Trata

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Sam tudi ne kvalitetno.

Slike so pa kot bi.slikal.povrsje marsa.

Slima se tako da se vid prerez zemlje .
Nared test kot mas zgoraj napisano. Posej neko posen mesanco
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Čip test varjanta razgrni zemljo in kup v lokalni kz travno ali tradno deteljno mesanico - ljulke bela detelja .Pred inflacijo je bil kg 5e.
Konc meseca ali v zacetku sept. pred dežjem posej zagrebi seme ,ce imas opcijo povaljaj.

Če kaj zraste do zime je zemlja ok. Če ne se slišmo.
10 kil travne mešanice je 40 €. Zdele.
V enem tednu mora bit zunaj.
Rabi pa tri bistvene pogoje...dež in dež in dež.
Avtorju slike se pa oproščam. Nisem mislil kamnolom ampk peskokop.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
tud jest ne vidim razloga, da bi za test deteljo sejal.. poglihaj.. povaljaj.. zasej travo.. zalij.. odpri pivo.. naslednji dan spet zalij... in upaj na najbolje..

ps1: a te nove slike so po frezanju?
ps2: se zmer menim, da tole ni zemlja.. mojo sem (vsaj zgornjo plast 2-3 cm) sejal na mrezo.. od oka "cm luknja"
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

6 m3 za 100€ je poceni.. sploh ce je s prevozom

Za pesek je to čisto normalna cena.

Sorry, to kar jaz vidim, je navaden pesek in tu kot takole še 50 let ne bo raslo nič. Preko take peščene podlage moraš pogrniti vsaj 5 cm šote in gline, posejati travo in zalivati, zalivati, zalivati. Vsako poletje julija in avgusta bo travo uničilo brez umetnega zalivanja. Če bi pa navozil 3/4 m kvalitetne njivske zemlje ... bi pa že šlo.

Pokliči Humko doo in se pogovorite kako in kaj. Tisto kar bo rekel, mu kar verjemi da drži. Tudi travno seme bo izbral tej podlagi primerno, ker ni vsaka ljuljka od Semenarne primerna. Pa na gnojenje na zalogo ne pozabit, poleg zalivanja.

Tko da - tole bo ena žalost če ne boš strukture zemlje uredil.
 
  • Haha
Reactions: ales85

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Za pesek je to čisto normalna cena.

Sorry, to kar jaz vidim, je navaden pesek in tu kot takole še 50 let ne bo raslo nič. Preko take peščene podlage moraš pogrniti vsaj 5 cm šote in gline, posejati travo in zalivati, zalivati, zalivati. Vsako poletje julija in avgusta bo travo uničilo brez umetnega zalivanja. Če bi pa navozil 3/4 m kvalitetne njivske zemlje ... bi pa že šlo.

Pokliči Humko doo in se pogovorite kako in kaj. Tisto kar bo rekel, mu kar verjemi da drži. Tudi travno seme bo izbral tej podlagi primerno, ker ni vsaka ljuljka od Semenarne primerna. Pa na gnojenje na zalogo ne pozabit, poleg zalivanja.

Tko da - tole bo ena žalost če ne boš strukture zemlje uredil.
Humko mislim, da je 1m3 vreča nekih 80€. tko mal za primerjavo glede na to, kaj ima sedaj.
pri lokalnem kmetu je pri nas bila spomladi bila 30€/m3, prevoz posebi.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
pomoje boš tukile samo deteljo gojil :) Kolk pa maš tega? Ker tole je relativno dobra podlaga za travne tepihe, če daš še mal substrata na tole, pa pol tepihe polagaš ;)
 

Feniks

Fizikalc
16. dec 2021
161
37
28
Sandra; če govoriš na pamet potem nehaj, vsaj ne bo škode.

Ostali; kaj vam je s to deteljo? Eno poceni mešanico poknit not pa da vidi mojster kaj bo ratalo.

Smrkec; ko boš zalival moraš tole v bistvu poplavit za začetek. Med drugim boš tako tudi videl kakšna je zemlja. Če je zelo mazava imaš težavo. Potem poseješ in potem vsak dan do konkretnega dežja lepo močiš zgornjo plast.
 
  • Haha
Reactions: sandra

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Trava zna zrast tudi v pesku, za razliko od solate. Zemlji, ki jo imaš zdaj dodaj samo malo kupljene zemlje, šote, humusa ali karkoli dobiš in jo umešaj z grabljami, 1-2cm je dovolj. Ne vem koliko imaš površine za obdelat, tako da odvisno od tega poišči kakšno ugodno varjanto. Če imaš malo, so v redu tudi tiste vreče zemlje iz OBIja za 2€.. Če rabiš več, potem so ti že dali zgorej eno povezavo za velike količine. Za sejanje trave počakaj da bo konec sušnega, ker sicer za namakanje v času kaljenja lahko bankrotiraš.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Sorry sam tukaj je škoda debate. Pise travno detelnjo.mesanico. pisej 1kg da vidiš ce kaj sploh zraste v tem pesku.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Če bi pa navozil 3/4 m kvalitetne njivske zemlje ... bi pa že šlo.
To je zelo tvegano. Če je s prave njive in je tam bila prejšnje leto koruza ali podobna kultura in uporabljen herbicid kot na 99 % površin posejanih s koruzo v okolici, bo trava bolj slabo rasla.

Vsekakor jaz dokler se sušno in vroče obdobje ne konča, ne bi delal nič.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Yogi in ales85

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Me veseli, da se debatira ;) sicer s emalo mnenja krešejo, ampak tudi to je sestavni del debat.

Do sredine septembra se ne bom nič ukvarjal z njo. Je presuho, imamo celo prepoved zalivanja. Pa tudi površina je prevelika, da bi res vse dobro namočil.
Sej počasi bo...

Morda imam pa najboljši zemljo, pa bo raslo kot noro in vam bo vsem žal, da nimate mojga "peska":evil::valjamse::fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja - pišuka, a si sliko retuširal ali kako :zavijazocmi: ? Na sliki je vse rumeno od navadnega peska, ki se ponavadi uporablja za šoder na makadamih. Na makadamu pa vsi vemo da ne raste ravno bogvekaj.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.324
953
113
Poglej, tudi jaz niti pod razno med to sušo ne bi nič sejal. Imaš pa sicer sedajle eno prednost, ker bi sedajle precej lažje presejal zemljo, da se rešiš grud. Jebi ga, treba je zagrizt.

Jaz žal mislim, da ga ni Apaurina, ki bi ti sedajle čudežno pomagal.

Jaz bi sedaj v tem sušnem obdobju takole naredil:
- zagrizel in presejal zgornjo plast
- počakal na dež in na to, da temperatura nekoliko popusti
- posejal.

Ko poseješ seveda glede na vreme še pognojiš, itd... Če imaš možnost, dovoziš še nekaj kvalitetne zemlje.

Itak je trava projekt, ki ga niti v penziji ne boš zaključil...
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
kar lohk narediš je da zdej vkoplješ kabel za robota... v tole bo šlo najbolj easy...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
kar lohk narediš je da zdej vkoplješ kabel za robota... v tole bo šlo najbolj easy...
hmm, tole pa ni slaba ideja.
imajo vsi roboti istega? Da ne bi slučajno bil potem še s tem omejen?
Kje se ga splača nabavit? Kak trik kako ga najhitreje vkopat?
Ali ga lahko štukam in povečam krog, če se sredi leta odločim, da bi povečal košno površino za robota?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU
Vsi so podobni, tako je vseeno katerega vzameš. Naboljše je da kupiš od Landdroida, je najcenejši. Kabel in kline s spojkami za štuklanje v kompletu.