Uveljavljane garancije ali stvarne napake ?

turbopiki

Zelenc'
22. mar 2016
4
0
1
Zdravo imam par vprašanj pred 3 tedni sem kupil par stvari pri extremdigital, med njimi je bil tudi micro usb kabel, ki je nehal delat. in me sedaj zanima kaj naj uveljavljam garancijo ali stavrno napako ? Ali še lahko sploh uveljavljam stvarno napako (nevem točno kaj naj bi bila stvarna napaka) pač čim prej bi rad, da dobim popravljen kabel najrajš pa, da mi dajo kar novega.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Pomoje uveljavljaj stvarno napako v garancijskem roku in pošlji usn kabel na popravilo na Kitajsko
smile-1.gif


ali pa rajši naročiš novega za 20 centov,....
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Jaz bi šel direktno v tožbo. Micro USB kabel je res draga zadeva, tukaj so še duševne bolečine, izpad dohodka, mogoče te je zarad tega zapustila žena, ker ne zgledaš več ta prav dedec brez tega kabla...

OMG, stvarna napaka ali garancija, gre se za USB kabel, popravljali ga tako ali tako ne bojo in če res ne dela boš dobil zamenjanega, pika stop.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Citat:
Uporabnik turbopiki pravi:
Zdravo imam par vprašanj pred 3 tedni sem kupil par stvari pri extremdigital, med njimi je bil tudi micro usb kabel, ki je nehal delat. in me sedaj zanima kaj naj uveljavljam garancijo ali stavrno napako ? Ali še lahko sploh uveljavljam stvarno napako (nevem točno kaj naj bi bila stvarna napaka) pač čim prej bi rad, da dobim popravljen kabel najrajš pa, da mi dajo kar novega.

če je stvar delovala pa se je pokvarila lahko uveljavljaš garancijo, ne vem pa kako je s kabli, to je bolj potrošna roba
smile-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
992
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik turbopiki pravi:
Zdravo imam par vprašanj pred 3 tedni sem kupil par stvari pri extremdigital, med njimi je bil tudi micro usb kabel, ki je nehal delat. in me sedaj zanima kaj naj uveljavljam garancijo ali stavrno napako ? Ali še lahko sploh uveljavljam stvarno napako (nevem točno kaj naj bi bila stvarna napaka) pač čim prej bi rad, da dobim popravljen kabel najrajš pa, da mi dajo kar novega.

če je stvar delovala pa se je pokvarila lahko uveljavljaš garancijo, ne vem pa kako je s kabli, to je bolj potrošna roba
smile-1.gif

lahko tudi stvarno napako. Ni veze, če je stvar na začetku delovala. Lahko je bil "slab lot" že na začetku
smile-1.gif


tudi kabel bi morali menjati, čeprav...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Mislim da ti bo vožnja ali pa poštnina stala več kot nov kabel.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik turbopiki pravi:
Zdravo imam par vprašanj pred 3 tedni sem kupil par stvari pri extremdigital, med njimi je bil tudi micro usb kabel, ki je nehal delat. in me sedaj zanima kaj naj uveljavljam garancijo ali stavrno napako ? Ali še lahko sploh uveljavljam stvarno napako (nevem točno kaj naj bi bila stvarna napaka) pač čim prej bi rad, da dobim popravljen kabel najrajš pa, da mi dajo kar novega.

Kje sploh zaceti...
Da bi se kabel "pokvaril" cez noc je malce bosa. Naceloma pa uveljavljas garancijo ce se stvar "pokvari", stvarno napako pa za defektne stvari (v startu pokvarjene). Pri tebi bo v vsakem primeru posiljanje drazje od vsega ostalega tako bo verjetno najhitreje in najlazje ce das 2€ za drug kabel.