Vaš priljubljen Kvas

pivoljub

Pripravnik
5. maj 2015
130
0
16
Jaz ponavadi kupim 500g in prepakiram v paketke po 15g ki jih zvakumiram. Do sedaj še nobenega problema :)
 

pivoljub

Pripravnik
5. maj 2015
130
0
16
To je sicer 33 paketkov. Mam kar nekaj 30l fermentorjev pa še kolegom jih prodam nekaj in se kar hitro obrne.
Do sedaj nobenih problemov :)
 

bluefossil

Pripravnik
22. mar 2016
315
20
18
Glede kvasa imam še eno vprašanje. Ker se jih pri nas ne dobi, bi jih naročil iz tujine. Gre za kvas zname Imperial. Torej, koliko je to problematično, glede na to, da bo kvas kar nekaj časa hodil do nas in je v tekoči obliki. Vem, da bom potem moral delati štarter. Ampak ali je možno, da bo ves kvas v tem času pocrkal, če ne bo na hladnem? Oz, ali bo morda mutiral,...
 

trpo

Pripravnik
10. jan 2015
175
17
18
Jaz sem iz anglije (malt miller) že večkrat naročal in nisem še imel problemov. Sploh zdaj ko zunaj še ni 30C, ne bi smelo biti problem.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Folk "oživlja" kvasovke iz par let starih belgijskih steklenic, pa je vse v redu...narediš za zihr več stopenjski starter in je ;)
 

bluefossil

Pripravnik
22. mar 2016
315
20
18
saj mi je jasno, da je kvas živ, bal sem se samo kakih mutacij, čeprav verjetno neupravičeno. pa niso ravno poceni ti kvasi in ne bi rad "zjebanega" :)
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Mutacije se dogajajo med množenjem, med transportom ne, tako da brezskrbi :)
 

bluefossil

Pripravnik
22. mar 2016
315
20
18
Pa tudi to razumem :)
Skrbela me je le temperatura. Ampak ko smo že tu. Ce ni hrane se zaradi visokih temperatur ne more kvas nic spreniti? Tudi takrat hibernira?
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Kvas se kvalitativno spreminja med množenjem, sploh če nima danih njemu primernih pogojev (t, tlak, moč sladice, alkohol)
Kvantitativno se pa spreminja med tem ko čaka da spet začne delati. Torej celice odmirajo (imaš podatke po netu koliko). Idealno je da je v tem času na hladni verigi, če bo pa kdaj t. poskočila, mu ne bo škodilo. Seveda, če ti ga bodo shipali sredi poletja v ladijskem kontejnerju iz amerike, ne bo preživel...drugače pa ni panike. Na paketku, ki ga boš dobil, bo tudi pisalo do kdaj je najbolj primerno porabiti kvas
 

stricek18

Pripravnik
3. nov 2015
317
4
18
Ima kdo izkušnje z WYEAST London ESB??

Naj bi precej slabo pojedel vse skupaj, po receptu tam nekje do 1.017-1.016. Naredil sem dober štarter in mi je pojedel do 1.012, sedaj se pa bojim da je kakšna druga stvar prišla zraven, ali je to možno?

Ali je to posledica dobrega kvasa, dovolj celic in aeracije??

Sicer sem zadovoljen da je pojedlo primerno za ESB.
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Jaz sem pa pri Hopsiju naročil Lallemand ESB, in ker ni imel takrat navoljo malih pakiranj, mi je kar brezplačno dal 500g pakiranje, ki je sicer malenkost po roku. Čeprav v navodilih piše, da se naj kvasa po roku ne uporablja, je vprašal proizvajalca, in rekli so mu, da se seveda lahko uporabi tudi po roku. Mene pa zanima: koliko več kvasa naj dam? Načeloma dajem 1 paketek na 10L piva. Ali naj dam zdaj 2 (20g na 10L)? Preveč ga bo verjetno težko...
 

Pivopivec1

Pripravnik
23. feb 2014
318
9
18
Ce imas batch 20 litrov potem daj dva paketka, lahko tudi tri. Nic ne bo narobe. Na 10 litrov das pa enega, pravzaprav das lahko tudi dva. boljse vec kot manj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: HafnerMa

rookie

Fizikalc
7. jul 2009
515
29
28
Bela krajina
Živjo!
Ostalo mi je kar nekaj Lalemanda šampanjskega od takrat, ko sem ingverjevo delal, pa me zdaj zanima, če ga lahko kje ponucam ali je prehud?
 

bluefossil

Pripravnik
22. mar 2016
315
20
18
Pozdravljeni,
zanima me kateri kvas uporabljate za pripravo RIS-ov? Uporabite kakega posebnega ali se jih lotite kar z S-04?
Hvala.