Če pride kamenček med bremzo in disk

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Glede na to, da imam Ampero, se sliši pisk kamenčka le pri močnem zaviranju oz. tik preden se ustavim, ker večinoma zavira z regeneracijo. Ampera ima tudi z notranje stani diska ščit, ki bi moral takim kamenčkom preprečiti, da pridejo vmes, a očitno mi en je. Ko pogledam diske z zunanje strani, ni na nobenem vidna sled kamenčka na disku, zato domnevam, da se je zagozdil v pakno na notranji strani, torej tam, kje je ščit.
Je edini način, da se ga odstrani tako, da je potrebno vse razdreti?
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Po mojem brez veze delaš paniko. Pač zaviraš regenerativno in žlajfi tistkat enkrat na pol leta, ko so pri tebi v akciji, spuščajo čudne zvoke, ker morajo spucat rjo in drugo nesnago.
smile-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.545
9.228
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Ce pa je res kamencek, vcasih pomaga malo voznje nazaj in zaviranja.
Jup, pa malo potolčeš po tistih zaščitnih plehih
grin1.gif
. Meni je tako po off-road-u prišel en kamenček med disk in pakno. To nisi zdržal, ker je tako cvililo. No, po malo jajcanja naprej/nazaj in rahlih udarcih po tistih zaščitnih plehih je kamenček padel dol.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Hvala za vsem za predloge. Z lesenim ročajem kladiva sem potolkel po vseh kovinskih držalih pakn, potem pa pospešil naprej, prestavil v N, da je izključilo regeneracijo in bremzal. Isto sem ponovil z vožnjo v rikverc.
Za enkrat je piskanje izginilo
smile-1.gif