Ultra preprost velik TV

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Zadnjič sem se malo vprašal kaj bom rabil, ko bom naslednjič kupoval televizor. Trenutno imam že kar starega Samsungovega 37" LCDja in glede na to kako uporabljam tega sem prišel sem do zaključka da dejansko ne rabim drugega kot zelo dober, ogromen(55" ali 60") 3D capable FullHD display, z enim samim HDMI vhodom in morda ambilightom.

Od vsega kar ponujajo "sodobni" televizorji mi je odveč najmanj naslednje
* 1001 vhod (vse namreč peljem preko AV reciverja ki da signal naprej preko enega samega hdmi vhoda)
* zvočniki (zopet, AV receiver)
* TV tuner oz. DTV tuner. (Imam IPTV z zunanjim STB jem, ki gre seveda preko AV receiverja)
* Kakršnakoli multimedijska funkcionalnost oz internet povezljivost. (dan današnji zna in zmore to itak vsaka naprava, ki jo kakorkoli pripelješ v HIFI sistem.
* Daljinec. (Na mestu bi bil nek učinkovit auto-sleep mode, kot pri računalniških monitorjih). Trenutno ga ne uporabljam, ker zna tisti power on/off simulirat tudi Yamahin daljinec
* Verjetno še kaj.

Zanima me ali kaj takega obstaja. Logika bi velela, da bi morala biti takšna naprava nekoliko cenejša kot pa full force televizorji, a pri takšnim zadevah logika dostikrat odpove. Ima kdo podobne želje, izkušnje?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.806
3.816
113
V bistvu želiš novega mercedesa s sodobnim motorjem, ki naj ima jeklena platišča, armaturka naj ima samo en števec (za hitrost) in ki naj nima centralnega zaklepanja!
evil.gif


Vse stvari ki jih ti ne rabiš, tudi če so:
1. ne motijo .. ali imaš mogoče težavo če imaš 15 vhodov?!
2. so skupaj cenovno vredne 10-20$ in torej tudi če bi jih kdo pozabil nalotat, TV ne bo nič ceneši sploh v rangu v katerem iščeš
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
2. so skupaj cenovno vredne 10-20$ in torej tudi če bi jih kdo pozabil nalotat, TV ne bo nič ceneši sploh v rangu v katerem iščeš

467716-post_slo.gif


Pravzaprav niti te razlike ne bo, ker noben proizvajalec ne bo dal na 55''+ TV en HDMI.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.453
335
83
Funkcija ekrana je izris slike. Ostalo je ali pa ni. Vhodi morajo biti saj se mimgrede najde nekaj igračk, za pošiljanje slike četudi je AVreciver pod pultom. Ni vse smisleno peljat prek reciverja. Včasih je dobro da gle slika posebaj, zvok posebaj...
Dokler so na trgu vlogo izrisa naravne slike najbolje opravljajo Panasonic plazme. ST serija brez THX VT z THX. Gre brez, če je dodatnih cca. 500 € na zalogi bo slika naslednjih x let naravnejša.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.453
335
83
Saj 65" TV je velik monitor s tem da zna še gibljivo sliko zelo dobro obdelat. Mi 100% ustreza,
Priklopiš pa PC in daljinca rabiš le za zadeve poštartat (PC,reciver, ekran). Nato gre vse vključno z IPTV gre prek miša in tipkovnice. Sam sem se našel tu. MX Air in Edge sta super vmesnika. Windovs solidna prilagodljiva platforma. Neskončno boljša kot vmesniki v ekranih, STB-jih in podobnem.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
LCD projektor (65"---->...)
nahrung002.gif

dejansko najbolj uzstreza zahtevam
- samo en hdmi
- brez internet funkcij
- velika diagonala
...
evil.gif
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.716
39
48
Philips ima edini možnost, da deljeni zaslon s pomočjo očal pretvori v en zaslon. Igralca vidita vsak cel (svoj) zaslon.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.075
883
113
Emona / Carnium
Zanimiva zadeva ampak mislim, da bo takšen TV malo izven budgeta. Ima pa to tudi Sony, samo tisto je še dražji špas in recenzije te 3D variante igranja me niso prepričale.
Jaz bi res en navaden (poceni) LED/LCD TV, ki bi zadovoljivo prikazoval igričarsko akcijo. Da ni kakega kockanja ali lag-a ali kaj podobnega.
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Citat:
Uporabnik Bucko pravi:
Philips ima edini možnost, da deljeni zaslon s pomočjo očal pretvori v en zaslon. Igralca vidita vsak cel (svoj) zaslon.

Tudi LG ima to možnost.
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.872
92
48
mb+ -20km
Citat:
Uporabnik ajvanho pravi:
SamsungUE65F6400 - 1644 € cash cena, če se vežeš za 12 mesecev.

Nekaj me zanima o tej TV, nekje sem zasledil, da je to "smart internet tv". Ali to pomeni, da se brezžično povežem na net
in že surfam ali še moram kaj dokupiti? Se opravičujem mojemu neznanju.
cry12bpy.gif


Kje in kako kupim za to ceno?

lp
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Nazadnje urejeno: