Zavorne ploščice in diski

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Pozdrav

Na servisu so me malo nategnili in mi ob menjavi zavornih ploščic menjali še diske na 80000km
Ok kaj naj bo pa mir za nekaj časa.Servis pooblaščeni in cena ni bila majhna so pa zagotovili, da je gor original zadeva oz kot pri novem vozilu.Torej če so te zdržale BP 80k bodo tudi nove.

Problem.Eno disk ploščico pobira druga je praktično BP.To se pač čuti ko s prstom potegneš in že nastaja neenako pobiranje.Ploščica je na notranji strani bolj pobrana kot na zunanji.
Po tej teoriji jo bom menjal po 10K

Kaj naredit pozabit vse skupaj in reči ok ali nazaj na servis in zasitnarit naj tudi drugo ploščico in disk poštimajo, da ga ne bo tako neenakomerno pobiralo.

Ni pa ni povsem jasno kako bodo to naredili.Ko so vseskupaj razstavljali in sestavljali je izgledalo kot pri legokockah.
Nikjer ni bilo videt kaj za štelat.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
lahko vodila celjusti blokirajo, zato pobira samo eno ploscico.Pojdi nazaj, sicer pa 80000 km ni problem za nobene diske.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
ni nujno da je kaj narobe!

prvih 2.000 km bo se zadeva prilagodila ...torej do takrat bo obraba na ploščicah neenakomerna (torej tudi temu primerno slabše zaviranje) potem pa bo zadeva špilala kot je treba.

Vsaj pri meni je bilo tako....torej na začetku se odsvetuje grobo zaviranje, da se diski in ploščice lepo 'izljubijo' drug na drugega.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Ja, samo v tem primeru je bilo OBOJE novo...

Moj glas gre za neočiščen zavorni batek (sram jih bilo...) - če imaš voljo (beri: garancijo) pelji nazaj in teži z reklamacijo, da naj nekdo pošteno očisti zavore oz. ugotovi vzrok... Sicer pa mora to znati narediti vsak mehanik...
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
ob menjavi pakn ti niso očistili vodila, pojdi nazaj in reklamiraj