Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Toporisic

Fizikalc
6. apr 2019
111
84
28
A si pripravljen kaj probat in poročat tule gor? A sploh imaš Android telefon, po možnosti Samsung?

Evo, sem si sposodil "Alter standard" telefon Samsung Galaxy S9+ ;).
Nisem se spuščal v hekerske vode, naložil sem samo, kar je podprto (LG Mirrordrive aktualna verzija dela samo na LG telefonih, tako da nisem iskal alternativ).

Samsung ima app "Car Mode", ki omogoča uporabo nekaterih aplikacij na Mirrorlinku.

mirrorlink.png


Naložil sem Sygic Car Navigation, povezal telefon na USB vhod in tole je rezultat:

KLIK

Zadeva deluje lepo tekoče, mogoče sprva ni čisto dobro vedela, kje je (telefon v predalčku pod armaturo), čez nekaj metrov pa brez pripomb.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63

In koliko je poraba ene ali druge Corolle (1.8 hybrid vs 2.0 hybrid) pri normalni vožnji, torej da se pelješ po vasi po predpisih, izven vasi malo nad predpisi, čez ovinke (recimo Tuhinjska) brez mencanja in po avtocesti pravih 130 (se pravi 140-150 po števcu)? Je kdo tukaj, ki ima takšen avto in ga ne "špara"? Kakšna je realnost?

Sicer ne bi bilo slabo vzeti 2.0 na test in se zapeljati recimo krog Kranj - Nova Gorica (tole po avtocesti) - Tolmin - Predel - Kranjska gora - Kranj na en navaden dan dopoldne. Morebiti pa najdem voljo in se zapeljem do Lovšeta :).

Jernej
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Ne vem. Bom lahko kaj vec povedal ko ga dobim. Je pa 1.8 meni osebno nepremicnina in ga ne bi imel, ker nisem lih penzic na cesti...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.575
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
In koliko je poraba ene ali druge Corolle (1.8 hybrid vs 2.0 hybrid) pri normalni vožnji, torej da se pelješ po vasi po predpisih, izven vasi malo nad predpisi, čez ovinke (recimo Tuhinjska) brez mencanja in po avtocesti pravih 130 (se pravi 140-150 po števcu)? Je kdo tukaj, ki ima takšen avto in ga ne "špara"? Kakšna je realnost?

Sicer ne bi bilo slabo vzeti 2.0 na test in se zapeljati recimo krog Kranj - Nova Gorica (tole po avtocesti) - Tolmin - Predel - Kranjska gora - Kranj na en navaden dan dopoldne. Morebiti pa najdem voljo in se zapeljem do Lovšeta :).

Jernej

jaz imam s Priusom in tako voznjo 5.7, s Corollo 2.0, ce odstejem vsa stanja na mestu in vozenj za potrebe fotkanja, cca. 6.5.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.325
3.423
113
Bil na testni vožnji Maribor Slovenska Bistrica in naprej do Tepanj po magistarlki in nazaj do MB po AC Tempomat nazaj na 140 kmh pač kaj je bilo na koncu nekaj padalcev pa je sam lepo pobremzal.

Povprečje je bilo 6,5 l na 100 km

Corolla 2,0 hybrid TS oprema sport.

Mogoče bi moral malo več po mestu še probat.

V glavnem avto mi je všeč, ampak če hočeš po AC drajsat pa še vedno vw 2,0 Tdi zmaga.

Za po mestu vozit pa po gneči pa je pravi balzam sploh kakšna vožnja v Roush houer proti Ljubljani.

Mislim da je za povprečnega Janeza ki hodi na delo v prestolnico to pravi avto.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.575
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Bil na testni vožnji Maribor Slovenska Bistrica in naprej do Tepanj po magistarlki in nazaj do MB po AC Tempomat nazaj na 140 kmh pač kaj je bilo na koncu nekaj padalcev pa je sam lepo pobremzal.

Povprečje je bilo 6,5 l na 100 km

Corolla 2,0 hybrid TS oprema sport.

Mogoče bi moral malo več po mestu še probat.

V glavnem avto mi je všeč, ampak če hočeš po AC drajsat pa še vedno vw 2,0 Tdi zmaga.

Za po mestu vozit pa po gneči pa je pravi balzam sploh kakšna vožnja v Roush houer proti Ljubljani.

Mislim da je za povprečnega Janeza ki hodi na delo v prestolnico to pravi avto.

lahko utemeljis, zakaj 2.0 tdi se vedno zmaga?

v zadnjem casu sem vozil kar nekaj 1.6 tdijev - z nobenim nisem prisel pod 6l porabe. enak nacin voznje, kot zmeraj. plus, 2.0 hibrid ima 180hp. se mi zdi, da 6.5 poraba za avto s 180hp ni slab podatek.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.325
3.423
113
Vozim službeno golfa 2,0 Tdi r line in res veliko km po AC. Pa od firme v okolici Münchena do Maribora ali obratno pridem z lahkoto z porabo 4,7 litra če vozim po omejitvah pa do 5,4 če sem po Nemčiji cca 50 km avtoceste na polnem gasu prek 200 kmh dalje v Avstriji pa na omejitev + 10 kmh na števcu.


Tak da moj zaključek je da striktno za km nabijat po AC je še vedno optimalno srednje veliki dizel z 2,0 motorjem in 150 do 200 km.


