Trata

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.877
8.898
113
EU
Demz, zunaj je že nekaj snega, ti pa nas utrujaš z urejanjem trate :evil:
Avgusta nas boš spraševal, s katero lopato očistiti sneg na dvorišču :valjamse:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

:cheer: Kje imaš kjurca kak sneg? Pri nas samo neka žalost iz megle rosi ... :p
Sedaj bi ga pa tudi jaz že rad vsaj malce videl. Namesto tele gnilobe ..
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Se pri nas že dobi kaj, kar odpravlja "divje" trave oz. ozkolistni plevel iz zelenice?
V Avstriji vem da se dobi Bayer Garten Puma Extra oz. novejše ime je Hirsefrei Extra.
1591606712642.png

Je torej še vedno potreben obisk k sosedom ali pa se morda že kaj dobi pri nas takšnega?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Se pri nas že dobi kaj, kar odpravlja "divje" trave oz. ozkolistni plevel iz zelenice?
V Avstriji vem da se dobi Bayer Garten Puma Extra oz. novejše ime je Hirsefrei Extra.
Poglej priponko 34066
Je torej še vedno potreben obisk k sosedom ali pa se morda že kaj dobi pri nas takšnega?

Sam sem pred leti šprical in ga sral ter se sekiral - ko je plevel ven usekal.. potem je žena začela mi pamet solit "kam boš pa to pokošeno travo dal.. pa ja ne v kompost.. k je vsa prešpricana".

potem sem ji kupil tole je odlično za živce.

travo letos kosim pogosteje - pa "mulčam".. tko da jo kar pustim na travi.. zaenkrat je kompostnik prazn.. mir je v hiši.. plevela pa jest od deleč tud ne vidm.. prov bliz pa ne hodim gledat :p
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
da jaz moji prinesem to domov in jo pošljem travo okopavat, bi bil naslednji dan v črni kroniki kot žtrev. Hudo poškodovan, pa če bi imel srečo tud stabilen. ;)
 
  • Haha
Reactions: kajpace

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.835
379
83
Prosim še meni malo pomoči glede trate.
Dobil sem novo, "presejano" zemljo. Cca 20 cm na debelo je. Je pa še kar nekaj velikih grud vmes. Moram še spravit vse v ravnino. Trenutno od orodja imam samo grablje in lopato.

1. Kako se znebiti grud?
2. Ker je sedaj zelo rahlo vse skupaj, ali jo moram potem povaljat? Potrebujem valjar?
3. Kaj potem. Katero seme, gnojilo? Nekaj ste govorili, da zmesam z ovsom.

Ne grem na tekmovanje z njo. Želja je tudi, da jo bo kak robotek kosil.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Grude pocakas da se posusi, vsekas nekajkrat z lopato da razpade in razgrabis.

Potrebujes valjar. Razgrabi in potem valjaj ko je suho - da se ti ne bo prijemal/pacalo na valjar..

Seme je cela znanost.. prodajal ti bodo “sportno/okrasno/sencno/soncno/…” potem imas se seme za regeneracijo.. oblozeno alpa ne.. poglej si ab doo

mesanje z ovesom je pa fajn

edit - kaj je zate “presejano”?
 
Nazadnje urejeno:

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.835
379
83
Sem bil v eurogardnu pa se malo poklepetal s prodajalcem. Trenutno je prevroče in premalo dežja za sejanje. Pravi naj tudi z valjanjem počakam tik predno bom sejal.
Kar bo v tem času samo zrastlo pa naj pošpricam.

Ta ki mi jo je pripeljal je rekel, da je presejana. Je pa res cist brez kamenja in 99% sipka. Nekaj grud je vmes.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Ja, to je logično. Z sejanjem počakaj do recimo okoli 15. spetembra. Malo prej, malo kasnej, oziraj se na napoved. Da ti bo narava sama zalivala. Mislim, da tam do 15. oktobra komot poseješ.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.835
379
83
Logično načeloma je... samo sem bil malo neučakan pa nisem ravno logično razmišljal :)
seda je približno zravnana.
bom jo še sfrezal, ker je nekaj kar velikih grud. sem jih dal na kup, pa naj mašina dela:)
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Nevem kaj kompliciraš. Taprvo jo posej konec tega meseca pred napovedanimi padavinami. S pleveli se ukvarjaš ko pridejo ven.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Potlje redna košnja. Sam to ektremno ukvarjanje s travcami je kompliciranje. Recimo sedaj je suša ni zalivanja in boš kaj ?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Potlje redna košnja. Sam to ektremno ukvarjanje s travcami je kompliciranje. Recimo sedaj je suša ni zalivanja in boš kaj ?
Nic.. moja zgleda ko sahara :(
Zeni ze “grozim” da spomladi prekopljemo vse, dodamo zemljo, kremencev pesek in pa seme za soncne lege.. pa nimam glih podpore :p