uspavanje psa

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Madona, sem žalosten za znoret. Se bliža dan, ko bo treba psa na injekcijo peljat...
Iz dneva v dan je slabši. Dejansko iz dneva v dan. Ne da bi npr po 2 tednih bilo malo slabše itd...Eksponentno se slabša.
In je hudo gledat psa doma, k se matra.
Plus to, da staffordi nekak ne kažejo bolečine, ker sploh ne jambrajo. Ampak mu prav v očeh vidiš, da trpi...
Kolikor mi je znano, je moj že kar svojevrsten rekorder pri angleških staffordih, saj je star že 14 let. Že pri 11 letih mi je veterinar rekel, da starejšega staffija še ni imel na obisku. No, sedaj pa je 14 že star.
V glavnem, komaj še hodi, hrano še nekak poje...
Ne vem, to je moj prvi pes, nisem še imel izkušenj s smrtjo psa. Ali počakate, da pač "zaspi" doma, ali se ga pelje kar do veterinarja in se ga odreši muk? Matr težko je k [cenzura], bi bil hvaležen za kakšno besedo, kako in kaj...
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Jaz te v imenu psa prijazno prosim, da ga peljes do veterinarja... Saj razumem, da je tezko, ampak ce se revez ze muci, potem je to vseeno boljsa ideja, kot pa da ti doma se 14 dni umira v bolecinah na obroke
frown-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.671
3.558
113
Jaz mojega nisem mogel gledat, čeprav sem še dan pred tem mislil, saj bo že nekako, saj ni tako hudo. Ko sem ga videl zjutraj v kakšnem stanju je bil (tace ni več mogel dvignit) sem ga samo pobasal v avto in odpeljal. Pobralo ga je v 14 dneh, pred tem je zgledal popolnoma zdrav (bernardinec, star 6,5 let). Prej pelješ, prej bo mimo, manj se bo matral. Ampak lahko je rečt, narest pa malo težje.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Če veš, da se matra, če v njegovih očeh ne vidiš več tistega veselja potem je vredno razmisliti o evtanaziji.

Poznam veliko lastnikov, ki so si priznali, da so psa uspavali prepozno. Kako vedeti kdaj je pravi čas in kdaj ni je pa težko reči. Če le še leži in ne kaže veselja, če je "pod prisilo" (ne kaže želje po hrani), če imaš občutek, da le še čakate na smrt... potem oceni kakovost njegovega življenja in se odloči (tako ali drugače).
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.125
934
113
Emona / Carnium
Globoko vdihneš in gresta na injekcijo. Si ob njemu, se posloviš in to je to. Sorry, tebi je/bo v vsakem primeru hudo. Kuža pa nima praktično nič od tega.
Če bi gledali filozofsko, bi lahko marsikaj ugotovili drugače, vendar se mi zdi, da ni prav veliko za filozofirati.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Hvala za odgovore
wink-1.gif


Aja, še to me zanima, ali potem pri veterinarju psa pustiš in oni naprej urejajo?
 

FoxyLady

Pripravnik
7. jun 2008
436
0
16
Maribor/Ljubljana
Kot so ti že ostali napisali... Če vidiš da je iz dneva v dan slabše z njim, če vidiš da trpi, potem ga pelji na evtanazijo. Hudo ti bo v vsakem primeru, pa če ga boš peljal danes ali pa čez dva tedna.
V tem primeru ne smeš gledat nase, ampak na kužka.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.125
934
113
Emona / Carnium
Običajno ostane pri veterinarju. Lahko pa ga tudi vzameš domov. Lahko ga tudi uspavajo na domu itd. Najbolj pomembno je, da si med postopkom ob njemu.
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Če bi ti bilo kaj lažje, slišala sem, da lahko pride veterinar tudi domov psa uspavat, tako da reveža ne vlačiš naokrog, pa da ne ve, kam gre....
frown-1.gif
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Sem tudi o tem že razmišljal. Vem da Plevnikova iz Logatca na dom hodi cepit, bom vprašal, če bi tudi to prišla naredit. Bi bilo lažje, če ga ne vlačim naokrog...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.147
2.321
113
v lokalni ostariji
sedaj bodo v prekmurju odprli prvi krematorij za male živali. večni azil al neki tazga se kliče firma. drugače gre kuža lepo v koto med ostale "stranske proizvode" in ga predelajo v kocko moke...
 

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.323
7
38
46
Okolica južne LJ.
... in ga nato posredno poješ...
crazy1.gif


Prav nič se ne veselim dneva, ko bo treba uspavati najino Shirro. Če je seveda ne bo prej kaj zbilo, ko bo stekla čez cesto za mačkom ali pa se polomila, ko bo lovila "breje" srne po Trojici
rolleyes-1.gif

Hmm... pa v Trenti jo lahko tudi že kaj poje, če bo pretiravala...
bonk.gif


Odpiralcu teme pa sožalje...
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
992
147
43
Če imaš možnost, si pes zasluži, da ga pokoplješ in ne da ga pustiš pri veterinarju. Jaz pred leti našega nisem mogel tam pustit, sem ga raje sam pokopal.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Težavna odločitev, vendar je daleč najboljše, kar lahko sedaj narediš, da mu omogočiš mirno spanje...
To sem moral v zadnjih letih preživeti dvakrat, enkrat pri kužku, drugič pri muci in vem kako je.
 

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.323
7
38
46
Okolica južne LJ.
Žalostno je to, da ko žival trpi, ji lahko pomagaš z inekcijo, ko pa trpijo ljudje z neozdravljivimi boleznimi pa ne...
In, kje si zakopal psa? Je to sploh dovoljeno?
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
992
147
43
Doma sem na vasi, zakopal sem ga malce ven iz vasi. Ni noben kompliciral, pa tudi ne vem koga bi moral spraševat (parcela je državna oz. občinska).

Lani pa sem mačko zakopal kar doma na parceli.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
drugače gre kuža lepo v koto med ostale "stranske proizvode" in ga predelajo v kocko moke...

A lahko to malo bolje obrazlozis?

Drgac pa ja, najraje bi videli da ce ze, da pesa da narava spati, ker ko ga pelje lastnik na inekcijo se cuti odgovornega za smrt.