Varnost Berlin za krompirjeve počitnice

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Ja, Jordanijo množično odpovedujejo, čeprav se strinjam, da je trenutno idealno, ker bo naval popustil in ne bo gužve ne v petri, ne v vadi rumu. In hkrati nič manj varno kot sicer, kljub temu da je do Jeruzalema samo streljaj. Bi šel če ne bi bil že med lanskimi krompirjevimi.

Enako letos med prvomajskimi v parizu in rennesu. Na enem koncu mesta oklepniki in z deskami zabite ali razbite izložbe, pet ulic stran pa turistično lagano sportski kot da nič ni. Ali v Berlinu julija med loveparadom. Na drugem koncu mesta bi lahko AfD imel svoj shod pa ne bi prav nič motili eden drugega, ne turistov na checkpoint charliju in drugih podobnih instapunktih.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Priporočila MZZ.


Viktor Mlakar, v. d. vodje konzularnega sektorja na zunanjem ministrstvu, je pred dnevi za TV Slovenija dejal: "Glede Jordanije svetujemo povišano stopnjo previdnosti, enako drži tudi za Egipt. Po naših informacijah so destinacije, ki so bolj turistično priljubljene, trenutno varne, odsvetujemo pa gibanje v nekaterih drugih delih države."

Odsvetujejo tako vsa potovanja – individualna ali v organiziranih skupinah – v obmejna območja z Libijo, Sudanom in Izraelom, še posebej na severni del Sinajskega polotoka in v Zahodno puščavo, kjer občasno potekajo vojaške in varnostne operacije. "Odsvetujemo potovanja tudi na južni del Sinajskega polotoka, z izjemo obalnih mest Šarm el Šejk, Dahab in Nuweiba; v primeru izletov do samostana sv. Katarine na Sinaju in vzponov na Mojzesovo goro na Sinaju pa opozarjamo na previdnost in seznanitev s trenutnimi varnostnimi razmerami," na svoji spletni strani navajajo na ministrstvu.

Podobno svetujejo tudi za potovanja v Turčijo – pri potovanjih na jug in vzhod države je po njihovi oceni potrebna povečana previdnost, potovanja v mesto Sirnak in v provinco Hakkari, na območje meja s Sirijo in Irakom ter v nekatere druge province pa odsvetujejo. "Obstaja velika verjetnost terorističnih napadov v velikih mestih. Največ terorističnih napadov se je zgodilo v jugovzhodni Turčiji, Ankari in Istanbulu," so še zapisali.

A ne le v omenjenih državah, previdnost je potrebna tudi ponekod po Evropi, predvsem v Franciji in Belgiji, kjer sta se nedavno zgodila teroristična napada.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Kompas pelje za krompirjeve počitnice dva čarterja v Jordanijo in dva v Egipt, zaenkrat niso nič odpovedali.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Piše da so turistične destinacije varne. Sicer pa, kdor išče ta najde. Spomnim se pred nekaj leti ko je kolega pred potovanjem na šrilanko delal paniko, ko je guglal toliko časa da je končno našel da so v candy-ju nemiri. Čez 14 dni sem se pogovarjal z domačinom v candy-ju, ki o tem ni nič vedel.
 

dask

Fizikalc
21. sep 2023
200
199
43
Ne vem no, mene bi mogoče skrbel glede ugrabitev. Hamas ima operativce marsikje in Biden je zadnjih nekaj talcev plačal kar debelih 6 miljard, fajn motivacija za nabavit nove. Turisti so idealna tarča, čez mejo v Gazo in ven pa več kot očitno tudi hodijo, kljub zaprtju, kot smo videli 2 tedna nazaj... pa že tko me v ta del sveta nikoli ni vleklo, tako da zame ni dileme :)
Če te skrb ne obremenjuje, samo gasa. Jaz sem bolj cvikator in bi imel pokvarjen dopust, brezveze.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Krompirjeve so pri koncu, čas je za statistiko. Torej, mrtvi, poškodovani, ugrabljeni slovenci po svetu? Ukradeni otroci, posiljene ženske....

In kaj ste naredili, da ste sebe in ostale družinske člane na potovanju obvarovali pred tem da bi se znašli v zgornji statistiki.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Krompirjeve so pri koncu, čas je za statistiko. Torej, mrtvi, poškodovani, ugrabljeni slovenci po svetu? Ukradeni otroci, posiljene ženske....

In kaj ste naredili, da ste sebe in ostale družinske člane na potovanju obvarovali pred tem da bi se znašli v zgornji statistiki.
Stari, sej je smešno, sam predstavli si, naju je zbudil ob dveh zjutraj na Dunaju alarm za splošno nevarnost, je blo kr zanimiv. Kaj vse ti sred noči pade na pamet, ti podnev niti slučajno ne.
 
Nazadnje urejeno:
  • Wow
Reactions: Hondi in Hanzi

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.249
113
Priporočila MZZ.

pri potovanjih ...sem in sem... je po njihovi oceni potrebna povečana previdnost
Kako točno si lahko v tem kontekstu previden na potovanju?

Izogibaj se ljudi z bombami okoli pasu, naredite večji lok okoli ljudi, ki bi morda vzklikali politična gesla? Pazite na avtomobile, ki bi lahko zapeljali v množico v kateri se nahajate in pravočasno odskočite?

"Joj, ker nisem bil previden nisem opazil, da je zraven mene zamaskiranec vpil slavo Alahu, sem mislil, da je naključnež vpil če kupim pečene kostanje."