Trgovalni račun

darez

Pripravnik
30. okt 2008
115
3
18
Zivjo,

zanima me, kje je najceneje imeti trgovalin racun.

Imam nekaj delnic, vendar z njimi ne trgujem. Trenutno jih imam pri Iliriki in me zanima ce obstaja kaksna druga cenejsa varianta, ker 20+ eur samo za vodenje racuna se mi zdi prevec.

lp
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Jaz sem nekaj gledal in je povsod podobna ce ne ista cena.
Na koncu sem prodal tistih nekaj BZ delnic in zaprl racun.
 

darez

Pripravnik
30. okt 2008
115
3
18
Ja, sej jst bom potem naredil enako.

Sem mislil, da obstaja kaksna BPH, ki ne zaracunava narocnine in zivi le od provizij.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.257
191
63
"Naročnino" zaračunava KDD, BPHji jo samo prevalijo dalje na stranke.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Sej niti ni tako drago, ker ti govoris o LETNEM strosku. Na mesec pa to se 2 eur ni.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik darez pravi:
Zivjo,

zanima me, kje je najceneje imeti trgovalin racun.

Imam nekaj delnic, vendar z njimi ne trgujem. Trenutno jih imam pri Iliriki in me zanima ce obstaja kaksna druga cenejsa varianta, ker 20+ eur samo za vodenje racuna se mi zdi prevec.

lp

Kakšne delnice pa imaš? In za koliko denarja? In koliko časa jih nameravaš še imeti? (da ti lažje svetujemo!)
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
delnic še ni, je pa račun na iliriki
denarja 5jurčkof
dokler se bo dalo
na mesec bi še kej prispeval
sam nimam volje niti znanja za upravljanje

Kaj svetuješ?
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.257
191
63
Daj na banko. Premajhen znesek, ker če ti bo uporavljal kdo drug, ti bodo ves dobiček pobrale minimalne provizije (pri nakupu, pri prodaji, vodenje, ležarine, upravljalske provizije), na koncu boš pa za tisti pridelan drobiž še oddajal napovedi kapitalskih dobičkov.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik perofero pravi:
Jaz ti priporočam tole https://www.brokerjet.at/en. Imam sam. Edino kar ti računajo so provizije za nakup/prodajo (različno glede na trg).

In 5k€ ni premalo za trgovanje. Je pa res, da to ni sanjski "hobi" in daleč od easy money. Zna bit stresno.

Bolj ti priporočam, da ta denar vložiš v tri najbolj profitabilne sklade v tem letu http://vzajemci.com/?sort=navY...&tableType=

Po mojem ni potrebe po menjavanju trgovalnega računa,razen če so bistveno manjše provizije (koliko ima brokerjet provizijo pri nakupu/prodaji?).
Po mojem je 5k vseeno premalo za neko normalno trgovanje! Sicer se da,ampak je mučenje in,kot si napisal,zna biti stresno,še posebej s takim zneskom. Tak znesek se ti praktično ne splača "razpršiti" niti v 2 različni delnici,tako da ti skoraj ostane samo naložba v eno,kjer pa moraš spet imeti srečo,da ravno ta delnica zraste,itd...sam osebno nebi vložil manj kot 4 ali 5k v eno delnico,ni neke računice,ko odšteješ provizijo in davke (razen če bi vložil dolgoročno,v kako manjšo perspektivno firmo,kjer bi pričakoval,da se bo vrednost delnice podvojila ali potrojila v nekaj letih).
Nasvet glede vzejmcev je dober,ampak....zakaj bi vlagal ravno v tri najbolj profitabilne sklade LETOŠNJEGA leta?
sprasujem se.gif
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Provizije https://www.brokerjet.at/en/Prices-and-Promotions/Exchange-Trading/West-Europe

Tudi, če naloži npr. v 3 US delnice, pridejo provizije skupaj 100 €, kar je 2%.

Je pa to tvegana naložba za poučene, za nepoučene pa čisti gembl.

Da kar naštejem sklade:
NLB Slovenija delniški - zadnja faza privatizacije se bo prej ali slej zgodila/nadaljevala
en indijski sklad - najbolj rastoče gospodarstvo
KD Balkan - balkan se pobira in dogaja se privatizacija
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Mogoče imaš celo prav s tem izborom skladov,vsaj za obdobje enega leta ali dveh...če gledamo najvišje nivoje,na katerih so se ti skladi včasih nahajali,je še kar nekaj prostora za rast! Osebno bi k tem dodal še dva sklada: KD prvi izbor (ali Infond Beta) in Raiffeisen vzhodna europa (ali Rusija). Rusija ima po mojem trenutno kar velik potencial,še posebej ko bodo rešili probleme z Ukrajino...
Zdaj ga bomo pa do konca zmedli s temi predlogi
cool-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ne tako zlahkega
tongue-1.gif

bom šel še na ilirko vprašat kaj ponujajo.
vsekakor pa se NE bom sam ukvarjal s trgovanjem.
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Citat:
Uporabnik pearl_rose pravi:
Pozanimaj se pri svoji banki kakše možnosti imaš za trgovanje. Jaz imam to urejeno pri BKS Banki

za 50 odstotkov nižja provizija v primerjavi s klasičnim borznim posredovanjem.

Koliko je to v številkah? Imajo provizije kje na spletu ali jih skrivajo/semoršoglasitosebnodajihizveš?
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.075
1.473
113
39
Če želiš malo bolj aktivno trgovati v Sloveniji sploh nimaš kaj iskati. V tujini imaš med 5 in 9$ strošek za unlimited količino posla. Pri nas pa te žulijo z ne vem kakimi stroški vse..in pri poslu - s stroški, izraženimi v procentih