Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

samojan

Pripravnik
25. mar 2019
52
8
8
mene je recimo MB A 4matic, avtomat, 2.2 136hp cisto razocaral - glasen in potraten, pod 6,8 ga takrat nisem mogel spravit, potem ko sem se nehal trudit je gladko skocila na 7.1.


v Priusu je bil ta motor vrhunski, sem bil na zacetku tudi sam skepticen, ampak po parih kilometrih mi je ratalo jasno, da je motor ok. bi pa moral primerjat tezo Corolle in Priusa, pa potem ocenit ... ampak v Priusu je ta motor biser, tudi v CHR se zelo dobro obnese.

Ja tudi sam sem prišel do tega, da je bil ta motor v Priusu super. Sam imam v primeru, da se odločim za Corollo največjo dilemo kateri motor izbrati.

LP
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Kje pa je spritmonitor za Corollo? Ker Maribor - Tepanje po "stari" cesti in nazaj 140km/h na tempomatu po avtocesti bo imel vsak avto krepko manjšo porabo kot je njegovo povprečje na spritmonitorju. Sicer pa GTD-ja lahko kar mirne volje izključite iz primerjave.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
GTDja izkljuciti iz porabe...zakaj ze?
Corolle se nimas na spritmonitorju ker je nov model pa se nihce ne vnasa podatkov. Bo merodajno cez kaksno leto
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
Kake debate za 0,5 litra. En špricer manj na 100 km.

Ni brezvezna debata, pa tudi ni vse v porabi.

Jaz dajem dizlu veliko prednost na avtocesti ne samo zaradi porabe ampak udobja, na regionalki izenačeno do rahla prednost hibrida, v mestu pa o dizlu škoda debatirat. Kdo drug pa stvari vidi drugače.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Pa to ni nobena poraba. Mamo doma megana 3 takratkega berline 110 KM dizel. Poraba konstantno med 5,2 in 5,8 pozimi. Lani smo en road trip čez bosno vsekal 3 v avto in polno krame, je na teh regionalkah tam dol zlezel na 4,6. Golf 7 1.4 TSI 122KM je mel foter life time porabo 6,2. Vožnja po regionalkah bolj kot ne po omejitvah med 5,2 in 5,5, mesto 7, povprečje 6,3. Troc 1.5 150 KM trenutno okoli 7. Je ravno včeraj iz moravskih prišel, poraba 6,3 na relaciji. Vglavnem to niso nobene porabe, glede na to kaj smo vozili še cca 15 let nazaj. Če voziš bencinca v pravih režimih je že zelo blizu dizlom, res ni več kot 0,5 do 1l razlike. Hibrid še manj. Pa če ceno novega avta primerjaš, pa morebitne zaplete z dizlom, hitro vidiš da ni več neke računice v prid dizlom. Morda samo tistemu ki dela ultra kilometre
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Udib
Ni brezvezna debata, pa tudi ni vse v porabi.

Jaz dajem dizlu veliko prednost na avtocesti ne samo zaradi porabe ampak udobja, na regionalki izenačeno do rahla prednost hibrida, v mestu pa o dizlu škoda debatirat. Kdo drug pa stvari vidi drugače.

Dizli so glasnejsni pri 130 na avtocesti kot spodoben hibrid.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Ni brezvezna debata, pa tudi ni vse v porabi.

Jaz dajem dizlu veliko prednost na avtocesti ne samo zaradi porabe ampak udobja, na regionalki izenačeno do rahla prednost hibrida, v mestu pa o dizlu škoda debatirat. Kdo drug pa stvari vidi drugače.

Kakor kdo. Troca br bajti še nisem na AC sprobal. Ti pa lahko za tasovca 7 1.4 tsi 122KM povem. Pri 140-150 se tudi 2.0 tdi skrije. Bencinc tišji, 2.0 tdi je kanta, vsak reno ga poseka v tišini. 110 KM dci je tišji, res pa da nimam sank na strehi, ker je takratki model. TSI pri 140 na števcu prede z okoli 2700 obrati. Milina proti dizlu, posebej proti 1.6. Na šihtu večinoma furam G7 karavan 4 motion. Izpod 6,5 nikakor, na regionalkah mogoče 5,5, ko greš pa nad 100 se pa izgube kardana začnejo poznati, poraba drastično naraste. mam pa občutek, da ima 4m krajša prestavna kot navaden, v 6. ima skoraj višje obrate na AC kot bencinar.

