TV 50-55, SONY ali Sharp

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
V kratkem bom kupoval nov TV 50-55" in me zelo mika kakšen SONY ali Sharp.

Ima kdo izkušnje predvsem s kakšno sharpovo, ker sonyja imamo sedaj in je super, vendar je postal premajhen za v novo stanovanje?

Dal bi nekje do max 800€ ali manj, ker nismo ravno kakšni strastni TV gledalci
smile-1.gif


Pogoj pa je, da je smart tv, UHD, dober vgrajen predvajalnik (ne nočem imeti nič posebej) in po možnosti kolikor toliko dober zvok (sharp ima harman kardon, vendar še nisem slišal).

Hvala vsem za mnenja
smile-1.gif
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Načeloma je lahko tudi kakšen LG ali Samsung, samo da je ok.

Kaj je fora v HDR (kar se tiče TV-jev nisem ravno na tekočem)?
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Bom vprašal takole, kaj bi mi najbolj priporočali v mojem budgetu za 49"-50", oz. 55" TV?

Se pravi do max 800€ raje manj in da ima zgoraj omenjene željene funkcije.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Se pravi, da je ok tale TV ali se še bolj splača kaj drugega pogledat?

Malo gledam, da je tudi vizualno TV lep za pogledat in mi je ravno zaradi tega sharp bolj padel v oko...
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Kaj je fora v HDR (kar se tiče TV-jev nisem ravno na tekočem)?
HDR, High Dinamic Range pomeni, da je TV sposoben prikazat širši spekter barv, večjo svetilnost in temnejšo črnino. Postojijo 4 HDR standardi: HDR 10, Dolby Vision, HLG, in Active HDR. Najbolj skromen je Samsung in podpira samo HDR10. LG je pa edini, ki pri boljših TVejih podpira vse 4 standarde, plus tega omogoča še "HDR Effect" za upscaling neHDR vsebin.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Se pravi, če imam jaz priklopljen siol box, mi TV sam sproducira boljšo sliko?
Nisem še videl, a tako naj bi bilo.
Kolikor je meni poznano Sharpa ni več, odkupil ga je kitajski Hisense.
Samsungovi TVeji z oznako KU, so še klasični LEDi. Novejša tehnologija LEDov je Quantum dot.
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Sony-ji so meni zanimivi in lepi tv-ji, pa se mi tudi zdi da so kar dobro zalozeni s smart funkcijami v zadnjih verzijah. Ali pa pac samsung kaksne visje serije.
 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Jaz imam leto dni starega Sony LED KDL65W859C. Do sedaj sem imel Samsung in Philips. Moram reči, da sta po mojem mnenju oba bila boljša. Vsaj glede mojih potreb (brez brskanja po netu in ostale navlake). Sploh pa po zadnjem update na Marshmallow se ne vidi več prikaza zvoka iz receiverja. Zvok sicer dela, ni pa drsnika. Na njihovi tehnični pomoči pa so mi dejali, da je to normalno
smile-1.gif
Zato - nikoli več Sony TV!
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.397
239
63
Drži, Android je po eni strani dobra po drugi pa precej slaba stran Sony in Philips TVjev. Je precej kompleksna, podprta in odprta smart platforma, ki pa ima precej več hroščev kot konkurenca. Tudi delovanje je precej počasnejše in manj odzivno. A TVji kot takšni, za namen gledanja televizije so odlični, odvisno od modela do modela seveda. Je pa tale W859 model še vedno eden najboljših FHD TVjev na trgu ... Na koncu se pa vedno vse začne in konča pri dejstvu, kakšen TV kdo potrebuje, kakšne so njegove želje, potrebe, pričakovanja itd.