VAG - fiksni na variabilni interval

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Kdo mi lahko nastavi računalnik iz fiksnega na variabilni servisni interval? TDI 77kW.
Na servisu nočejo nič slišat o temu
crazy1.gif
.
 

Blue GTI

stručko
Osebje foruma
19. jul 2007
403
0
16
Ljubljana
www.69performance.si
Fiksni interval je pri dizlu na eno leto ali 15.000km, kar prej pride. Variabilni je na dve leti ali do 50.000km, kar prej pride - s tem, da kilometrino točno določi računalnik glede na stil vožnje.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
in drugacno olje..
Jup, mislim da je VW 507.00 standard. Ampak tega itak stavim noter, tako da...
Bomo videli, do koliko bom prišel. Z mojim stilom vožnje bi moralo it do 100.000 km, ne le 50.000
grin1.gif
.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Ne razumem najbolj tega. Kaj se to pravi, da naši nočejo slišati o tem dolgem intervalu? Je to priznano od uradne firme (VW,Škoda, Audi) ali ne? Če je, potem si lahko vtaknejo njihovo načelo v rit in konec. Jaz bi šel do inšprektorata in jih ovadil, ker izsiljujejo stranko.

Pa saj to ne moreš verjet kaki svinje so pri nas. Jebela cesta, da grem raje v Avstrijo na servis, pa magari plačam malo več, samo da me ne bodo imeli tukaj za norca.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
servisni interval ni odvisen samo od odstreznosti motorja,nastavitve racunalnika, stila voznje ampak tudi od kvalitete goriva.Ce imas gorivo z veliko vsebnostjo zvepla se morajo intervali skrajsat ker je olje veliko prej prevec "umazano"
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
servisni interval ni odvisen samo od odstreznosti motorja,nastavitve racunalnika, stila voznje ampak tudi od kvalitete goriva.Ce imas gorivo z veliko vsebnostjo zvepla se morajo intervali skrajsat ker je olje veliko prej prevec "umazano"
A to računalnik upošteva, ali bi moral ti?

Citat:
seveda ce imas specijalno olje
smirk-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Mah, do sedaj se mi dalo ukvarjat s tem (osebni razlogi
grin1.gif
), sedaj ko je izven garancije mi je pa vseeno.
Pa sploh se ne gre za ceno, saj niti ne privarčuješ toliko na variabilnem intervalu. Najbolj me moti to, da sem na 3 mesece na servisu
stupid-1.gif
), tako da pa bom lahko na pol leta ali še več.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
ne vem ce racunalnik uposteva gorivo, mislim da ne, ker sam ne zmore zaznat kvalitete goriva,mogoce se ravno zaradi tega izogibajo teh intervalov.
Vem da pri Mercedesu, model Actros racunalnik zahteva podatek o kvaliteti goriva.Tam imas opcije o vsebnosti zvepla v gorivu, vneses mu tudi specifikacijo olja, zimski ali letni cas in potem na podlagi kilometrov,relacij in stevila vzigov izracuna kdaj je treba na servis.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
No še dobro, da imaš ti izkušnje z njimi. Zadnjič sem si namreč ogledoval novo škodo in sem se najbolj zapičil v tiste hebeno kratke servisne intervale. Pa so mi obljubljali, da ni problema nastavit long life interval. Sedaj vidim, da je to bolj lari fari, da bi kupil avto, potem bi me pa veselo na 3 mesce lupili in bi jaz zgubljal čas
10.gif
Sicer pa ne vem kakšni avti so to, če večina drugih nima težav s servisi na 30 jurjev. Vsaj ne takšnih težav, ki so povezane z obrabo olja in podobnim.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
servisni interval ni odvisen samo od odstreznosti motorja,nastavitve racunalnika, stila voznje ampak tudi od kvalitete goriva.Ce imas gorivo z veliko vsebnostjo zvepla se morajo intervali skrajsat ker je olje veliko prej prevec "umazano"

Vsebnost žvepla v naših bencinskih gorivih so že dolga leta identični nemškim (beri: evropskim), btw., so pravzaprav nične.
cool-1.gif


Naši uradni servisi nategujejo narod in konec. Podobno je tudi s pravljicami o menjavi jermena na 90k km/5 let - zanimivo, v vsej dokumentaciji pa piše 120k km/5 let - kdo se torej moti, VAG ali naš Porsche?
hysterical-1.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
res da servisi nategujejo, ampak da je vsebnost zvepla pri nas enaka nemskemu dizlu si pa hudo ustrelil mimo.
Zato da so standardi za gorivo tako na nizkem nivoju je kriva drzava, ve se pa zakaj.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Se popravljam: standardi so enaki evropskim. Utemeljenega razloga, da bi verjel, da se jih ne upošteva, nimam...
tongue-1.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
EURODIZEL je samo komercialno ime, nazalost se ne pomeni da je predpisan enak normativ za gorivo po vsej EU.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Naši uradni servisi nategujejo narod in konec. Podobno je tudi s pravljicami o menjavi jermena na 90k km/5 let - zanimivo, v vsej dokumentaciji pa piše 120k km/5 let - kdo se torej moti, VAG ali naš Porsche?
hysterical-1.gif
Zgolj komentar, ni nujno, da gre za VAG. V preteklosti se je že večkrat zgodilo, da je praksa pokazala, da jermeni ne zdržijo tistih predpisanih intervalov in je bilo bolje predčasno menjat stvar. Mislim, da se je šlo za Fiat in Opel, lahko še kaj drugega. Tako da, glede jermenov se ne bi hecal (seveda pa ne bi verjel le uradnim pooblaščencem).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
No še dobro, da imaš ti izkušnje z njimi. Zadnjič sem si namreč ogledoval novo škodo in sem se najbolj zapičil v tiste hebeno kratke servisne intervale. Pa so mi obljubljali, da ni problema nastavit long life interval. Sedaj vidim, da je to bolj lari fari, da bi kupil avto, potem bi me pa veselo na 3 mesce lupili in bi jaz zgubljal čas
10.gif
Sicer pa ne vem kakšni avti so to, če večina drugih nima težav s servisi na 30 jurjev. Vsaj ne takšnih težav, ki so povezane z obrabo olja in podobnim.
Saj ne vem, če je larifari. Iz določenih razlogov se do sedaj nisem obremenjeval s tem, sedaj mi je pa vseeno. Itak se avto ne bo servisiral na pooblaščencu. V celotni uradni dokumentaciji pa so variabilni intervali popolnoma formalno pravilni. Možno, da je odvisno od servisa in tudi tvojega teženja.

PS: Pa ne računat, da boš s tem intevalom precej prihranil. Namreč kolikor vem je cena ustreznega olja na pooblaščencu prekleto zasoljena (lahko se sicer motim). Meni se gre itak predvsem za izgubljen čas, tako da...

Sem se pa odločil, da bom glede na to, da je naše gorivo res slabše kakovosti (moje praktične izkušnje v primerjavi z avstrijsko nafto, tako da o tem ne bi diskutiral, pač moje stališče), ne bom čakal na opozorilo za servis, temveč bom kar na 30k km naredil servis. Kar vseeno pomeni le na pol leta, namesto na tri mesece
cheer.gif
.