Uradni servisi in urne postavke?

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Pol pa se mu po potrebi opravičim, razložim in vprašam, kdaj lahko pripeljem svoj material heheh

btw 40 eur ni drago, pa tudi poceni ni.Seveda no za kako delo se gre in kaka orodja so potrebna.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.477
9.200
113
Jah meni je bolj to zanimivo, da je recimo redna servisna ura (menjava olja, ploščic, filtrov) jebenih 40€ recimo kot nasa inženir..to pač ne gre..Tudi orodja in izobraževanje ni nič posebenga..za 100 € imaš vso to orodje in lahko načelno doma menjavaš...Jaz razumem da neka zajeba diagnostika in kakšen drug poseg ne more stat 10 € ura, a nek servis bi pa moral, vse ostalo je rop in kraja. Realno bi taka ura stala cca 15€, tako kot ključavničarske ure v podjetjih.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Res je.Tista hitra delavnica za 20 eur na uro je ok cena, če maš res skor vse orodje na voljo in še delavca
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pa misliš da kupujejo orodje v ID za 20 EUR/kom in komplete ključev po 5EUR/set? potem bi jih lahko dam odnesel za spomin ni bi bili v šteti v ceno, saj niso kaj prida uporabni.
Dobro orodje ni nujno lepo spolirano, je pa kvalitetno in cena temu primerna...
Da ne bom na pamet... Zakaj pa misliš da je takšna razlika med bateroijskim vrtalcem Makita in ID? Zakaj prvi stane 200EUR, drugi pa 10 EUR? Večini je vseeno, profesionalcu pač ne... Zakaj pa nima smisla bluziti...
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Dobro električni vrtalniki so čisto druga pesem, kot samo železno/molibden/titan orodje (imbusi, gedore, ključi, izvijači...) Je vseeno neka elektronika vgrajena, kvalitetno abs ohišje, tradicija, morda patent , garancija itd... Je pa nekaj na tem, se strinjam, da kvalitetno orodje ni poceni, je pa vedno bolj zaradi konkurence, razvoja in posledične pocenitve
smile-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.477
9.200
113
res je, a vseeno to osnovno orodje (menjava filtrov,olje,ploščice itd) pride z vozičkom vred od 500 do 1000 € Hazet. Pa to govorimo o celih garnituri..90 % orodja v tem kompletu ne boš potreboval. Vem kaj govorim, naredim kdaj pa kdaj kak servis doma zase ali za žlahto. In tudi v bodoče bo tako.
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
ksz

In potem hoče imeti programer 25€ na uro kjer sedi in tipka, in mu ni potrebno imeti nič drugega kot tipkovnico in miško pa ekran, dočim nekdo ki ima servis rabi ključev a do ž...pa ima urno postavko recimo 30-40 € poleg tega mora imeti poslovni prostor velikosti recimo 10 pisarn, dvigala, orodja, zalogo olja, plačilo stavbnega zemljišča itd...skratka VSI vidite samo ceno 40 €..ampak dejstvo je da od teh 40 je treba državi prvo odvesti ddv, pa ostale dajatve, pa komunalo, pa elektrika račun ni 40 € na mesec, kot za eno škatlo poganjat..itd.....skratka čakam dan ko bodo kazni za delo na črno zneskovno celoletne plače ali še boljše par letne plače in potem naj delajo na črno ljudje za 20€ servis...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Citat:
Uporabnik Ice pravi:
ksz

In potem hoče imeti programer 25€ na uro kjer sedi in tipka, in mu ni potrebno imeti nič drugega kot tipkovnico in miško pa ekran

Made me laugh
aplauz.gif


To, da je tistih 20, 30 let življenja po 14 h na dan previsel pred monitorjem za to, da kaj zna, je seveda čisto nepomembno...
cool-1.gif
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Verjetno tudi mehanik ni padel z hruške ali kako? MI je vseeno za oba, samo dejstvo je da ljudje gledajo vedno enostransko in samo urno postavko, ne pa dejansko kaj je potrebno potem odvesti državi še naprej od te postavke...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik sass pravi:
Citat:
Uporabnik map pravi:
Pa kaj mate to zaene avte, da so servisi tolk dragi.

Septembra delal servis na meganu 1.6 16v. Vozilo bilo staro 4 leta, 50k km. Redni predpisan servis + vitrex + 1x H7 za kratko luč + žarnica za osvetljevanje tablice + zadnje disk ploščice (je čeljust mal zagrabla in jih malo zapekla). Cena 143 EUR. Z vsem njihovim materialom in oljem. Na pooblaščencu z računom. Men se ne zdi drago.
katera avtohiša to? meni so recimo na realu računali 191 EUR, samo za tole olje pa nekaj čez 80 EUR

Se posipam z pepelom. Žarnica H7 je bila moja in ne njihova (sem jih imel še nekaj na zalogi), olje pa je bilo ELF 10-40, kar je za prejšnjo linijo bencinca dovolj. No sej je pa potem cena tam tam, nekje isto. Blo je pa v AC Krašna Škocjan.
 
Nazadnje urejeno:

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
potem sem jaz s svojim espacom za redni servis (15000) še nekako v "zdravi" meji...dam pa 200 eur pri "fušarju". čeprav sem že slišal, da bi šlo tudi za 100 eur. sicer nikoli ne prinesem nič, ampak že olje je pol cene...
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.920
281
83
tam ko se terc po tori rola
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik asteliks pravi:
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Dobra cena za to, da ti pubec ki je tam na praksi za 3,5 eur na uro in ima skoraj nič izkušenj šravfa po avtu. Hvala, ne hvala.

Ja in? Če je uradni servis imaš garancijo na vgrajene dele in izvedeno delo. Ime sem enak primer ,kjer je bila razlika pri uradnih servisih tudi do 170€ in šel seveda do najcenejšega, ki pa je delo opravil (bilo pred pol leta) maksimalno profesionalno. In motor se še danes vrti.

Dokler ti nekdo na praksi ne pozabi zategnit gum recimo
crazy1.gif
Enkrat pripeljem avto s servisa, kjer so menjali tudi olje -olje pod minimumom (model sploh ni nalil dovolj olja...). Z enega drugega servisa, kjer sem menjal gume, enega vijaka sploh niso dali nazaj (k sreči sem šel gledat pod radkape čez dva dni, ko sem menjal platišča z zimskimi..). Vse stari mojstri čez 30 let prakse. Tako, da... ne, hvala. Nikomur ne zaupam, vse potem preverim, kar pač lahko.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.477
9.200
113
Ti ne ločiš kolk je kaj vredno. Ravno zato sem posebej povdaril, da nek redni servis ni rocket science in zato ne rabi bit urna postavka 40€.

Kolk ma nek programer nas v tej temi ne briga, ampak odpri novo. Poleg naštetega kar si napisal da rabi, bo programer potreboval vsaj še računalnik, a je tko?
evil.gif
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Ah, meni servisirajo pobi, ki se drugače ukvarjajo z uvažanjem in šraufanjem Evotov (na parkingu so v vsakem momentu vsaj trije). Zadnji servis (olje + filtri) je bil 130€, s tem da so bile zamenjane še zadnje pakne, pa še komplet material je bil v ceni (sem mu pozabil povedat, da sem imel olje v avtu s sabo in ga je šele na koncu videl - ga bom pa drugič porabil). Za tako ceno mi pa ni škoda olja tud na 10kkm menjat.

To je pa prava enigma.
smile-1.gif