Toyota Prius totalka

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
Živjo,

rabil bi en nasvet okoli svojega Priusa. Dva tedna nazaj je imela punca nesrečo. Stala pred semaforjem, od zadaj se ji je zabil en totalno pijan model. Zavarovalnica je Priusa ocenila kot totalko. Od zadaj je praktično cel razbit do zadnjih sedežev, baterija je praktično prelomljena. Spredaj se je zaletela v en kombi, tako da je spredaj razbit odbijač, kilerji, klima, luči, meglenke, predvidevam, da še kaj.

Zavarovalnica mi je na prvo "žogo" ponudila 8300eur odškodnine, kar se mi zdi malo. Na Toyota servisu so poslali predračun za popravilo 17.300eur.

Skratka, Prius je III gen. letnik 2009 (november), 80.000 km, biserna barva, Luna operma, parkirni senzorji dodatno, tempomat dodatno. Avto je bil redno servisiran in praktično kot nov, brez praske.

Na Toyota centru bodo sicer preverili, če so ga oni pripravljeni odkupiti, vendar so mi takoj rekli, da je praktično čisto razbit in ga je težko popravljati.

Jaz rabljene dele tezko prodam, baterija je fuč, menjalnik in ostel drobnarije ne vem komu lahko prodam. Prvič Prius se "ne" kvari, drugič jih je izredno malo.

Kaj predlagate, prosim za malo pomoči:)?

Hvala!!!
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Vzemi odvetnika, pa da ti ponudijo več za avto.

Avto.net

Mislim pa, vsaj tako je bilo pri moji mami, da lahko razbitega obdržiš (poleg odkupnine) in ga lahko prodaš za dele. Na AMZSjevem prarkirišču so ponavadi kakšni 'jastrebi', ki take avte, ki jih AMZS pripelje, odkupijejo, pa jih ali prodajo za dele ali pa popravijo, pa naprej prodajo.

Verjamem pa, da ti je bil Prius pri srcu, tako da
roza.gif


Že kaj gledaš, kaj boš kupil naprej?

P.S.: Kar je pa najbolj važjo je pa to, da je avto opravil svojo nalogo in zavaroval tvojo punco. Upam, da je ona ok.
 
Nazadnje urejeno:

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
@AndY1.

Jp s punco na srečo vse ok, Prius jo je odlično zavaroval. Ne servisu je bilo rečeno, če ne bi bilo zadnje gume in baterije, bi bil avto potlačen do prednjih sedežov.

Jp, definitivno bom kupil Priusa, drugega sploh ne gledam...

Ravo to me jezi. Na zavarovalnici mi je cenil rekel, da so gledali tržno vrednost avta. Na avto.netu so 3je prisu, od tega sta dva iz uvoza. Enega sem šel za hec gledati (edini ki ni uvožen) in se ne mora primerjati z mojim. Moj je bil kot nov. nič prask, izredno lepo ohranjen, manj kilometrov, ta na avto.net-u je bil razbit.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Verjetno so ti ponudili ceno po Eurotaxu?

Daj še zaletenega Priusa na www.avto.net, pa fotke zraven, pa mogoče kakšno poročilo servisa o stanju avta. Mogoče najdeš še preko tega kakšnega kupca za zaleteni Prius, ker mislim, da ti dobiš odkupnico od zavarovalnice + avto lahko sam prodaš.
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
@AndY1 avto je servisu sedaj, tako da se bom zapeljal poslikal in dal na net.

@cbb vprasanje kako se prodajajo razbiti priusu, ravno ni Renault, da bi vsi potrebovali menjalnike in itd:)

@Ralliart notri je elektro motor. Najvecja moc je definirana 60 kW, upam, da se pravilno napisal:)
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik miha123 pravi:
@AndY1 avto je servisu sedaj, tako da se bom zapeljal poslikal in dal na net.

@cbb vprasanje kako se prodajajo razbiti priusu, ravno ni Renault, da bi vsi potrebovali menjalnike in itd:)

@Ralliart notri je elektro motor. Najvecja moc je definirana 60 kW, upam, da se pravilno napisal:)
Am 60 kw ali 60 konjev, ker 60kw bi potem pomojem ze nerabil bencinskega? Skratk dele prodas ce je celo pa se kaksno stvar pa prides malce visje od ponujenega, sej zato sprasujem kolk je sploh tak rabljen avto vreden?
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
@Ralliart kW:)

Ne, ne vem, ker na avto.net-u so sami čudi. Jaz sem dal dve leti nazaj (no kaksen mesec manj) 16k.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik miha123 pravi:
@Ralliart kW:)

Ne, ne vem, ker na avto.net-u so sami čudi. Jaz sem dal dve leti nazaj (no kaksen mesec manj) 16k.
Pa recmo tko na prvo zogo, izboris si 9 jurjev na zavarvalnici, avto je bil 16keur, po dveh letih je kaksne 12keur, torej razlike 3 jurje, pa celo vseskupaj kar je zdravega lahko po delih prodas za 3 jurej, to je bencinski motor, elektro motor, menjalnik pa se kaj. Cist tko na uc ocenjeno
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.781
2.352
113
Pomurje
Najboljše je prodat kakšnemu avtoodpadu in potem on secira avto in prodaja dele.

Delov za priusa boš bolj malo prodal, ker je malo stvari, ki crknejo.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Mal na hitr, na uč. Najcenejši na Anetu je 11k€ (ok, 09 letnik, SLO je 14k
smile-1.gif
).

Tako da, če ti oni dajo neki čez 8k€... Jaz bi jih nekako `prisilil` v med 10 in 12k€.
Če ti razbitina ostane, jo boš celo prodal za ene 3k€

Kakorkoli pogledaš, so ti jo premal ocenil
smile-1.gif
 

lafarge

Pripravnik
12. jun 2013
569
0
16
mene zanima sledeče... kako te lahko zavarovalnica prisili, da obdržiš zabitino oz da ti odbijejo zaradi rešenih delov. Pa naj oni prodajajo dele, zakaj bi moral to delat zavarovanec...

Če pravijo, da je totalka, naj pač izplačajo vse po delih naj ga pa sami prodajo?

wtf..
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
Jaz bom to definitino zavrnil, ker se mi zdi ponujena vrednost obsolutno premajhna in po pravici povedano se mi neki ne da ukvarjati s preprodajo delov.
 

lafarge

Pripravnik
12. jun 2013
569
0
16
jest bi tud to naredu, nimajo ti oni kej pogojevat, če je ocena totalka naj plačajo, prodajajo rešene dele pa lahko kr sami. Reč da tudi nimaš kam avta dat, al boš mu razbitino doma???

Predvidevam da je Triglav to....
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
KSZ: iz izkušenj ti samo svetujem da se na prvo ponudbo vsekakor pritoži, pol se pa pusti presenetiti koliko več bodo izplačali. Jaz realno več kot dodatnih 10% ne bi pričakoval, kar pa vseeno ni malo..