TyTN II

AndrejSk

Pripravnik
10. avg 2007
82
0
6
Je že v prodaji
smile-1.gif
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Se par vprasanj za redne uporabnike Tytna.
Kako se v praksi obnese 400mhz procesor? Ce recimo laufam v ozadju wisbar advance, spb diary,plus in weather, zraven tega pa pie,outlook,calendar,calc,notes in resco explorer. Tole je nekako moja dnevna obveznost, ki sedaj na N560 dokaj lepo gre cez. Ce kdo uporablja kaj takega, naj prosim napise odzivnost naprave pod tako obremenitvijo. A TCPMP tekoce laufa film, ki ni pripravljen za ppc? Sedaj na n560 ne rabim nic pretvarjat filmov, ampak direkt 800mb gor nalozim.

Pa se to. A je kdo presaltal iz vga nazaj na qvga?

Hvala
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Iz N560 sem šel na P3600 ... zaradi funkcije telefona. Sem se kar privadil nazaj na manjšo resolucijo ....
 

aless

Zelenc'
24. dec 2007
4
0
1
Dan
Žena mi je kupila za novoletka TyTN2,predvsem zaradi možnosti GPS navigacije.Ker je to moj prvi telefon take vrste imam vprašanje.Naložil sem program IGO My way 2006 Plus in ko ga poženem mi javlja da ni GPS signala ,tudi po 5 min. na prostem se ne poveže.Zato prosim če mi lahko kakšen po domače razloži kako naj program zaženem .
Za pomoč se vnaprej zahvaljujem.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Oj,

si nastavil pravilni port za GPS?
Če ja, je mogoče najbolje, da greš nekam na odprto in pustiš dlančnik pri miru toliko časa dokler se ne poveže (manj kot 10 minut). Naslednja povezovanja bodo hitrejša.
Če ne, potem poišči nastavitve GPS in nastavi v IGO vrata in hitrost povezave z njimi.
 

aless

Zelenc'
24. dec 2007
4
0
1
Nič nisem nastavljal,mi lahko prosim poveš kateri port je pravi,Rad pa bi uporabljal notranjo GPS anteno.
lp
 

pilatus

Zelenc'
29. nov 2007
22
0
1
Glede na to, da je tema o HTC TyTN II že odprta, bi jo izkoristil in vprašal za vaše izkušnje glede omenjenega aparata. Po dobrih dveh letih uporabe Qtek 9090 sem se odločil za zamenjavo. Zanimajo me predvsem vaše izkušje z aparatom, kaj vas najbolj moti pri uporabi. Prosim, za čimveč uporabnih informacij.

Hvala
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Jaz ga imam cca 14 dni. Baterija je, kljub slabem pricakovanju, kar vzdrzljiva. Je pa tudi res, da ga ne uporabljam kot telefon in da nimam vkljucen push-mail. Malce tezji in mogoce bolj okoren, vendar je to cena tipkovnice, proti kateri nimam pripomb. Ko sem prvi mail pisal sem po par stavkih sel brat nazaj in nisem nasel nobene slovnicne napake. Zelo lepa odzivnost, sem bil presenecen. Je pa tudi res, da se mi ne da vedno odpirat in za kaksne kratke zadeve, raje tipkam s stylusom. Zaslon je dobro obcutljiv, tudi z uporabo screen protectorja (martin fields). 256 rama je poezija, ker imam lahko vecino programja( in tega je kar nekaj) na napravi. GPS je izredno natancen in fix dobim v najkasneje 10 sekundah. Tudi tipk ima dovolj, da si sprogramiras bliznjice, kar sem pogresal pri prejsnjih dlancnikih.
Ce potegnem crto, bi dejal, da po uvodnem navajanju na napravo (kar je itak standard), je zelo uporabna zadeva.
Moti me pa trenutno to, da je stylus na cudnem mestu, da je tipka on/off tezko doseglijva, ko hoces hitro prizgat ali ugasnit in to, da ni vga (ampak to je ze druga zgodba)

aja...kako sem lahko pozabil.
Velik velik minus je slaba video podpora. Gledanje filmov, ki niso prej pripravljeni za pda, je slide show. Tudi uporaba 3mp kamere je zelo boga. Ce ni res huda svetloba in objekt dokaj miren, dobis zmazek. Snemanje videa je tudi zlo bogo. Sicer pa poteka peticija, zbiranje denarja in razne ostale debate, na to temo. Menda je problem samo v gonilniku, ki naj bi ga htc ze popravil in ga bo menda vgradil v novejse naprave. Ampak to so vse spekulacije in dokler ni kaksne konkretne informacije, je zal to velik problem. Opazi se tudi pri hitrejsem skrolanju po forumih, kjer je vse upocasnjeno.
 
Nazadnje urejeno:

X_layer

Zelenc'
10. feb 2008
4
0
1
Oplotnica
@aless: glede GPS je tako, da najprej zaženi QuickGPS, ki ga najdeš pod programi. Ta program prek ActiveSync-a ali GPRS-ja prenese na telefon podatke o lokacijah GPS satelitov, kar pomeni da potem iGO ne rabi toliko iskat satelitov in bi ti teoretično moral začeti delovati po minuti ali dveh.
V QuickGPSju si lahko tudi nastaviš da se ti podatki o satelitih avtomatsko prenašajo vedno ko telefon povežeš z računalnikom, ki ima internetno povezavo.

Sam pa bi tale post izkoristil za eno vprašanje. Ali obstaja .CAB datoteka z nastavitvami za GPRS in MMS za Mobitel omrežje?
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
ksz

a mogoče kdo ve kje dobit močnejšo baterijo za ta telefon? našel sem eno 160mAh ampak je bila 57€
shocked-1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
ksz

a mogoče kdo ve kje dobit močnejšo baterijo za ta telefon? našel sem eno 160mAh ampak je bila 57€
shocked-1.gif
160mAh bo bolj švoh... za kako uro ali dve... 1600mAh je pa druga zgodba...
cool-1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
mislil sem da sem popravil na 1600 pa očitno nisem. en mi je sporočil da baje obstaja 2600mAh baterija in jo bom zelo vrjetno nabavil
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Telefon bo s tako baterijo podoben klobasi... če res ne zdrži čez dan, drugače je jaz ne bi kupil.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
Če ne uporabljaš dosti navigacije in WiFi-ja potem bo zdržal en dan normalno. nekaj časa nazaj mi je navigacija od LJ do MB porabila 50% baterije.

upam pa da bi potem tudi s to novo baterijo šel telefon v original etui
sprasujem se.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Cenejši in bolj praktičen bo avtopolnilec. Imam v avtu vedno priklopljenega, še posebej če gre za navigacijo. Z ''debelo'' baterijo pa ne bo šel v original etui...