetno italjani na krožnike....

Zakaj ne morejo na mlekomatih po pol evra dat cene za liter(ne pa en evro) .... vseeno bi blo 2x več kot v mlekarnah dobijo...

Zakaj mi v ajdovščin hoče kmet prodat po 5x ceni sadje, kot ga proda fruktalu.....

Da gradbenikov ne omenjam....

Vsak bi vsakega nategnil, če bi ga le upal..... taka je situacija....
 

pa3cia

Pripravnik
24. sep 2010
155
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Kaj so stroški enega malarja.... par špahtelnov za 20€ pa par mačkov.

Joj, no, kako primitivno razmišljanje. Pa preidi iz IT v malarja, pa bo. Kaj češ lepšega? Amortizacije sploh ni, niti vzdrževanja, saj lojtra nikamor ne gre brez malarja, da bi jo kdo sunil, ni verjetnosti, barva se zaračuna, mačke pa na vsake toliko časa zamenjajo, ker crknejo (OK,izgubijo dlako).
Tebi lahko sunejo laptop, programsko opremo moraš kupit po zasoljeni ceni, pol pa še nevarnost pri delu, ko ti lahko CC+, java ali pa php padejo na noge ...
Torej, zakaj ne greš malat? Jaz recimo se ukvarjam s prodajo visoko kakovostnih in življenjsko pomembnih izdelkov. Za malanje pa ženske menda nismo ...
Pa da vidim, kaj mi boš sedaj nazvezil?
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.587
2.429
113
Citat:
Uporabnik pa3cia pravi:
Za malanje pa ženske menda nismo ...
Pa da vidim, kaj mi boš sedaj nazvezil?

Ponavadi vas je treba malo po riti pomalat vsake tolk časa, da ste happy
evil.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.587
2.429
113
Sedaj pa bi še kupil visokokakovosten življensko pomemben izdelek
cheer.gif

Če bo kaka predstavitev......
 

pa3cia

Pripravnik
24. sep 2010
155
0
16
Ljubljana
Dvomim, da bi ti to potreboval.

Za dece je življenjsko pomemben le pir in na vsake tolko seks (seveda ne z ISTO bejbo, a ne?) ... če pa si izven teh okvirov, pa ni panike.

Lahko pa, da si metroseksulalec. Potem pa kar na ZS
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.587
2.429
113
Jst sem najmanj na srčni vzpodbujevalnik računal :p

Zdaj vidim, da gre pa za avon....
cry12bpy.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.587
2.429
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Jaz bi tudi rad izvedel, kaj je to zaen izdelek..al je pa navaden nateg in lopovščina
crazy1.gif

Ti si prestar, da bi lahko vedel....

Baje, da žare niso življensko pomembne....
evil.gif