Uničeni sprednji diski pri 65000km

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
To itak, če se že narazen daje... Pa tak sta 40€ dve sprednji (zadaj ni roba). No sej tudi diska sta 60€, ampak denar vseeno ne pada iz neba
wink-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Looool.

In koliko diska ti se ostane, ce ti bo podrejal 3+ mm?

Ti kar sparaj na zavorah. Pa ne pozabi se na gume. Z nalitimi lahko prisparas vec kot pol.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
kako struzenje fantje???To se ze dolgocasa ne dela, diski so dandanes tako poceni da se jih vec ne splaca struzit, ker te stuzenje stane pol novih diskov in pogosto se zgodi da trese avto.Ko so diski tanki se tudi hitreje pregrejejo in posledicno veliko prej unicijo zavorne ploscice.Je pa pri vsakem avtomobilu doloceno koliko je min. debelina diska, tako od oke se to ne more gledat.
 
Nazadnje urejeno:

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
normalno da ti bo treslo postružene diske, če jih daš majstru, ki ne ve kako in kaj obdelati.

Povej mi zakaj bi menjal diske ki so še vedno znotraj toleranc, imajo pa samo kakšen kanal od ploščic?

Dobri diski še zdaleč niso poceni!

aja: še cena struženja: dva piva
zmaga.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
A si prepričan da imaš 3mm globoke žlebove? Ponavadi so globoki nekaj desetink mm.
Kolikor spremljam superteste avtomobilov je potrebna menjava, če se disk stanjša za več kot 1,5mm. Je pa za vsak avto malo drugače, tako da se pozanimaj za svoj model avtomobila preden greš v struženje.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Toleranca pr hlajenih diskih je ponavad tm 2-3mm, nima veze glede debeline.
Če so ploščice za menjat se pač zmeri kolk je disk pobran, če je dovolj mesa, se pač podreja. Struži se itak v desetinkah mm in ne v mm.

Je pa itak preveč od vsameznega primera odvisno, kako ukrepat.

Recimo pri meni zaradi karbonskih Sinterjevih ploščic je disk zvilo po 3000km, pa ni bil problem v moji vožnji, ker pred swapom zavor, so bili orginal diski z 60.000km še dovolj dobri in daleč od zamenjave. Pač pretrde ploščice.

Ker disk ni bil nič pobran, le zvit in ker je bila cena novih čisto navadnih 120eur+ (+ da bi moral na novo vrtat lukne za moj razmak) sm jih enostavno nesel podrejat in po 10.000km nič ne trese, pa čeprav imam spet zelo agresivne karbonske ploščice.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Sem šel zmerit rob, nekje 1,5 mm je. Očitno pa so še v redu, če sem prišel na tehničnem bp skozi, pa tudi če močno zabremzam volana nikamor ne potegne ampak lepo naravnost ustavi.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Sem šel zmerit rob, nekje 1,5 mm je. Očitno pa so še v redu, če sem prišel na tehničnem bp skozi,
hysterical-1.gif
Tehnični ni ravno najboljše merilo.
Citat:
pa tudi če močno zabremzam volana nikamor ne potegne ampak lepo naravnost ustavi.
Boš povedal, ko boš moral pod nujno bremzat na polno, pa ti morda disk poči.

V glavnem: moje načelo je, da se z gumami in zavorami ne heca. Sem se naučil glede zavor še na mopedu, ko je šlo za pol metra mimo. Od takrat ni več heca s tem.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
poznam enga ki tudi ni menjal diskov, se ploscice je skuril cist v nulo, tako da je na enem batu v celjusti zavor spustilo olje. Seveda je potem pri zaviranju pedal samo noter padel ............imel je samo sreco da se mu to ni zgodilo pri zaviranju kje v mestu ali v sili.Potem je tudi sam priznal da je mu ni niti na pamet prislo da se lahko kaj takega zgodi.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Ti moraš najprej točno izmeriti preostali disk in ga nato primerjaj z novimi, potem boš šele vedel pri čem si. Vendar zato rabiš posebno pomično merilo, ki zaobide tisti rob na robu diska.
Tehnični res ni nobeno merilo, ker oni bremzajo pri 10km/h ti boš pa zabremzal pri 150km/n na polno in takrat diski skoraj zažarijo.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Servis bo rekel: pridite da bomo pogledali in ko se bom pripeljal bodo rekli, da je treba zamenjat
tongue-1.gif
Sem pogledal zdaj še enkrat diske pa je zadaj praktično brez roba, spredaj pa je iz zadnje strani mogoče pol mm roba, spredaj pa nekje 1,5mm.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Ne, vem no jaz na servisu vedno dobim odgovor, ki me zanima. Sem šel še svoj avto pomerit. Pri dobrih 60000km imam spredaj 1mm roba, zadaj pa 0,3mm. Zav. ploščice bodo pa zdržale tam nekje do 90000km.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Torej boš do 90k imel 1,5 mm in takrat bi naj bili hin?
mac77 ti je podal edini pravilen odgovor. Preverit je treba kaj za tvoj avto piše v servisnem priročniku. Vse ostalo je nakladanje.


Sicer pa še moja statistika: 130k km, diski prvi, roba je morda pol mm (vsaj ko sem zadnjič gledal), še vedno prve ploščice, ki so pa nekje malce bolj kot pol izrabljene.
aplauz.gif
.