Steico lesna izolacija 4cm

17. dec 2010
1.174
0
36
124
Ja, saj ti pravim, da popizdujemo zraven te izolacije ... ne najdemo rezila za to izolacijo, pa smo bili že po vseh velikih trgovinah ... bauhaus, obi, kalcer,merkur itd ... vse cufa, zato pa je tako grdo viditi izolacija. Težava pa je s 4. ker sploh ne drži na stropu ... kot vidiš na sliki ... Delam kre kolega, ki je položil že na milijon kvadratov knaufa in izolacije ... nikoli pa se še ni srečal s to čudo ...

Je mojster vztrajal, da se vsaj namesto 4. položi steklena volna ... ne ... oni hočejo to izolacijo ...

Softi, ti ki si tako "vseved", kaj priporočaš za žago, ki ne bo cufala - in kako položiti 4. gor ... Pomoč imaš v sliki ...

Ravno tu je težava, in ravno za ti dve stvari sem tudi odprl temo.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
saj smo samo to majhno sobico položili, potem pa smo nehali, ker tako ne gre ... nočemo se več s to izolacijo zajebavat, dokler ne bodo nadzorni našli kaj boljšega za rezati in dokler ne izumijo, kaj in kako narediti da bo 4. držala na stropu ...

Zdaj rajši stene oblačimo v gips kot pa se s stropom zajebavamo ...

In če dobro vidiš, sta samo dve izolaciji štirke gor, ker je ostalo vse dol popadalo ... tisti diplni pa so ... ne vem kdo jih je gor dal ...verjetno oni, ki zunaj na objektu delajo fasado, za test.

Sicer pa me ne rabiš učiti, kako izolacija more biti položena ... tu gre pač za en klump, ki še noben ni delal s to izolacijo ... tudi noben na tem forumu še očitno ni imel opravka z njo ... niti ti, kot neki mizar, ali kaj sem izsledil na enem drugem postu, ne znaš nobene rešitve ... samo napako znaš iskati ... to jaz tudi znam, in še vsi ostali ...


Clueless ... glede na to, da si dobro naštel vrsti izolacije, imam občutek, da ti je ta izolacija že kaj znana?
 

suzica

hođa
21. jan 2011
1.914
0
36
47
PLANET ČVIČK
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
Citat:
saj smo samo to majhno sobico položili, potem pa smo nehali, ker tako ne gre ... nočemo se več s to izolacijo zajebavat, dokler ne bodo nadzorni našli kaj boljšega za rezati in dokler ne izumijo, kaj in kako narediti da bo 4. držala na stropu ...

Jst sem ti napisal da žagajte s sekularjem..vendar nočeš poslušat... vendar tudi če vam eden v piko odžaga ne boste lepo položili izolacijo.. če se pa sekularja bojite zaradi žaganja prstov...eh bom raje tih

Da bo ta izolacija gor stala bo pa treba gor šravfat remelčke...1x5 cm JASNO???????

.
Citat:
Zdaj rajši stene oblačimo v gips kot pa se s stropom zajebavamo ..
Če mislite tako površno delat kot z izoliranjem stropa... TAKOJ ODNEHAJTE!!!!...škoda materiala


.
Citat:
Sicer pa me ne rabiš učiti, kako izolacija more biti položena ... tu gre pač za en klump, ki še noben ni delal s to izolacijo ... tudi noben na tem forumu še očitno ni imel opravka z njo ... niti ti, kot neki mizar, ali kaj sem izsledil na enem drugem postu, ne znaš nobene rešitve ... samo napako znaš iskati ... to jaz tudi znam, in še vsi ostali ..

To ni nobeden klump..klump je tvoje nestrokovno delo in zaradi take montaže kot si jo ti prikazal bo prišla ta izolacija na slab glas!!!!

arhitekt
hysterical-1.gif

ma šta sve piæka rodi
bonk.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Slike, ki jih je avtor teme prilepil kažejo na nekaj drugega:

- debelina ni 4 cm (ali pa ni fotografiran pravi material)

debelina.jpg


- izbran material ni namenjen stropnemu polaganju

poster.jpg


Glede orodja pa - proizvajalec predvideva, da bodo monterji imeli primerno orodje:

orodje.jpg


Citat:
Uporabnik suzica pravi:
To ni nobeden klump..klump je tvoje nestrokovno delo in zaradi take montaže kot si jo ti prikazal bo prišla ta izolacija na slab glas!!