Moja baba, ki vozi megana vsak dan 100 km, je z številkami na ti (beri finančnica), je rekla da nikoli več. Za 20 EUR mesečno ni teorije.

Problem nas slovenceljnov je, da imamo slabi standard. Ni problem se ga vsak vikend nažret in zdrobit 100 EUR. Najmanj avto za 25k od tega 23k fafinga, potem pa jok in stok za 20 EUR goriva. Mogoče smo čarovniki. Vse to pri jurja povprečne plače.
 
Nazadnje urejeno:

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
[QUOTE="map, post: 2795341,

Problem nas slovenceljnov je, da imamo slabi standard. Ni problem se ga vsak vikend nažret in zdrobit 100 EUR. Najmanj avto za 25k od tega 23k fafinga, potem pa jok in stok za 20 EUR goriva. Mogoče smo čarovniki. Vse to pri jurja povprečne plače.[/QUOTE]

Zato pa morajo na Alterju bit debate ali neki avto porabi 5.6 ali 5.3L/100km, ker se ocitno pri ostali neracioalnosti najbolj pozna en zapiti spricer pri koncu tedna na racun porabe :)
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.166
879
113
Po pol leta (december 2018) drajsanja z novo Rav4 2.5 Hybrid 4WD Automatik je stanje taksno: prevozenih 8k (vem, lahko bi vec, pa imamo starega Scenica, kateri se ni cisto za odstrel), poraba 6.3/100. Zaenkrat zelo zadovoljen, tako z voznjo, kot vsem ostalim - tudi infotainment mi je cisto ok. Ne pogresam AA, edino navigacijo imam reseno preko mobija (star Samsung GS4), ostalo mi je res ok. Pac krava od avta (s psom nas je 6), truga na strehi obvezna, ostalo nam stima. Strom za po mestu je zakon, na ac pa je teh svoh 200 konjev zame cisto dovolj, samo eco mode ne sme bit vklopljen pa je vse reseno. Skratka, pod crto, zadovoljen, sam neki casa sm rabu, da sm se navadu na hibrid (10+ let na dizlu nardi svoje) :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova in map

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.944
1.099
113
www.adriamedia.si
Ravno včeraj MB - Pag. Tempomat na 144 do Žute lokve naprej magistrala, karavanski kuferam do vrha polhn, 2 odrasla dva otroka. Poraba po BC 6.3, pa da ker laže, rečmo da nekaj nad 6,5. Bencinski turbo mlinček 150KS.
Tako da se lepo vidi da si samo pri mestni vožnji na plusu. Da ne omenim da je avto bil 6k cenejši in je verjetno prostornejši.
V takih rezmerah bi ti hibrid popil liter manj. Sprobano, C-HR in 3008, prvi hobrod, drugi 120 trbo bencinec. Lj-Pula (torej večinoma AC), pa ne glih po omejtivi. 6,5 vs 5,5 ...
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Po pol leta (december 2018) drajsanja z novo Rav4 2.5 Hybrid 4WD Automatik je stanje taksno: prevozenih 8k (vem, lahko bi vec, pa imamo starega Scenica, kateri se ni cisto za odstrel), poraba 6.3/100. Zaenkrat zelo zadovoljen, tako z voznjo, kot vsem ostalim - tudi infotainment mi je cisto ok. Ne pogresam AA, edino navigacijo imam reseno preko mobija (star Samsung GS4), ostalo mi je res ok. Pac krava od avta (s psom nas je 6), truga na strehi obvezna, ostalo nam stima. Strom za po mestu je zakon, na ac pa je teh svoh 200 konjev zame cisto dovolj, samo eco mode ne sme bit vklopljen pa je vse reseno. Skratka, pod crto, zadovoljen, sam neki casa sm rabu, da sm se navadu na hibrid (10+ let na dizlu nardi svoje) :)
Kako pa je s sedenjem? Precej pripomb je bilo, da so sedeži kratki.
Android Auto bi bil pač dobrodošel, ampak ok, gre tudi tako, da je na telefonu.
Kako težko nogo pa imaš sicer?