Nakup rabljenega vozila, vprašanje glede trgovcev.

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.412
6.557
113
Ta mesec bo potrebno menjati vozila. V oko mi je padel en Forda, ki ga prodaja TPV AVTO d.o.o. iz novega mesta. A kolega mi je dejal, da so malce sumljivi, baje zbijejo kilometre na vozilih. Vozilo je uvoženo iz tujine.

Ima kdo izkušnje z njimi?

Je kakšen način, da glede na številko šasije preverim dejansko stanje kilometrov pri kakšnem uradnem Ford servisu?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Za Avto Slak bi rekel da ne zbijajo, ker prodajejo nek avto s takimi km kot jih je imel ko so ga vzeli not, za druge pa ne bi vedel.

BTW:Koliko zaslužijo recimo pri avtu za 8k €(njihova cena)?
grims-1.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
bejž od TPVja in ljubljanskega avtosveta. sam na podlagi izkušenj odsvetujem tudi avto grosuplje, barab pa je ogromno. dva kolega sta zadovoljna z nakupom pri avto mik iz kopra.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.412
6.557
113
Žal ima ravno TPV največjo izbiro fordov :/ Kaj pa je narobe z njimi?

Tole so mi iz TPV poslali, servisno knjigo:



Kaj pa ATED D.O.O. iz Ljubljane?

PS, zakaj ne morem vnest slike?
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
poišči tu na forumu, se je že pisalo. o TPV žal nič dobrega. je pa res, ponudba je velika in ugodna ...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.815
113
Predvsem pazi koliko časa ima dotični prodajelc odprto podjetje. Ker pogosto se dogaja da odpre firmo (za minimalen čas) proda par avtomobilov (za njih ne plača davek), ter zapre.
Dacarji pa potem tebi zasežejo avto.

(poznam tak primer in našega konca....poba sicer mastno služil, samo zaj ga že dva meseca ni bilo domov...ker se boji na eni strani dacarjev, na drugi pa tistih, ki so avtomobile kupili pri njemu).
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Prvo leto so še malo križce delal potem pa vsako leto manj. Na koncu je še za datum servisa časa zmanjkal.
confused-1.gif
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
njihovi majo od nekdej neki mal km, za ktere garantirajo. treba se je vprašat, zakaj majo avti koo mal km, no men je padu na pamet odgovor-ker so bli streščeni. še zdej mi drgač ni jasno, kako našim velemaherjem rata v tujini spult ama čist vsak krasen avto z mal km, očuvan, servisiran, od starga gospoda..to morjo met prave vaške straže da vse pokupjo...
no anyway, polet sem bil tam pr tem avtocesarju, neki gledal, se zarad čudnega filinga hit pobral in potem isti avto videval naprodaj še do jesen. če bi bla taka makina, bi ga že zdavni ker kupil. je blo pa to bliz toplarne, šefe je še neki vedu povedat, en njegov pajdaš pa ni mel pojma sam ponavljal je, kako je avto od enga starga direktorja iz italije in da ga je mel za tretji avto. maldane ni vedu povedat številko čevljev in kaj najraj je, a ni vedu niti tega, da so spustil ceno in je še tastaro povedal. dej dej

aja, se mi zdi je en neko almero tam kupil in so naknadno ugotovil cele štale in pol je mel problem dobit dnar nazaj. mal pobrskej
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.412
6.557
113
Tole bo še prava jebarija vidim, vsak trgovec nekaj pakla na veliko...

Ni mi jasno, kako lahko firme, kot je TPV, ostanejo tako dolgo žive? Saj pa morajo nonstop imet inšpektorje in tožbe? Če nek trgovec namerno zavrti kilometre, to ni zrelo za tožbo in to konkretno, ker je to poskus goljufije??
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Jaz sem jo hotel, pa časovno nismo prišli skozi. Namreč se moraš vnaprej najavit vsaj par dni
frown-1.gif
.
Sicer pa odpelji na en pooblaščen servis, tam dobi cenilca, mu stisneš par EUR v roko in ti bo na hitro pregledal poglavitne stvari.
Sploh, če je bil avto kje karamboliran ali popravljen zelo hitro povedo (merilec laka).
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ni mi jasno, kako lahko firme, kot je TPV, ostanejo tako dolgo žive? Saj pa morajo nonstop imet inšpektorje in tožbe? Če nek trgovec namerno zavrti kilometre, to ni zrelo za tožbo in to konkretno, ker je to poskus goljufije??

TPV je precej velika firma in je prodaja rabljenih avtomobilov precej postranska dejavnost. Servis imajo zelo uredu, vsaj v primerjavi s kakšnimi drugimi od renaulta in nimam slabih izkušenj z njimi. Pravtako ne s prodajo novih avtomobilov. Drugače pa proizvajajo dele za avtomobilsko industrijo, prikolice itd. Sicer z rabljenimi avtomobili tam nimam izkušenj, ampak če si gre takšna firma privoščit barabinstvo, potem si ga tudi vse druge.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Pri meni se je tudi zamenjal žig in zmanjšala letna kilometrina za 50%. Trdiš, da sem ponaredil knjigo? V resnici sem se pa samo preselil.