Drži.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Suzica .. kaj ti ni jasno ...ti morem na veliko napisat? NADZORNI HOČEJO TAKŠNO IZOLACIJO GOR, PA ČE NAM PAŠE ALI NE!
Mi delamo kakor oni rečejo ... In zdaj moremo 2 izolaciji spraviti gor ... prvo 14 in potem 4.

Na stene pa smo se spravili zato, da bodo do tečas nadzorni in ostali našli naprave, ki se bo lepo dalo rezati izolacijo, in da 4. ne bo padala na tla.

Kvadratov je pa vsega skupaj za položiti gipsa skoraj 4000 ... Pa nekje 1500 kvadratov stropa.

In arhitektura nima s to izolacijo nobene veze ... Kakšno izolacijo potem kdo hoče imeti v hiši, se nas to ne tiče ... toliko o primerjanju ...

Ta človek ni noben površnež ... Če si kdaj bil v Evroparku ... tam je polagal ves evropark v gips ...

In do nadaljnega nočem nekih komentarjev tu, dokler se ne javi nekdo, ki je s to izolacijo že delal, ker vso vašo ugibanje je samo potrata časa in ugibanje.


Oriolus .... žagali smo s to žago, ki je spodaj na desni ... odrezala se je slabše kot lisičji rep in neki nož, ki bi naj bil za to namenjen ...
Glede krožne žage pa ... niso poceni, za to, da jo bo on kupil je čisto brezveze ... v 20. letih kolikor polaga že knauf še nikoli ni rabil take žage in isto tudi nikoli ni delal s tako izolacijo ... in vprašanje, če še kdaj bo. Na njegovem mestu je tudi sam ne bi kupil ...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Pa še tista roof se zgleda polaga zgoraj ne pa spodaj. Tle bi zgleda zmešani projektanti al kaj so, polagal tole tako kot se polaga steklena volna. Zdi se kot tipičen primer, ko ima nekdo procente od enega pofla.
 

suzica

hođa
21. jan 2011
1.914
0
36
47
PLANET ČVIČK
1500m2 stropov imate za naredit in nočete sekularja kupit?
rolleyes-1.gif
To je posla za petnajst normalnih bajt..torej zelo velik posel!

In praviš da je že pol ljubljane oblekel v gips...ne mi rečt da ima samo olfa nož?
hysterical-1.gif


Pa res jaki privatnik da dobi kolega ki na alterju sprašuje kako se izolacija reže in da nadzorne pošlje iskat orodje za delat..
hysterical-1.gif


pa sj niste normalni.
bonk.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
suzi, kto si napisal. svasta piæka rodi. in teli..ne vem kaj jih je rodilo. in delavce in projektante in andzorne.

privatnik pa bi se moral znat it posel.

teb če verjketno neldo reče, da mu nardiš nadstrešek, ki ne bo imel nosil stebrov in ne bo nikjer pritrjen, torej bo lebdel, mu rečeš hvala, adijo.

ta pa bi za vsako ceno rad nabil talno izolacijo na atrop, brez provizoriš tal.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Brez veze se je z vama pogovarjat, še posebej pa s tabo suzica ... skoraj vsi tvoji posti so samo teženje in norčevanje ...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
glej peb

izolacija se psotavlja, polaga po nekih prvailih. če tako ne gre, jo pač ne polagaš, ker slabo položena je cca ista kot nepoložena.

meni so majstri poskusili s takim pristopom, so emtlai vse dol, potem pa smo s ezmenili. en sloj položite povsod, jaz pogledam, gre drugi, pogledam, gre tretji. ker špranje v katero vtakneš dlan so katastrofa. preklopi it morajo biti po pravilih.

ni polaganje izolacije za vsakega. in to s epri ans podcenjuje. včeraj knap, danes gradbinec..sej kramp je kremp..pa ni
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Tako je, izolacija se polaga v piko natančno. Jaz sem vedno zavrnil vse mansarde, kjer stranke niso hotele uporabiti SF35 ali enakovredne izolacije. S tistimi mehkimi pofli se pač ne da dobro izolirati, padajo ven in podobno, to naj jim kar šalabajzarji delajo, ker bo itak zanič.

