VAG - fiksni na variabilni interval

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Renault z 1.2 motorji. V prejšnji službi je dvema dostavljačema (pač vožnja od vrat do vrat) utrgalo jermene pred predpisanim intervalom (120kkm/5let). No natančnejše branje knjižice pa nas je razsvetlilo, da v ekstremnih pogojih dela (kar dostava od vrat do vrat je) so ti intervali krajši...
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
seveda, ce avto gonis samo po mestu se motor precej veckrat obrne ker vecino cas vozis v manjsih prestavah in ne naberes veliko kilometrov.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Renault z 1.2 motorji. V prejšnji službi je dvema dostavljačema (pač vožnja od vrat do vrat) utrgalo jermene pred predpisanim intervalom (120kkm/5let). No natančnejše branje knjižice pa nas je razsvetlilo, da v ekstremnih pogojih dela (kar dostava od vrat do vrat je) so ti intervali krajši...
Heh, tukaj se postavlja vprašanje, kako ti lahko zastopnik dokaže, da si uporabljal avto v takšnem režimu.
grims-1.gif

Namreč dvomim, da imajo noter kakšne senzorje, ki vse to beležijo.
tongue-1.gif

Seveda, če si pa na njegovo vprašanje odgovoril pritrdilno (preden si vedel za to cako), si pa ...
tongue-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
podobno foro s krajšimi intervali je prakticiral pred leti tudi Delta team za yamahe.
Cel svet je delal servise na 10000km, za naš trg so očitno naredil nekaj 100 motorjev posebnih da je bil potreben servis na 6000km.

Sicer pa ne vem zakaj pri škodi ni možno na variabilni interval. mislim da sem zasledil da imajo nekateri motorju v koncernu variabilni interval, druge znamke ga tudi že poznajo, tko da ress ne vidim razloga zakaj bi slovenska nafta samo na skodin variabilni interval vplivala
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Servis izgubi dobršen del dohodka... Razmisli; bratranec je imel Škodilaka z 82kW TDI in variabilni interval... Mu je elektronika izračunala, da mora na servis na 45kkm. Tako da je imel do menjave jermenov samo 2 servisa (ta je bil tretji). Sedaj pa naj MTL pove koliko je on imel servisov do 120kkm...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
8 rednih in...kak izredni???

Ja in kako to sprejme fabrka? V čem je štos da se iščejo stvari(maziva, strojništvo...) ki bi podaljševale servise,potem pa tega servisi ne sprejmejo oziroma kakor jih je volja. Naj nekdo pošlje mejl v fabrko z vprašanjem - pa upajmo da ga ne bodoFWD našemu uvozniku, ki jim bo pripravil odgovor
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
On topic:

Če ti rečeš da gres na variabilca, bos sel na variabilca. In tu ni "nočejo" slisat, morejo, ker je tvoj avto in ti plačaš.

Sicer pa pelji na kak drug vw servis, probaj kar k švabotom čez mejo skočit.
wink-1.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
PS: Pa ne računat, da boš s tem intevalom precej prihranil. Namreč kolikor vem je cena ustreznega olja na pooblaščencu prekleto zasoljena (lahko se sicer motim). Meni se gre itak predvsem za izgubljen čas, tako da...

E vidiš to je. Meni je jasno, da ne bom prišparal. Ampak udobje in izguba časa pa tudi nekaj štejeta.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
VAG pozna redni in podaljšani servisni interval.
Jaz sem imel pri VW Jetti po defaultu 15.000 km. Potem sem servisu zatežil in so mi preklopili na long life interval (30.000 km). To lahko storiš pri servisih na 30, 60, 90, 120.000 km, ne pa tudi na 15, 45, 75...tisoč km. Ti vmesni servisi so samo za menjavo olja in check ostalih stvari. Po svoje povsem logično.
Najprej so me malce hecno gledali, po dveh sekundah pa rekli OK. Drugo (long life) olje in sprememba v računalniku, da kaže drugačen interval. Je pa tisto long life olje zverinsko drago. Sem že pozabil točno ceno, a je zagotovo v rangu 25-40 EUR za liter. Pa računaj, da moraš kupiti še vsaj 1 liter za občasno dolivanje.

Verjetno to naredijo povsod pri pooblaščenih servisih, meni so na A2S v Celju, bi pa isto naredili tudi na Porsche v Mariboru.

No, sedaj je to zgodovina, saj sem preklopil na drugo nemško znamko, iz domovine Oktoberfesta..