Traktoristi in njihova vozila

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Najbolj me razkuri, ko zadje čase vidim vedno več tehnično neizpravnih traktorjev in traktorskih priključkov.
Da hebem mater vsem kmetom, ki vozijo taka vozila. Vozijo brez luči smerokazi jim ne delajo ali pa so polomljeni, če pa so že po kakem čudežu ispravni pa so tako umazani, da jih komaj vidiš. Kje so tu plavci, da naredijo red? Da o njihovi kulturi vožnje sploh ne govorim, o izsiljevanj prednosti, če je za njim kolona se mu kratko malo hebe, eni modeli se vozijo kar po sredini, ker jim je zgleda zaradi nizke hitrosi dolgi čas za volanom.

Zgleda, da če hočeš naredit tehničnega z traktorjem je dovolj da ti naprej sveti ena luč. Kdaj bojo policisti izvedli kako akijo in odstranili vsa taka vozila iz cest?

Kak bi pa konec koncev zgledalo, če bi se avtomobilist vozli po cestah samo z eno lučjo, polomljenimi smerokazi...

Sam mam slabe izkušnje z njimi ker pozabljajo, da majo ponavadi zraven neke priključke ravno danes je in model vozo kontra proti meni. Ko je zavijal desno na njivo mu je plug zaprl celo cesto in malo je manjkalo, da se nisem v njih zaleto. Mislim, da sem zaradi tega pusto na cesti kar precej profila
10.gif


Kake izkušnje pa mate z njimi vi?
 

Vrsho

Pripravnik
28. jan 2008
633
4
16
41
Šentvid pri Ljubljani
Obišči stran
Moje izkušnje so, da je način same voženje in tudi stanje traktorja močno odvisno od starosti voznika oz. lastnika. Starejši kmetje zelo malo vlagajo v posodobitev in se vozijo tudi v več kot 30 let starih traktorjih, seveda je redko kateri tehnično brezhiben. Prav tako pa je poglavje zase njihova vožnja.

Sam sem iz obrobja mesta in v zadnjih 10 letih se je stanje močno izboljšalo. Vsaka kmetija se je posodobila in kupila vsaj en nov traktor, ki je primeren za vožnjo po cesti. Priznam, da imamo tudi mi en neregistriran traktor, s katerim pa se peljemo največ 500 metrov stran od gosp. poslopja. Skratka, trudimo se čimveč uporabljati novejši traktor. Zase, za brata in za očeta pa lahko rečem, da se v prometu s traktorjem obnašamo povsem v skladu s predpisi. Vsi trije smo dnevno na cesti in imamo kar nekaj izkušenj, ki pomagajo tudi pri vožnji traktorja.

Se je že zgodilo, da so v našem koncu imeli policaji kontrolo in kakor vem so napisali tudi kakšno kazen. Nevem pa kako je to na podeželju, sklepam, da je vse bolj po domače. Pri nas si recimo ne smemo privoščiti, da bi s traktorskimi kolesi nanosili zemljo na ceste kar sem že večkrat doživel na podeželju...
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Se kar strinjam s tabo. Da v naših koncih vidiš rumeno vrtečo luč na traktorju je skoraj čudež, prav tako bi mojstru na traktorju krona iz glave padla, če bo spustil naprej kolono. Pa tako malo je treba, da gre kolona naprej, samo umaknit se je potrebno na primer na BUS postajališče, samo kaj ko tega traktoristi ne zmorejo. Signalizacija na kakšnih prikolicah, hmm, je ni ali pa je vsa polomljena ali pa razbita.

Na vasi, kjer ni policije, je pa še boljša praksa, ko se v popolni temi vozijo popolnoma brez luči, enostavno traktor nima lamp. Da ne govorimo o tem kako zasvinjajo cesto z gnojem, gnojevko ali pa blatom, seveda jo potem počisti nihče drug kot prvi naslednji dež. Ne vem ali je tako težko zapret ventil na cisterni, da gnojevka ne curlja po cesti.

Najboljši so pa tisti specialci, ki po vasi vozijo otroke na cesternah za gnojevko. Aja še to, take zadeve se dogajajo v hribih, kjer so strmine in je možnost padca iz cisterne še večje kot na ravnini.
 

zlatorog87

Pripravnik
14. jan 2008
177
1
18
na Seniku
pri nas oz. pri stricu vedno ko umažemo cesto jo potem tudi sčistimo. da pa sploh nebi nanosil nič nesnage s kolesi je pa praktično nemogoče. rotacijska luč pa za traktorje ni potrebna če s priključom ne presega določenih mer (jih nevem napamet).
 

stilojtd

Pripravnik
28. mar 2008
51
0
6
Rotacijska luč bi morala biti obvezna ob vsaki zmanjšani vidljivosti, ob mraku, zvečer in ponoči.
 

bles

Pripravnik
18. sep 2007
257
2
18
53
Citat:
Uporabnik stilojtd pravi:
Rotacijska luč bi morala biti obvezna ob vsaki zmanjšani vidljivosti, ob mraku, zvečer in ponoči.

hm,.. Zakaj pa ne vedno? Saj gre pravzaprav za delovno vozilo/stroj! Ni neki stroše, vidljivost pa bi bila vsaj 10x boljša.

