Uradni servisi in urne postavke?

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ok, pred kratkim sem moral narest tavelik servis in sem po ideji sel ter razposlal par mailov na servise po Sloveniji naj mi povedo za koliko mi zamenjajo zobati jermen z ddv! Od ca. 7,8 mailov so odgovorili trije, stirje ( bi moral it pogledat), na moje zacudenje pa so nastale precejsnje razloke v ceni. Jermen in crpalko so mi zamenjali za 70 eur, medtem ko je moj stari servis hotel 150, za nek popust bi se pa moral pogajat ob momentu narocila na servis (halo, pa kaksna fakin pogajanja, rekel sem, daj ceno in to je to). Fus mojster bi vzel 90-100 eur brez racuna. Na koncu sem kupil se vse filtre in olje ter jim dodal se 30 eur in je bilo vse zamenjano, na uradnem servisu z racunom za reci in pisi 102 eur oz. 2,8 delovne ure! Aja, drug uradni serviser bi si za menjavo filtrov in olja (kar se upam sam naredt prej kot v pol ure) vzel se ca. 100 eur! Aja, ves material sem prinesel sam, nazaj samodejno dobil visek olja in ves star material.

In sedaj me zanima kaj je fora? A ne obstajajo neke norme koliko delovnih ur zahteva neko opravilo? Nekdo bi racunal za vse to okol 200, 250 eur, drug naredi za 100, oba z racunom. In ce gledam ure potem nekdo delo opravi se enkrat hitreje oz. me drug za se enkrat nategne?
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Dobra cena za to, da ti pubec ki je tam na praksi za 3,5 eur na uro in ima skoraj nič izkušenj šravfa po avtu. Hvala, ne hvala.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.442
94
48
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Dobra cena za to, da ti pubec ki je tam na praksi za 3,5 eur na uro in ima skoraj nič izkušenj šravfa po avtu. Hvala, ne hvala.

Ja in? Če je uradni servis imaš garancijo na vgrajene dele in izvedeno delo. Ime sem enak primer ,kjer je bila razlika pri uradnih servisih tudi do 170€ in šel seveda do najcenejšega, ki pa je delo opravil (bilo pred pol leta) maksimalno profesionalno. In motor se še danes vrti.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Vajence na praksi nimajo vse avtohiše ampak samo tiste ki se za to odločijo.

@Schumi: Upam da si zrihtu, drugače pa če zase rabis, vzames telefon in poklices naslednjič
grin1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik asteliks pravi:
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Dobra cena za to, da ti pubec ki je tam na praksi za 3,5 eur na uro in ima skoraj nič izkušenj šravfa po avtu. Hvala, ne hvala.

Ja in? Če je uradni servis imaš garancijo na vgrajene dele in izvedeno delo. Ime sem enak primer ,kjer je bila razlika pri uradnih servisih tudi do 170€ in šel seveda do najcenejšega, ki pa je delo opravil (bilo pred pol leta) maksimalno profesionalno. In motor se še danes vrti.

Dokler ti nekdo na praksi ne pozabi zategnit gum recimo
crazy1.gif
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Pri nas ti potem v praksi nihče ne krije ničesar. Garancija, ta magična beseda, je zame v SLO vredna natanko NIČ.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
In kako ves kdo ti sraufa za se enkrat drazje? Nisem mehanik, ampak sem pa toliko nadlaika, da vem, kdaj mi nekdo 110% prodaja buce. In se vedno do sedaj sem v sprejemni poslusal take nebuloze, da jih bi se otroku tezko prodal. Na koncu smo do sedaj se vse resili, ampak... Nazadnje, ko klima ni hladila, ja veste damo barvilo pa vidmo kje uhaja. Pridem nazaj, ja plina ste imel pol premalo. A je spusca? Ne vemo, ce en teden ne bo nic bo ok. A barvilo ste dali not? Ja ne, veste tist je treba pa posebej narest, bomo drugic, ce ne bo ok. Za zavorne ploscice so mi dva servisa govoril, da so za zamenjat, da so sam se za jurja km. naredil se 20k km z isti brez tezav. Potem kupil material in odpeljal na autocommerce, kjer so mi za 40 eur zamenjal ploscice, z racunom! A koga zanima kolk hoce opel servis? 100 eur se mi zdi, da so rekli. Hvala lepa!
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.712
113
Prepričan sem, da opel servis v Celju nima takih cen. Brez da bi tja kdaj kaj vozil (svoj material), sta bila prva dva servisa dizla 1.9 cca 140€. Ko so bile zraven še ploščice pa je bilo dobrih 250€. Ampak tudi ploščice nekaj stanejo in še preverit bi bilo potrebno, kateri filtri so bili takrat menjani.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.386
5.897
113
pri taščici
tole s 40 točkami pa si zaslužiš 5 zvezdic. Se sedaj se rolam.... Šumi; a je skrivnost objaviti ponudbe ali pa vsaj ime kjer si šravfal.
Glede na to da se dobijo kuponi ki dajo 60+% popuste, se vprašam kakšne zaslužke se grejo eni, ali pa se grejo drugi dumping.
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Pa kaj mate to zaene avte, da so servisi tolk dragi.

