Trata

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

Feniks

Fizikalc
16. dec 2021
161
37
28
Logično načeloma je... samo sem bil malo neučakan pa nisem ravno logično razmišljal :)
seda je približno zravnana.
bom jo še sfrezal, ker je nekaj kar velikih grud. sem jih dal na kup, pa naj mašina dela:)

Če imaš v tem času (suho) grude, ki jih ne moreš obdelat z grabljami in lopato (načeloma bi morale razpast že samo z grabljenjem) imaš pretežko zemljo. Kar pomeni ko pride dež boš imel ilovico, kar pomeni boš drugo leto če ne pa čez dve leti spraševal kako se znebit mahu pa kako poštimat gole zaplate. Predlagam, da zdaj narediš kar lahko da bo zemlja lažja. Recmo vdelaj nekaj finega kremena (ne mivko). Upam, da imaš podlago odcedno.
Travo najprej posej, potem valjaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Če imaš v tem času (suho) grude, ki jih ne moreš obdelat z grabljami in lopato (načeloma bi morale razpast že samo z grabljenjem) imaš pretežko zemljo. Kar pomeni ko pride dež boš imel ilovico, kar pomeni boš drugo leto če ne pa čez dve leti spraševal kako se znebit mahu pa kako poštimat gole zaplate. Predlagam, da zdaj narediš kar lahko da bo zemlja lažja. Recmo vdelaj nekaj finega kremena (ne mivko). Upam, da imaš podlago odcedno.
Travo najprej posej, potem valjaj.
Hvala. Letos je bilo že preveč stroškov. Bom drugo leto ali pa čez 2 :p nabavil še pesek.
Ja nekatere grude se zelo težko razbijejo. Sem sedaj sfrezal in je boljše, ni pa čisto brez grud. Bomo vidli... Na sliki je pred frezanjem.
zemlja.png
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ja klnc meseca travco. Za pesek in drugo bo še čas. Prvi naj zraste v tej "zemlji".
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ja sam raste tudi ne če je suho. Plus da detelja nuca boljse pogoje kot trava.
 
Nazadnje urejeno:

Feniks

Fizikalc
16. dec 2021
161
37
28
Tole izgleda precej glineno. Ne bo dobro.
Pesek bi moral vmešati sedaj, preden seješ. Funkcija peska je, da ustvari strukturo tal, ki je bolj zračna in ne zbita kot je glina na sliki. S posipanjem peska po oblikovani ruši ne boš naredil nič pri taki podlagi kot jo imaš. Če je to res glina.

P.S.: Če je denar sedaj problem, vsaj ne sej kakšne hude in drage mešanice, ker boš čez kakšno leto rušo itak izgubil. Posej nekaj da je zeleno, potem pa ko se ti nabere reši problem v osnovi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Tole bolj zgleda kot sam pesek.
Vglavnem se bo vse skupaj še posedlo. Dodajaš sproti.

Rajš posadi kaksno.drevo.za senco sadje ...
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
barva zemlje meni tud ni prava.. vsaj pri nas smo navajeni bolj temne.. rjave

mogoče je imel pa smrkec vklopljen kakšen "selfie" filter - pa barve zgledajo mal čudno ;)
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Sorry sam po slikah zgleda da je zemlja v pesku ne pesek v zemlji.

Tole nekaj na pamet ...ali boljše slike ali la rajš nekomu plačat k ve kaj dela bo najcenej.

Tukaj mi bolj deluje da bi rabil dobro zemljo kot pa pesek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Nisem se hotel vmešavati, a tudi meni je zelo slaba slika za diagnostiko. Po zgornji sliki se tudi meni hudo malo zemlje zdi... Je že res, da je suša in posušeno, pa vseeno.

Bolj imam občutek, da so ti dostavili poceni slabo zemljo. In boš sedaj to razliko doplačeval...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Čip test varjanta razgrni zemljo in kup v lokalni kz travno ali tradno deteljno mesanico - ljulke bela detelja .Pred inflacijo je bil kg 5e.
Konc meseca ali v zacetku sept. pred dežjem posej zagrebi seme ,ce imas opcijo povaljaj.

Če kaj zraste do zime je zemlja ok. Če ne se slišmo.