Aja pa še vprašanje: a lahko neregistriran bager sploh pelje po cesti? Zadnje čase opažam (ob trasi avtoceste), da se strici veselo vozijo kar po magistralki in naredijo kolono v 3pm?

bles
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
dodal bi še nekaj:

Nabiti kazni in stroške čiščenja ceste tistim kmetom ki gor prinesejo blato in gnoj pa ne spucajo za sabo!
 

zlatorog87

Pripravnik
14. jan 2008
177
1
18
na Seniku
pa dež ne spere ravno blata s cestišča, do neke mere že, ampak kaj je stlačeno na cestišču v dežjo postane samo še večja drsalnica
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Pri nas je glede traktorjev prava katastrofa (obstajajo izjeme) ampak ko ogrožajo druge v prometu pa me ma da bi jih
10.gif
Enkrat mi bo res počo film pa bom klical plavce.
Sicer ste eni res lahko vzor drugim (če to drži kaj ste napisali kapo dol).
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Na cestah se res vidi marsikaj. Logike za marsikaj ni! Strpnosti s strani hitrejših pa je tudi zelo zelo malo. Najbolj me moti prehitevanje, ko so levi smerniki že davno vklopljeni. Tudi na vrhu kabin so, da so vidni in delajo. In prehitevanje iz ozadja kolone še malo pred tablo za konec naselja, ki se je v vsega 300 metrih nabrala zadaj...

Vožnja po sredi! Sam čez črto ne grem niti, ko sem širok cca. 2.5 m. Širših strojev zaradi nemogoče gostote nimam. Nekak se izide. Je pa hud problem vozišče, ki je praktično makadam ali polno jaškov, kolesnic.... Proti sredini pa rad silim, ker je tam vozišče vsaj malo boljše. Pravzaprav sem nekakšen slalomist. Vem da prav čudno izgleda. Da bi se sploh z ožjimi kolesi vozil 40 je utopija. Pol je folk živčen. nekaterim se dobesedno utrga, ko je na semaforju zelena hitrost pa zmanjšam na 10-12. Več je recimo nemogoče peljat čez križišče ker so na cesti, ki jo prečkam kolesnice. V avtu se neravnin ne občuti.

Umaknit se koloni? Ni variante. Če grem kam dlje po 10-15 min spustim mimo. Imamo večino okoli doma (do 5 min) tako da takih voženj skoraj ni. Kolona je zadej samo, da iz ulice zapelješ. Čakalni čas včasih tudi do 2 min...

Občinarjem smo samo v brene in problem kako čimveč površin čimceneje v svoje mline spravit in jih drago vnovčit. Ko pa je treba kaj narest, pa zatuljo v en glas saj kmetov ne rabimo hrane je preveč... Stvari se pa že spreminjajo in z ukrepi EU se bodo še. kmetici od tega ne bomo imeli nič drugega kot višje vhodne stroške. Trgovina pa bo dobro koristila odvisnost od tujine. Že sedaj o, le mal je treba bolje poznat...

Nekaj komentarjev na to temo sem že napisal pred par dnevi v eno od tem o motoristih na cesti...
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
roCkY pohvalno od tebe. Vidim pa modele vsaki dan, ki se vozijo ob 15:00 (ko je največja gužva) skozi Ljutomer in naredijo 5km dolgo kolono, ne da bi se umaknili (pa majo postaje oz. parkirišča na vsakih 200m).
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Kolker vem se na postaji ne sme ustavljat.

Po drugi strani pa tisti z stranskih ulic pridejo mal hitrej na glavno
wink-1.gif
.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Citat:
Uporabnik Vrsho pravi:
Citat:
Uporabnik stilojtd pravi:
Rotacijska luč bi morala biti obvezna ob vsaki zmanjšani vidljivosti, ob mraku, zvečer in ponoči.

Se strinjam! Jaz jo imam prižgano vedno, ko grem kam s traktorjem - tudi če nimam zapetega nobenega priključka.

Rotacijsko luč je treba imeti vsakič ko imaš kakšen priključek na traktorju ki ni omoligiran kot recimo prikolica. Rotacijska kosilnica, pajek, obračalka, balirka, itd... Prikoica bi pa seveda morala biti registrirana in izpravna,
kar pa v 80% ni in to bi res morali malo pokontrolirati...
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik zlatorog87 pravi:
pa dež ne spere ravno blata s cestišča, do neke mere že, ampak kaj je stlačeno na cestišču v dežjo postane samo še večja drsalnica
A ni tako, da bi moral ti (in drugi vozniki) prilagodit hitrost svojega avta razmeram na cesti?
Pomoje če na taki cesti zletiš ven bo policaj kot vzrok napisal neprilagojeno hitrost, tebi pa kazen.