Uničeni sprednji diski pri 65000km

IziG

Pripravnik
14. mar 2008
44
0
6
Na avtu (New Beetle) mi je mehanik pri servisu povedal, da imam uničene sprednje diske (levi je na notranji strani podrejan tako da so se naredili žlebovi po celotni površini (globine cca 1mm). Zanimivo pri tem je da so zavorne ploščiče še v zelo dobrem stanju, je rekel da bi šle še najmanj 10000km.

Sedaj me zanima, kaj bi bil lahko vzrok temu? Res se mi zdi čudno, na zunanji strani diska je vse ok, na notranji pa takšna katastrofa...
 

IziG

Pripravnik
14. mar 2008
44
0
6
Gor je bilo vse original... No danes imam že nove... Mehanik je rekel da se pač zgodi...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Doma imam 2 polota l. 98 in, da so diski uničeni pri taki kilometrini je očitno normalno... (pri 140k km sem dal gor že 3. komplet)

Gotovo bi pomagalo, da bi bile čeljusti v takem stanju kot je treba (na enem od avtom imam levi disk totalno skrivljen, ker se ploščica ni vračala nazaj), kar zahteva skrbnega mehanika. Morda je posredi tudi kaj VWjevega masla in sistem ni narejen, kot bi bilo treba?

Pa še to: na tele avte se ponavadi ne daje original robe, morda bi bilo s tisto bolje
confused-1.gif
(prvovgradni diski so mi zdržali 90k km/5 let, pa je tudi to pravzaprav premalo...).
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Pri lahkem avtu, ki ni namenjen divjaški vožnji (čemur ustreza beetle/polo) je 65k ali 90k km v primerjavi z ostalimi iz podobnega razreda bolj malo...
zmaga.gif
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Res je, naš clio ima 156.000 km in ima druge ploščice in prve diske.
 

IziG

Pripravnik
14. mar 2008
44
0
6
1300kg je lahki avto? Beetle je po zasnovi enak Audi TT, tudi medosna je ista... Ni to polo... Vsaj jaz mislim, da se to ne bi smelo naredit, pa se mi je to na vseh 4 diskih, tudi zadnjih (sicer tam ni bilo tako izrazito na notranji strani ampak ni bila čisto gladka površina).
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Na astri l 92 sem jih menjal pri cca 150kkm (ob 80kkm sem menjal ploščice)
Na moji krači je možno da imam še prve (212kkm). Je pa res da so bogi..., ampak ....
 
4. jun 2008
328
0
16
Oberkrain
Citat:
Uporabnik IziG pravi:
1300kg je lahki avto? Beetle je po zasnovi enak Audi TT, tudi medosna je ista... Ni to polo... Vsaj jaz mislim, da se to ne bi smelo naredit, pa se mi je to na vseh 4 diskih, tudi zadnjih (sicer tam ni bilo tako izrazito na notranji strani ampak ni bila čisto gladka površina).
audi tt podvozje bazira na golfu 4.

Drugace pa za ostale, jaz najprej poskrbim za gume in bremze, da ne boste statistika med policijskimi porocili, ki se koncajo z neprilagojena hitrost.
 
Nazadnje urejeno:

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Če ne znaš vozit,so diski in ploščice lahko hin tako hitro kot si še to mislit ne moreš.
confused-1.gif
Kandidati,kateri letejo s polno paro do semaforjev ali druge ovira pol pa na polno po pedalu za bremze..........veliko še je ljudi,kateri tidi ne vedo kako se je treba peljat po daljšem hribu navzdol...
No če se med temi nisi najbolj našel,priporačam,da pri menjavi diskov in ploščic,dobro sčistiš in namažeš vodila in se zadeva ne bo ponovila
cheer.gif
 

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
Poznam neko pripadnico zenskega spola, ki je pred semaforjem (cca 200) iz 80km/h na nulo brezmala v leru, brez pomoči mašine ...in to se ji je zdelo normalno, tako so ji v avtošoli pokazali...sploh nočem vedet koliko so v povprečju zdržali diski
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Kul, bo treba nardit to, ker imam žlebove nekje 3mm globoke. So pa diski še vedno dovolj debeli in nič zviti, včasih se samo zgodi, da kaka prednja ploščica podrgne ob rob med bremzanjem in se sliši kot da bi šlepar bremzal
tongue-1.gif