In ja 1,6 tdi je večji požeruh pa še nikam ne gre.

MI je pa Corolla bolj všeč na splošno za voziti.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.248
5.813
113
lahko utemeljis, zakaj 2.0 tdi se vedno zmaga?

v zadnjem casu sem vozil kar nekaj 1.6 tdijev - z nobenim nisem prisel pod 6l porabe. enak nacin voznje, kot zmeraj. plus, 2.0 hibrid ima 180hp. se mi zdi, da 6.5 poraba za avto s 180hp ni slab podatek.

Toyotinih hibridnih 180 konjev je po outputu pač manj kot vwjevih dizelskih 150 konjev, pa če se na zobe vržeš...

6,5l je sicer zame zelo slab podatek. Trenutno imam pri svojih 95% ac vožnje porabo izračunano okroglih 5l, bc pa kaže all time porabo 4,6. Res pa premore moja krava samo 130 dizelskih ponijev pri skoraj 1600 kilah teže. Pač ostajam še naprej zvest svojemu prepričanju, da je za na avtocesto zveličaven edino in samo dizel. Pa ne samo zaradi porabe. Ostalo je hibrid zakon.
 
  • Všeč mi je
Reactions: VAG in Drifter

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Toyotinih hibridnih 180 konjev je po outputu pač manj kot vwjevih dizelskih 150 konjev, pa če se na zobe vržeš...

6,5l je sicer zame zelo slab podatek. Trenutno imam pri svojih 95% ac vožnje porabo izračunano okroglih 5l, bc pa kaže all time porabo 4,6. Res pa premore moja krava samo 130 dizelskih ponijev pri skoraj 1600 kilah teže. Pač ostajam še naprej zvest svojemu prepričanju, da je za na avtocesto zveličaven edino in samo dizel. Pa ne samo zaradi porabe. Ostalo je hibrid zakon.

Jaz imam na 2.0 184KM porabo med 6.5 in 7, je pa še 4motion in DSG. Na touranu 2.0 sem imel pri enakem stilu vožnje 5.5-6, očitno se 4motion toliko pozna. Ampak me vseeno nekaj matra tale corolla...

Jernej
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.979
113
Bil na testni vožnji Maribor Slovenska Bistrica in naprej do Tepanj po magistarlki in nazaj do MB po AC Tempomat nazaj na 140 kmh pač kaj je bilo na koncu nekaj padalcev pa je sam lepo pobremzal.

Povprečje je bilo 6,5 l na 100 km

Corolla 2,0 hybrid TS oprema sport.

Mogoče bi moral malo več po mestu še probat.

V glavnem avto mi je všeč, ampak če hočeš po AC drajsat pa še vedno vw 2,0 Tdi zmaga.

Za po mestu vozit pa po gneči pa je pravi balzam sploh kakšna vožnja v Roush houer proti Ljubljani.

Mislim da je za povprečnega Janeza ki hodi na delo v prestolnico to pravi avto.

Ravno včeraj MB - Pag. Tempomat na 144 do Žute lokve naprej magistrala, karavanski kuferam do vrha polhn, 2 odrasla dva otroka. Poraba po BC 6.3, pa da ker laže, rečmo da nekaj nad 6,5. Bencinski turbo mlinček 150KS.
Tako da se lepo vidi da si samo pri mestni vožnji na plusu. Da ne omenim da je avto bil 6k cenejši in je verjetno prostornejši.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.575
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
sami biseri, torej. ker spritmonitor pove, da ima Golf povprecno 5.9, pa Fokus 6.1 ...

jaz vam cisto merodajno povem, ker probam vse avte voziti priblizno enako, z vsemi avti grem bolj kot ne tudi po cisto isti poti.

sem pa zadnjic, ko sem sel na downhill v Maribor videl 4 avte, ki so se slepali v zavetrjih avtobusov in celo tovrnjakov - 3 so bili VW (1x turan, 1x golf, 1x golf karavan in enkrat citroen c4) ... ce imate s tako voznjo porabo 5 ali celo 4.5 ... no, jaz se s tem ne bi hvalil ... ;)
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.575
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Jaz imam na 2.0 184KM porabo med 6.5 in 7, je pa še 4motion in DSG. Na touranu 2.0 sem imel pri enakem stilu vožnje 5.5-6, očitno se 4motion toliko pozna. Ampak me vseeno nekaj matra tale corolla...

Jernej

mene je recimo MB A 4matic, avtomat, 2.2 136hp cisto razocaral - glasen in potraten, pod 6,8 ga takrat nisem mogel spravit, potem ko sem se nehal trudit je gladko skocila na 7.1.

Če voziš umirjeno in predvsem po mestu in ob mestu, razlika res ne bo tako zaznavna. Čim greš na avtocesto ali pa pelješ hitreje pa se takoj pozna.
Pozdrav
Ne bom rekel, da ni razlike samo da bi bila tako drastična, se mi pa ni zdelo.

Lp


v Priusu je bil ta motor vrhunski, sem bil na zacetku tudi sam skepticen, ampak po parih kilometrih mi je ratalo jasno, da je motor ok. bi pa moral primerjat tezo Corolle in Priusa, pa potem ocenit ... ampak v Priusu je ta motor biser, tudi v CHR se zelo dobro obnese.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: samojan