Rabljena Toyota Prius

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.663
6.534
113
Prodajalec na Toyoti na Viču včeraj je Priusa popljuval in skritiziral. Naj bi bil predrag, zastarel razvoj v primerjavi z Aurisem hybrid itd... Prepriæeval me je, naj kupim novega, belega Aurisa Hybrid pri njemu. Pa sem v bistvu prišel samo vprašat, če imajo testni Prius.
rolleyes-1.gif
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
@jonny77 jaz sem enako razmišljal med nakupim Aurisa ali Priusa, vendar me je Auris navdušil samo od zunaj, znotraj je proti Priusu 5 gen nazaj. Pri Aurisu imaš občutek, kot da bi sel vsedel v 10 let starega Suzuki Marutija
wink-1.gif


Nisem tudi malo razmišljal med nakupum, kaj naj kupim, seveda Prius:) Govorim o III gen.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.648
779
113
Razlika v ceni Aurisa ina Priusa da malo misliti kaj pomeni avto narejen na Japonskem in kaj pomeni avto narejen v UK. So to davki na to kar ni proizvedeno v EU?

Prodajalcu ne smeš verjeti na besedo, res čudno da ti je ponujal ravno tisti avto, ki mu stoji v salonu.

Življenjska doba baterija je odvisna od veliko faktorjev, tako da lahko kašnemu posamezniku zdrži tudi samo nekaj let, nekomu drugemu bo pa avto šel prej na odpad, kot pa da bi šla baterija. Statistika pravi da v 10 letih crkne nekje 10% baterij, Toyota je sedaj tudi začela ponujati 10 letno garancijo na baterijo (za stare in nove hibride), kar ti da vedeti da to ne more biti pričakovana življenjska doba, ker drugače bi bil to prevelik strošek za Toyoto. Je pa pri vsakem starem avtu riziko da kaj crkne, bolj kot kupiš tehnološko napreden avto, bolj kot je avto redek na cesti, dražje bo če gre kaj narobe. To pa mora biti jasno.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.663
6.534
113
Auris mi je na zunaj všeč, znotraj pa deluje kot kakšna Opel Astra karavan, za 20.000€. Vsekakor je Prius nekaj posebnega in me Auris sploh ne zanima. Zmotila me je vsiljivost prodajalca. Namesto da bi prisluhnil potencialnemu kupcu in mu svetoval glede njegovih želja ( Prius ), mi je ponujal Auris, ki me sploh ni zanimal. Sam se vrsto let ukvarjam s prodajo in tak pristop do kupca je nesprejemljiv in žaljiv. Lahko bi bil jaz lastnik Prius II, prodajalec pa je ta avto kritiziral in rekel, da ljudje, ki kupijo Prius nimajo pojma itd... Ja super...
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
Jaz sem probal oba in sem brez kakršnih koli pomislekov odločil za Priusa
wink-1.gif


Notranjost Aurisa je katastrofalna, Prius pa mi je enostavno fantasičen.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Takemu se reče slab prodajalec brez občutka...predvidevam tudi,da ni vzel tvojega telefona,da te lahko še kdaj kontaktira in ti ponudi primeren avto (verjetno si pa niti ne želiš pri takemu karkoli kupiti?)
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Takemu se reče slab prodajalec brez občutka...predvidevam tudi,da ni vzel tvojega telefona,da te lahko še kdaj kontaktira in ti ponudi primeren avto (verjetno si pa niti ne želiš pri takemu karkoli kupiti?)

Ehh, samo da izpolni svoj trenutni mesečni plan. Ker gre prodaja rabljenega verjetno na "konto" drugega kolega, ki hendla rabljena vozila. Pa seveda zaslužek ni tako velik. Gre pa itak za strel v koleno in neprofesionalni odnos.
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Citat:
Uporabnik miha123 pravi:
Jaz sem probal oba in sem brez kakršnih koli pomislekov odločil za Priusa
wink-1.gif


Notranjost Aurisa je katastrofalna, Prius pa mi je enostavno fantasičen.

Ehh, Priusi so tudi en plastik fantastik, sploh ko se vsedeš celo v en osnoven Lexus CT, bog ne daj kaj bolje opremljenega ali pa kak IS.

Sicer pa se primerja neprimerljivo. Auris se umešča v kategorijo econoboxov za rajo, veliko avta, moderna tehnika, zanesljivost in še kaj za umirjeno ceno. Pač je še bolj plastik fantastik kot Prius, samo je tudi konkurenca plastik fantastik ali pa konkreno oskubljena in kompromitirana pri tehniki (ročni veksler in podobna sto let stara tehnika iz časa Forda Model T).
 
Nazadnje urejeno: