Traktoristi in njihova vozila

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
Kolker vem se na postaji ne sme ustavljat.

Zakaj pa lahko policaji?

Sem že doživel da so imeli nekoga v postopku, avtobus z otroci pa ni imel kje ustavit.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik HrabiaMol pravi:
dodal bi še nekaj:

Nabiti kazni in stroške čiščenja ceste tistim kmetom ki gor prinesejo blato in gnoj pa ne spucajo za sabo!

Se strinjam.

Po moje je tista drsalnica ob dežju veliko bolj nevarna kot pa nekdo, ki se izven naselja pelje 10km/h preveč.

Ampak to predstavlja za policaje že fizični in psihični napor, saj bi se moral zapeljati na dvorišče kamor vodijo sledi blata.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
a govoris o strpnosti s strani hitrjših.

ko je govora o motoristih pa kažeš nestrpnost počasnejših. celo teh istih 'traktoristov'.

o tvojih pridelkih pa vse najboljše. vključno z vsemi špricami, subtrati, kalogeno, proteini, heroini... sam da so lepi, pa vlki
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
ksz...
Živim na podeželju in opažam, da obstajata dve skupini traktorjev.
Prvi so v kar dobrem stanju, luči delajo, smerniki tudi, ponavadi jih traktoristi po cesti poženejo s za traktor kar spodobno hitrostjo. Prikolice imajo ponavadi delujoča svetlobna telesa.
Druga skupina pa je
bonk.gif
V to drugo skupino spada tudi moj sosed. Sem ga enkrat vprašal, ali ima za traktor tudi tehnični pregled. Rekel je, da so pregledi enkrat letno pred kmetijsko zadrugo, tam malo pogledajo zavore in luči. Malo sumim, da se on tudi teh pregledov ne udeležuje ravno redno, ker ima na traktorjih registrske tablice, na katerih je še rdeča petokraka zvezda.
Pa še en današnji jutranji primer. Ura je bila pol osmih zjutraj, na Zaloški cesti precej gost promet, primeren uri in dnevu. Kar naenkrat se peljemo 20 kmh.
13.gif
Potem vidim vzrok upočasnitve: traktor. Prikolica je imela povišane stranice izven vsake razumne meje (cca. 3 metre, iz navadnih desk, vrh stranic je nihal levo-desno vsaj za 3/4 metra). Seveda brez tablice, od svetilnih teles pa je imel na desni strani odbojno steklo, majhen rdeč trikotniček. Seveda so ga avtomobilisti prehitevali, ampak na splošno grozo je moral zaviti levo, kako pa to izgleda ko te prehiteva kolona vozil, pa najbrž ni potrebno posebej razlagati.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Mene to nekako ne moti, glede na to, da sem iz tako ruralne regije. Najbolj je čudno, ko deda pride s stranske na glavno s traktorjem in priklopnikom pa ima ogledala zaprta! Ti pa se voziš za njim, da bi ga prehitel. Saj niti ne veš, kdaj bo kam zavil ...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.181
2.385
113
v lokalni ostariji
dragi moji...

cesto se pospravi... vendar jaz pocakam da zakljucim s delom in potem pospravim...

ko boste pa vi avtomobilisti UPOSTEVALI da ce zavijam da me ne prehitevate, da ne moram vedno takoj ustavit... bo vse skupaj bolje...