TV 55" - 65"

matejko

Pripravnik
15. sep 2014
59
0
6
Zivjo,
bi mi kdo od vas znal podelit mnenje, za katerega spodnjega 55'' bi se odločili ?

-Sony: KD55XH8196BAEP 4K UHD Android
-Samsung: QE55Q60T UHD QLED

sony je android, samsung pa ima 5 let garancije.
Izbira je kakršna je, budget je namreč omejen na 600€ max, cenovno pa sta oba tam-tam.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Glede tvja ti ne morem svetovati. Edino kar bi povedal je to, da se ne oziraj na sistem, ki ga tv uporablja. Za nekaj 10€ lahko vedno kupiš dodaten box, ki bo boljsi kot tisto kar boš dobil na tvju.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.535
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Da oživim malo temo.... rabim 55" tv ( to je max kar spravim na steno ) za starše, ker jim je stari lg zdajle crknil. Tv je prižgan 8+ ur na dan, gleda se telemach na optiki, večinoma politika in šport, tv pa bi rad najrajši danes :p Fotr je dal budžet med 800 - 900€ max z nosilcem za na steno, mati ( ki je na pol slepa ) pa pravi da hoče čimvečjega . Zdajle sem na hitro pogledal pa je tega toliko da se mi ne sanja. Tole sem naklikal na pamet:

https://www.bigbang.si/hisense-4k-uhd-uled-55u7qf-smart-tv-sprejemnik-izdelek-143735/ zakaj je ta 250+€ canejši od mimovrste? razlika u7 - u8 v sliki ali kakšnih bonbončkih ?

Ima kdo kaj takega doma? Dozdaj sta imela 42" lg star 14let. Slika bo na vsakem od teh svetlobna leta naprej.
Komenterji na izbrano , znamka ni pomembna jih bom pa poslušal če bo crknil po 2letih.
A sem povedal da ga hoče ju3 :)
Hvala
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Glas za Sony.
Če ima mati težave z očmi, bi priporočil OLEDa:
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.535
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Dal sem mu na izbiro moj izbor in od bpfc...odločil se je za tole
sem naročil, danes prevzamem pa da vidmo :)
 

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
Če je veliko svetlobe v prostoru OLED ne bo izpadel dobro in bodo odsevi. Če gleda veliko športa kupi led z dobrim osveževanjem. Za težave z vidom pa je seveda treba na pregled in nova očala.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Če je veliko svetlobe v prostoru OLED ne bo izpadel dobro in bodo odsevi. Če gleda veliko športa kupi led z dobrim osveževanjem. Za težave z vidom pa je seveda treba na pregled in nova očala.
Verjetno še nisi slišal za eyesafe certifikat, pa tudi iz lastnih izkušen ti lahko povem, da če gledam LCD 2-3 ure, občutim utrujenost oči, pa ti tu nobena očala ne pomagajo. Na OLEDu ni tega občutka, pa lahko gledam precej dalj časa.

 

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
Tale certifikat ima vsaka druga naprava, se moj telefon ga ima, sicer pa ne gledaš tvja iz pol metra razdalje. Hočem povedati, da oled tv ni najbolj primeren za svetle prostore, če se večino časa gleda tam. Sem imel lg c1, ki je razred višje od tega najcenejšega in sem ga vrnil, ker je milo rečeno slaba izkušnja za gledanje čez dan. Za serije in filme v čisti temi je pa seveda top, ampak uporabnik zgoraj bo gledal politiko in šport. Sicer pa vsakemu svoje, sem samo podal pripombo.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.535
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Fanta saj ni problema. Jaz sem fotru dal nekaj primerov, odločil se je pa sam. Če ne bo zadovoljen ga pa lahko vrne pa vzame kaj drugega. Zdaj je že nestrpen, ker mi je prejle že spraševal kje je tv :) Upam da mi pošljejo sms za prevzem danes kot obljubljajo čene bo pa slaba volja v bajti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Fanta saj ni problema. Jaz sem fotru dal nekaj primerov, odločil se je pa sam. Če ne bo zadovoljen ga pa lahko vrne pa vzame kaj drugega. Zdaj je že nestrpen, ker mi je prejle že spraševal kje je tv :) Upam da mi pošljejo sms za prevzem danes kot obljubljajo čene bo pa slaba volja v bajti.
Za gledanje športa je boljša izbira model C1, ker je 100Hz in ima nekoliko višjo svetilnost. Kar se pa tiče odsevov, je pa pri OLEDih cca 25%, boljši so samo nekateri QLED Samsungi najvišjega razreda, cca16%. Tako hvaljeni Sonyji serije XH90.. pa imajo cca 43%
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Ma kaj ste sedaj pametni. Fotru se bo marija prikazala ko bo sliko videl. Tri leta nazaj smo samo sanjal lahko da bi tak tv za pod jurja dobil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ma tastarga mede mati je še v redu. Pri 80+ se vsak mesec pozna...na dol :( Še dobro da avta ne kupuje, ker si ne predstavljam kaj bi bilo, ko bi mu prodajalec rekel da je za počakat 6 mesecov+
Se strinjam absolutno, ampak v resnici si ti kriv; starejše se popoka v avto pelje v trgovino, izbere, "ni treba zavijat, bomo kar tu konzumirali", plača in odpelje domov!