nov TV "55"

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.177
8.957
113
lol, vse drugo ti svetujejo ljudje ki imajo nove TVje, ti pa rineš skozi zid. Zakaj sploh sprašuješ če si odločen.

Za budget varianto, bo TCL top izbira. pod jurja je pa imho tisti LG tudi v špici, sploh njihov OS je boljši v tem primeru. sony serija xe70 je pa osnova od osnove.
 

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Hvala za mnenja, predloge..TV je danes kupljen in sicer Sony 55xe7005 za 700 €. Zdi se mi ogromen, vsaj proti prejšnji "40". Slika lepa, ostra, meniji podobni prejšnji tv-ju, zadovoljen. Kupil sem pa tudi stenski nosilec, tako da bo šel v kratkem še na steno :)
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Jaz sem v hofru kupil 65 inch za 850 eur nekaj mesecev nazaj. Sem zadovoljen, nimam pripomb, predvaja vse zivo, youtube laufa, preko browserja sem pa še tvin usposobil, tako da je sploh super
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Če ima kdo tale Medion 55" TV iz Hoferja, ali mi lahko potrdi, če zadeva podpira Wireless steaming. Torej videl sem da LAN ima, pa da ima kakor Wifi, spletni brskalnik, predstavitveni portal, mene zanima samo, če se ga da uporabit kot wireless display, torej v windows 10 klikneš na project, Connect to wireless display in če ga najde oz. se potem prikaže slika iz npr. ekrana prenosnika na ta TV - če lahko kdo to preveri in mi potrdi da dela ali ne dela bi bil zelo vesel. Podobno z Androidom, če nastaviš cast screen ali ga najde med wireless napravami in ali lahko iz telefona streamaš vsebino zaslona brezžično. Za HDMIje tudi nič ne piše ali so MHL.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.564
942
113
Mam starejši model star manj kot 1 leto in se da. Probal na windows 10 tablici in 8.1 androidu.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Jaz pa mislim, da bodo smart funkcije iz leta v leto vedno bolj pomembne. Smart funkcije na starih tv-jih si bile res relativno brezvezne. Na novih tv-jih so pa vedno bolj zmogljive. Poglej Telemachov EON... deluje na Sony/Philips Android TV, Samsung Tizen in LG webOS... drugi se pa lahko pod nosom obrišejo in kupijo dodatno napravo. Ampak zelo veliko ljudi si želi imeti "samo enega daljinca".

Poleg tega pa "čim cenejši tv" pomeni "najslabši panel"... če hočeš odlično sliko, moraš kupiti tv srednjega ali višjega cenovnega razreda, kjer je pa že vsak "smart".
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Ne ne, rabim za sejno sobo, da na sestanku enostavno prižgeš TV in v Winsih štartaš Connect to Wireless display, pa je... torej da dela povsod, ne da mora nekdo ki pride v sejno sobo kakšen Chrome browser gor dajat, drajverje in podobne fore. Doma imam Samsunga in dela v nulo, samo bi kar Mediona vzel če enako dela (je cenejši, pa ni potrebe po čem drugem).
 

cc9

Pripravnik
29. okt 2017
37
5
8
Če za Windows, mora podpirat Miracast. Pri tem modelu ni napisano=> najbrž ta model ne podpira!
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
kzs: sem našel v online navodilih, podpira Wireless display, vendar je navedeno, da samo za Android OS. Zdaj pa vohaj... jih kar pokličem in preverim.
 

spanspan

Fizikalc
9. nov 2007
3.111
28
48
Tukaj bi vprašal, kako se nastavi eon na lg smart tv uj6307? Imam sicer priključen mini pc, zato se še nisem skoraj nič ukvarjal s temi smart funkcijami.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.542
1.736
113
toti Maribor
Najprej ga moraš poiskati med LG app-i nato ga naložiš. Potem ti bo izpisalo kodo katero potem vpišeš v moj telemach računu in zadeva je aktivirana.