Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Toporisic

Fizikalc
6. apr 2019
110
84
28
Ali je kdo naštudiral fat32 sort? Meni namrec ne uspe. In ta razvrstitev datotek je res "sitna". Kljucek sem kupil sandisk cruzer ultrafit 32gb in dela ;)

Tole je zelo komplicirano. Jaz sem se nekaj lotil, ampak še nisem imel časa globlje raziskovati in testirati razne scenarije, da bi si res prišel na čisto.
V glavnem, tale "Multimedija" pri sortiranju poleg vrstnega reda zapisa loči še med kratkimi in dolgimi imeni pa med MP3 in FLAC vsebino itd...
Na začetku liste bodo mape s kratkimi imeni (manj od 8 znakov), ki nimajo podmap in imajo noter MP3. Potem tiste s kratkimi imeni, ki imajo FLAC. Nato podmape po isti logiki...
Meni je uspelo spraviti na testni ključek eno enostavno dvonivojsko strukturo map, kjer so vse mape in podmape imele dolga imena, v prvem nivoju map ni bilo multimedijskih datotek, v drugim nivoju pa samo MP3 in to mi je pravilno sortiralo. Kako pa sortira poljubno "drevo", skopirano z diska, pa si še nisem popolnoma na jasnem. Mora biti še nekaj, česar nisem upošteval. V glavnem veljajo ugotovitve iz prvega dela posta, sem in tja pride pa vmes kakšno "presenečenje" :)

Klik

"If the storage medium is a FAT-formatted USB thumb drive, then the files will be enumerated in a complex order based on the order in which files are created and deleted and the lengths of their names. "

Toporisic
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.535
1.732
113
toti Maribor
Nas zanima TS z 1.2 turbo mlinčkom. A je to dober motor? Trenutno smo v fazi do 10.000km na leto (od tega 5.000+ dopusti) in še kakšne 4 leta vrtcov, šole in same kratke fure. Trenutno imam Toleda 2005 (kočija) 2.0 TDI in ga bom ubil s kratkimi furami. Pa še rostsicher je. In moram v kakšnem letu zamenjati. Uvoza karavanov razen dizla skoraj ni.

Perfomanse naj bi bile tam tam.
Ne boš verjel, ampak s pravim prodajalcem si lahko s ceno hybrida skoraj na enaki ravni kot turbo mlinček.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
S tem, da greš s perfomansami na slabše. Preslabo zame. 2.0 hibrid je pa res predaleč. Zato sem okoli tega mlinčka malo firbčen.
Ok, razumem. 1.2 turbo mlinček in 1.8hibrid, jajcanje 5.000km po mestu in še ostalo dopust in tebi so važne performanse? :valjamse::valjamse::valjamse:
To, da boš v mestu kvačkalico fural, pa nima veze.:evil:
Razumem, da so to subjektivne zadeve, ampak eni ste res počeni, pa brez zamere.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in Ginginova

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.024
773
113
zakon Bomo šli v test, hvala. sad Na slabše ne bomo šli, kvečjemu v bistveno močnejše in ja, tudi za jajcanje po kraju. In nazaj ali ima kdo izkušnje s tem motorjem?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.024
773
113
Še dodatek, službeno imamo pisarna Leon ST 1.4 ACT TSI, 150KM in gre fantastično pa tudi porabi malo. Zato sem malo v to smer pogledal. Potem pa to vse za seboj potegne, poceni registracija, normalna dimenzija gum, cenejši servis, kratke fure ok, vseeno dokaj velik avto za naše malo daljše dopuste, v parkirišče ga normalno vtakneš, itd.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.024
773
113
Glavna novost v prenovljenem aurisu je doslej najmanjši, 1,2-litrski turbobencinski motor, ki ima največjo moč 85 kW in največji navor 185 Nm v območju od 1500 do 4000 vrtljajev, za prenos na sprednji kolesi pa skrbi natančen ročni šeststopenjski menjalnik. Z mesta do 100 km/h pospeši v 10 sekundah, največja hitrost je 200 km/h. Odziva se zgodaj in je kar poleten, če že ne ekspresen. Vsekakor nekaj čisto nasprotnega od dosedanjega lenobnega 1,6-litrskega bencinskega motorja, ki so ga pri nas umaknili iz ponudbe. Novinec deluje tiho, je pač štirivaljnik in tako kljub majhni prostornini ni tistega značilnega brenčanja trivaljnikov. Poraba je bila na testu kvečjemu solidna, za računalniško povprečje okoli šestih litrov smo morali kar paziti, hitro gre za liter ali pol čez. Je pa res, da ta izvedba ni imela sistema start-stop.

A nima nihče tega pičipokija, vsi dizle 150KM+? Ko se vozimo po jadranki se mi zdi, da imam daleč najmočnejši avto, 140KM, samo sem ter tja me kakšen Mercedes poheca. No razen na trajektu za Pag, tam pa moja kočija tak zgleda, da me žena malo izpod čela gleda.

Kar ok za 1.2 mlinčk.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.626
766
113
Za kratkotrajna pospeševanja npr. prehitevanja, je hibrid ena najbolj zabavnih reči, samo zahodiš in lepo zvezno brez agresije in napora švigneš mimo, za tistih 5 sekund je pa tudi vseeno, če gredo obrati na 5k rpm.

Pod srednjo in visoko obremenitvijo se bo pa 1.2t obnašal bolj suvereno kot 1.8 hibrid, s tem mislim predvsem v kakšen klanec na AC. Takrat bo hibrid za zagotavljanje zadostne moči šel v visoke obrate. Rešitev za take primere je 2.0 hibrid, sicer draga...

Za regionalko in mesto bi jaz v vsakem primeru preferiral 1.8 hibrida, za ravninske dele AC prav tako (npr. Italija, Padska nižina zakon za hibrida). Klanec npr. smučarija v Avstrji, Črni kal pa so primeri kjer bo 1.2t deloval bolj suvereno.

Sicer pa na testno vožnjo in presodi sam, tu Toyota nič ne komplicira, dobiš avto za eno uro ali dve brez, da bi bil prisoten prodajalec. Edino vprašanje je če imajo sploh kakšnega testnega 1.2t v celi Sloveniji.

Drugače pa v katalogu imaš vse podatke o pospeških, pa naj te max hitrost 180 kmh hibrida ne zavede, je elektronsko omejena tako da jo dosežeš dokaj hitro, potem se pa pač ustali pri 190kmh po števcu. 1.2t bo pa zelo počasi lezel naprej proti 200 kmh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
Ima tudi 2.0 hibrid omejeno pri 180 km/h? Po spominu bi moralo biti malo višje; razen če imata skupaj z 1.8 tudi enak elektromotor, potem pa najbrž res ne?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.626
766
113
Mislim da imajo vsi aktualni Toyotini in Lexus hibridi do vključno 2.5 motorja omejitev 180 kmh, samo na števcu to pomeni 190 ali še kaj čez, odvisno od avta koliko laže.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
No, saj res nisem kupil Toyotinega hibrida za športne vožnje čez 200 km/h, ampak pri Lexusu sem pa vseeno presenečen, da so tudi šli na to omejitev, torej da niso vgradili zmogljivejših elektromotorjev. :sprasujemse:
 
Nazadnje urejeno: