V Kranju novo krožišče

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Tebi pa res ni pomoči, a še nikoli nisi prehiteval počasnel po zunanji (daljši) strani ovinka? Če imaš pred sabo nekega mečkača, pač izbereš drug pas kot on in ga v vsakem primeru z lahkoto prehitiš.

Sicer pa, krožišče je že nekaj časa odprto, koliko je bilo kaj nesreč? Kakšna je pretočnost prometa?

Samo ta dva vprašanja štejeta, neki hipotetitčni in teoretični scenariji sedaj nikogar več ne zanimajo.

Na kratko, preden se userje mirsi s svojo solato. Gužve je konkretno v tem križišču manj. Kar pa ne pomaga kaj dosti, ker se zamaški delajo drugje.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Hm, kako naj ti napišem, da ne bo treba risat. Če želiš po daljši poti prehitet nekoga, ki gre po krajši, moraš peljat hitreje.

Odgovarjam samo na to kar si citiral, ostale solate nisem bral.
Jaz nisem želel nikogar prehiteti, saj pred mano ni bilo nikogar, Za mano pa štirje, ki so me prehiteli, ko sem stal v krožišču, ker mi je pacient iz Britova zaprl pot in na mojem pasu čakal, da se tudi notranji pas sprazni.

Samo pravim da se dogaja to, kar sem napovedal, da se pacienti iz Britofa postavijo na zunanji pas - blokirajo vse ki prihajajo po desnem iz Šenčurja v KR, in čakajo na prost notranji pas.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
A pa si štel sekunde koliko časa si moral čakat, da je dobil frej notranji pas?

...saj pred mano ni bilo nikogar, Za mano pa štirje, ki so me prehiteli,...

A te je jezilo to, da si naredil kolono 4ih vozil za sabo in so te potem v krožišču prehiteli, mislim kakšna krivica. Pa hvala bogu da si se umaknil na zunanji pas in si tako poskrbel za več strpnosti v prometu :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomazpog

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Čaki, a vi to resno? Še zmeri nabijate v tej temi, medtem ko je križišče že kar nekaj časa funkcionalno. Tudi sam se večkrat peljem tam skozi in glej ... kar gre. Še zmeraj sem živ in zmeraj pridem, kamor sem namenjen. Kdor ne obvlada tega turbo križišča, naj se prosim zglasi na občini in vrne izpit.
Hawg, govoril sem!
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomazpog

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Ne vem, no. V naslovu piše "V Kranju novo krožišče" ... po mojem bi sicer pisalo vožnja v krožiščih --> navodila za telebane, a ne?
Tako pa naj bi se tema dotikala kranjskega novega v ultra zajebanega krožišča ... damn.
Aha, spregledal sem, oprosti. Po mojem bo dovolj ena beseda. Alter. Predlagam nov slogan--> Alter- site, kjer se zavozi vse, kar se zavoziti da
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Čaki, a vi to resno? Še zmeri nabijate v tej temi, medtem ko je križišče že kar nekaj časa funkcionalno. Tudi sam se večkrat peljem tam skozi in glej ... kar gre. Še zmeraj sem živ in zmeraj pridem, kamor sem namenjen. Kdor ne obvlada tega turbo križišča, naj se prosim zglasi na občini in vrne izpit.
Hawg, govoril sem!
No še nekaj napiši, gotovo si se tudi prej kdaj peljal tam skozi.
- ali je bilo prejšnje krožišče funkcionalno?
- ali ti je prej šlo skozi?
- ali si tudi prej zmeraj prišel kamor si bil namenjen?

In če boš odgovoril z DA, potem še probaj odgovorit, zakaj je bilo ptrebno zapravit miljonček za novo krožišče, ki je po mojem mnenju manj varno od prejšnjega.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
A pa si štel sekunde koliko časa si moral čakat, da je dobil frej notranji pas?



A te je jezilo to, da si naredil kolono 4ih vozil za sabo in so te potem v krožišču prehiteli, mislim kakšna krivica. Pa hvala bogu da si se umaknil na zunanji pas in si tako poskrbel za več strpnosti v prometu :D
Nič me ni jezilo, tistih par sekund lahko počakam, je pa ustavljanje v krožišču zelo nevarno pravijo policaji. Se strinjaš z njimi? Sem pripravljen na takšne situacije, tako da me ni presenetilo, tudi me boli qrac, če so me štirje prehiteli, samo vam poročam, kaj se sedaj v tem krožišču sedaj dogaja, ter da sem imel prav v svojih predvidevanjih. Krožišče je sedaj manj varno.
In ob tej priiki bi samo ponovil besede policajev, ki pravijo da so takšne kršitve nevarne, prav tako je zelo nevarno ustavljanje na krožnem.
In zgodilo se je v soboto popoldan, ko ni tam nekega primeta, tisti iz britofa ni nič kaj profitiral. Če tako dela tudi ob delavnikih popoldan, pa hitro zna zablokirat celo kolono in ustvarit gnečo.

Kako je pa to krožišče pretočno, kar je bil edini argument zagovornikov novega krožišča, pa vidimo na sliki na eni od prejšnjih straneh, ko je kolona skoraj do šenčurja, pa tudi tisti, ki se vsakodnevno vozijo tam pravijo, da ni nič boljše, kar se popoldanske gneče tiče.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
No saj zato sem pa prej že vprašal, koliko je bilo že nesreč v tem križišču? Koliko mrtvih?
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
No še nekaj napiši, gotovo si se tudi prej kdaj peljal tam skozi:

- ali je bilo prejšnje krožišče funkcionalno? DA
- ali ti je prej šlo skozi? DA
- ali si tudi prej zmeraj prišel kamor si bil namenjen? DA

In če boš odgovoril z DA, potem še probaj odgovorit, zakaj je bilo ptrebno zapravit miljonček za novo krožišče, ki je po mojem mnenju manj varno od prejšnjega.

NIMAM POJMA, ampak to še zmeraj nima veze s tem, s čimer se ukvarjate tu, da je krožišče pač "zjebano". Ker ni.
In ne, ne zdi se mi manj varno. Če se seveda prej informiraš, kam pelje pot A, kam B, in kam C , ne pa da pred krožiščem brskaš po fejsbuku ... damn.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
No saj zato sem pa prej že vprašal, koliko je bilo že nesreč v tem križišču? Koliko mrtvih?
Mrtvih je toliko, kot pri prejšnjem krožišču, s tem da prejšnje krožišče gledamo v daljšem obdobju 20+, novo pa 1 mesec. Nič.
Koliko je pa bilo nesreč, ne vemo, ker ne stojimo tam in štejemo. So pa v krožiščih praviloma nesreče z materialno škodo, kjer se udeleženi zmenijo sami, in policija ni obveščena, tako da statistike ne bo vodil nihče.

Se pa za oceno, koliko je krožišče varno ne šteje število nesreč, ampak predvsem koliko je nevarnih točk, križanj, prečkanj pasov, s kakšno hitrostjo se vozi, preglednost...... to projektanti in tudi policaji dobro poznajo.

Pa še nekaj me zanima, koliko bo novo krožišče pripomoglo k umirjanju prometa ob vstopu v mesto v primerjavi s prejšnjim krožiščem?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Pretočnost krožišča je BISTVENO boljša kot je bilo prej. Celo toliko boljša, da gredo sedaj vozila, ki prihajajo iz Lj najraje dol na tem izvozu, namesto na enem prej ali kasneje, kot se je dogajalo prej. Tudi vozijo lahko veliko hitreje. Žal pa je posledica tega popolnoma zabit priključek iz Šenčurja, ker se je zelo težko vključevati v rondo, ki povezuje avtocesto s Šenčurjem. In gužva tam je sedaj hujša kot prej.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Pretočnost krožišča je BISTVENO boljša kot je bilo prej. Celo toliko boljša, da gredo sedaj vozila, ki prihajajo iz Lj najraje dol na tem izvozu, namesto na enem prej ali kasneje, kot se je dogajalo prej. Tudi vozijo lahko veliko hitreje. Žal pa je posledica tega popolnoma zabit priključek iz Šenčurja, ker se je zelo težko vključevati v rondo, ki povezuje avtocesto s Šenčurjem. In gužva tam je sedaj hujša kot prej.

Aha, torej ni težava v pretočnosti, pač pa v povečanju prometa. :zmaga:
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Če bi vedeli koliko je stal kolesarski most čez avtocesto pri Voklem se za kroznega nihče ne bi sekiral.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Včeraj sem po njem in se čudil dvema. Iz škofje Loke za Kranj, pri uvozu iz Šenčurja sta oba menjala pas (na notranjega) namesto da bi šla po radiju rondoja lepo naprej in bi ju zunanje pas lepo odpeljal proti Kranju. Najbrž pa sta tudi na AC skoz na levem da sta hitrejša.