Če ti pa nadzorni vturi neko novo sranje, si pogledaš prospekt, povprašaš uvoznika kako se s tem dela, pa je. Vsak resen prodajalec nudi dobro podporo. Če je stvar neustrezna, se pa tako izvedbo zavrne ali jim pomoli pred nos papir, da stvar ne ustreza in da ne nudiš za tako delo nobenih zagotovil, pa se hitro premislijo.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Meni je kolega rekel, ker sem enkrat prvič delal s stekleno volno izolacijo, če ne bom vedel polagati izolacije, me naslednjič več ne bo rabil ... in da je za izolacijo najbolj haklih pri knaufu ...

Ampak to je pač ena izolacija, s katero še ni delal nikoli, še videl je nikoli ni ...

Mimo grede ... ta nadzorna je rekla, da je to prvi objekt, ki se gradi, da je ta izolacija po celem objektu - javnih ustanovah.

Uvoznik je avstrijec, material je nabavil župan - ker občina financira ta objekt ...

Oriolus ... ne vem katera izolacija točno je - ime ... ampak tista 14. in 4. prideta gor .. tako hočejo imeti, in tako moremo narediti, pa če je ona izolacija za stene ali strope ali ne vem kaj ... ti dve hočejo imeti gor.

Smo poskusili, da smo dali 4. zgoraj, 14. pa spodaj ... in je priletela nadzorna ... "tako ne more biti" itd itd ... finte pa ni nikjer, če je 4. spodaj ali zgoraj ... orpavlja čisto isto funkcijo ...

Žagali smo z motorko ... gre lepo in hitro ... ampak spet ... nadzorna ... spet nekaj ni bilo prav ...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
pravni ansvet

kolega naj napise pisni ugovor zoper postopek izvedbe del, da se nadzornma vtika, d azadeva ne gre in da z veseljem placa podizvajalca, ki bo po veljavnem priporocenem ceniku to polozil. hvala, adijo
 

suzica

hođa
21. jan 2011
1.914
0
36
47
PLANET ČVIČK
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:


Žagali smo z motorko ... gre lepo in hitro ... ampak spet ... nadzorna ... spet nekaj ni bilo prav ...

Če vam že 14 cm izolacija gor stoji..potem 4cm naslednjo debelo izolacijo kratkomalo prišravfajte gor na že obstoječo izolacijo!

če vam nadzorna ne pusti uporabe motorke, zaradi katere bo izolacija seveda dobila malo vsebnosti olja od mazanja ketne...vam ne prostane nič drugega da dobite pant žago....al pa kupite..jurja košta že kr dobra..

Al pa nadzorno spodit z gradbišča..če imate jajca.

Pa te nič ne zajebavam ..temveč samo tako odpišem kot ti pišeš...če štekaš
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Zadeva deluje precejpodbno kot kamena volna (Le rezanje je verjetno boljr pomlematično).

IZolativnosti nima slabe (kot kamena oz. stekelna volna). Pa meni tudi ne deluje takos labo položene...logično daimaš probleme pri polaganju s fiksiranjem in zadeva rine navzdiol..važno da stiki tesni oz. ni toplotnih mostov.

Torej boste dali 14 cm med špirovce, ter potem še 4 cm prečno v izogib toplotnim mostov...

No ja...za moj okus bi bilo povsem vseeno če bi se ta spodnji sloh (teh 4 cm oz.. kolikor že bo) dala kar steklena volna. Nekega hudegapribitka/izgube s faznim zamikom ne bibilo, izolativnost je identična, polaganje pa neprimerno bolj enostavno...postaviš ogrodje za gips, ter zatlačiš zadaj.