Septembra delal servis na meganu 1.6 16v. Vozilo bilo staro 4 leta, 50k km. Redni predpisan servis + vitrex + 1x H7 za kratko luč + žarnica za osvetljevanje tablice + zadnje disk ploščice (je čeljust mal zagrabla in jih malo zapekla). Cena 143 EUR. Z vsem njihovim materialom in oljem. Na pooblaščencu z računom. Men se ne zdi drago.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Prve servise sem delal na uradnem pa ne vem, ce je bil kater cez 200 eur, tko da neke hude razlike ni. Original jermen je 235, vodna pa se 140 se mi zdi. Pristej se vse filtre, vkljucno s filtrom goriva, olje in dodaj se ca. 200 eur za delo. Taka je nekako uradna slika. In material v Celju ne bo nic cenejsi, res pa je, da vecina ze ponuja neoriginal dele, teh cen pa nisem preverjal, ker sem sam kupil ves material. Na tem mestu hvala Narodnjaku, ki je pripomogel k dodatnemu popustu. Nisem jemal najcenejsih filtrov, na koncu me je vse skupaj z malce iznajdljivosti prislo ca. 320 eur, z delom.

Zavore, ATE na autocommercu, 60 sprednje, 40 zadnje, sprednja diska 130, delo 60 eur! V Mostah so sanjali o 300 eur samo za ploscice z menjavo!

@hanzi: Sever v Sinji gorici mi je menjal jermen!
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Prve servise sem delal na uradnem pa ne vem, ce je bil kater cez 200 eur, tko da neke hude razlike ni. Original jermen je 235, vodna pa se 140 se mi zdi. Pristej se vse filtre, vkljucno s filtrom goriva, olje in dodaj se ca. 200 eur za delo. Taka je nekako uradna slika. In material v Celju ne bo nic cenejsi, res pa je, da vecina ze ponuja neoriginal dele, teh cen pa nisem preverjal, ker sem sam kupil ves material. Na tem mestu hvala Narodnjaku, ki je pripomogel k dodatnemu popustu. Nisem jemal najcenejsih filtrov, na koncu me je vse skupaj z malce iznajdljivosti prislo ca. 320 eur, z delom.

Zavore, ATE na autocommercu, 60 sprednje, 40 zadnje, sprednja diska 130, delo 60 eur! V Mostah so sanjali o 300 eur samo za ploscice z menjavo!

@hanzi: Sever v Sinji gorici mi je menjal jermen!


Zdej pa malo manj pretiravanja prosim, ravnokar sem preveril cene in sicer je menjava ploščič je 40€ , zavorne ploscice so 80€ prednje , Kako si ti prišel do 300€ ? Tudi če gledam prednje in zadnje, pa če delo podvojim, je 240€ .
Če pa pogledam kopije ploscic,je pa še nižja cena ( Anet, Stahlgruber,...)

Drugače pa kot sem ti že rekel parkrat, če kaj rabis ceneje, poklici pa je, še nikol ni bilo problema
confused-1.gif
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Vajence na praksi nimajo vse avtohiše ampak samo tiste ki se za to odločijo.

@Schumi: Upam da si zrihtu, drugače pa če zase rabis, vzames telefon in poklices naslednjič
grin1.gif

Meni se zdi ,da imajo vse avtohiše samo vajence vsaj tako se obnašajo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.487
9.211
113
To mate zlate ploščice s platino in titanovo ojačitvijo? Lepe cene...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
To mate zlate ploščice s platino in titanovo ojačitvijo? Lepe cene...

Predlagam da preveriš se cene original ploscic na Peugeotu, VW, Audiju, BMWju, KII, Renaultu. Toliko stane original.Ce ga noces,kupis kopijo ki ima običajno več kovinskih delcev notri.

Recimo ti dam primer amorziterjev ki sem jih iskal nedolgo nazaj, lahko jih kupis na BMWju , lahko pa v Anetu ali ebayu. Cena je za več kot 50% različna. Jaz osebno kar se tiče zavor jih tako ali tako ne kupujem na original servisu ker mi ne zadoščajo glede na ceno, raje naročim EBC in sem z njimi več kot zadovoljen.