Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Zakaj bi ti moral razlagat kaj me moti, če je to v tej temi že stokrat napisano? Če si nezahteven in zadovoljen s tem kar je not, potem nimaš problema ane.
Jurja doplačila za navigacijo, ki ni stalno up2date je pa absurdno, če imaš v žepu napravo, ki ve za vsak zastoj na cesti, večino radarjev, itd.
Ročno pa se je cilje v navigacijo vnašalo leta 2009, sedaj se pove google maps kam želiš.

Nihče pa ne govori o minimalistični zasnovi ekrana :rolleyes:, čeprav bi se tudi o tistih srebrnih gumbih okoli ekrana dalo kakšno reči...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
Ne razumeš ne ..

Ti razložim po kmečko. Danes kupit avto s takim multimedijskim sistemom je kot kupit mid range trotelziher fotoaparat, sej dela in vse ampak čez 3 leta bo zastarel in vsak mid range telefon bo delal boljše fotke. Če pa kupiš nek DSLR sistem z najboljšim objektivom in njabolj poceni bodyem boš pa čez 5 let zamenjal body in ohranil najdražji objektiv pa bo to še vedno vrhunski sistem, enako čez 10 let če se bajonet ne bo spremenil.

V avtu je danes pri multimediji pomebna modularnost in nadgradljivost kar se rešuje več ali manj povsod s povezovanjem na zunanje "mobilne naprave". Torej multimedija ni več tisto kar je v avtu ker tisto bo zastarelo že jutri (če ni že danes) ampak tisto kar nosiš vsak dan s sabo, to je mobilni telefon. In če čez 10 let multimedija še vedno omogoča priklop najsodobnejšega telefona bo to vrhunski sistem.

No tale Toyota tega ne omogoča poleg tega ima že danes zastarel sistem, tako da čez 5 let bo navigacija samo še relikvija v meniju in upam trdit da tudi vse ostalo bo čist žalost (že danes je).

BTW: "vnos" lokacije preko telefona in navigiranje po google maps (na zaslonih avtomobila jasno) je tako ene 10 nivoje višje od vključene navigacije pa če je ta še tako dobra
 
  • Všeč mi je
Reactions: BigPoppa

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
pri fotičih si falil, ampak to trenutno ni tema debate. :)

kar se tiče povezljivosti s telefonom, pa kot sem rekel - dokler zadeva ne bo laufala na wifi (ali bluetooth), skratka, brez kablovja, mi lahko začnejo to prodajati, dokler je za to potreben kabel (in kolikor mi je znano, CarPlay in AndoidAuto oba potrebujeta kabel), je lahko zadeva še tako uporabna in napredna, ampak je zastarela v trenutku, ko vmes postaviš kabel. je to potem res napredna tehnologija, če ob vsej poplavi brezžičnosti še vedno rabiš kabel?

je potem multimedijski center, ki ne omogoča uporabe CarPlay in AndoridAuto, preko kabla, res zastarela?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
Android Auto je že eno leto wireless

kateri avtomobili vse ga omogočajo je seveda druga zgodba, podobno tudi vzdržljivost baterije v telefonu, ki se ga tako uporablja

in ja, leta 2019 je vse kar ne omogoča CarPlay ali Android Auto v kakršnikoli obliki naravnost za na smetišče
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Wireless Android auto že obstaja, samo ne vem, če je na voljo že v kašnem avtu. Wireless AppleCar play ima baje Audi.

Sicer se pa strinjam, to natikanje kabla vsakič ko sedeš v avto ti počasi dosadi, odlagališče za telefon v avtu pa pri meni hitro postane magnetni nosilček nekje na armaturi. Sedaj imam telefon nastavljen tako da ko zazna bluetooth od avta, da se na telefonu avtomatsko zažene Android Auto in imam to funkcionalnost v 11 let starem avtu.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
Če čisto tehnično razložim; komunikacija pri carplay oz android auto je kar obsežna in recimo ne gre in nikoli ne bo šla preko BT ki je low power opcija povezovanja brez žice. Tako da ostane aktivni wifi ki pa v kombinaciji z že tako precejšno porabo energije pri "streženju" podatkov na zaslon ni ravno energijsko učinkovita opcija. Tako da glavni problem zakaj mora bit stvar na kablu je poraba energije oz. posledično velik poraba baterije. Kabel to rešuje dvosmerno, poraba energije preko USB je nižja, hkrati pa lahko preko USB napravo polniš = win win.

Obstajaja pa v obeh sistemih (apple in android) že testno wireless povezovanje, ampak širše uporabno še ni. Je pa tu skoraj obvezno poleg podpore wifi na obeh straneh tudi opcija brezžičnega polnjenja na OBEH koncih. Torej telefon mora imeti podporo za brezžično filanje in avto mora imet polnilec. Druga stvar (polnilec v avtu) se kar uvaja kot opažam, prva stvar (brezžično polnjenje na telefonih) pa nekako cinca med ja-ne oz. se v mobilni sferi nekako noče prijet. Ker bo tu še nekaj turbulence (spremembe standardov itd.) je trenutno najbolj zihereška opcija USB ki je z nami par desetletji in bo tudi ostal še par desetletji.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.158
874
113
Eh. 4 mesece se zdaj drgnem naokoli z Rav4 (Touch 2) in razen tega, da za navi uporabljam fon nimam kaj slabega reci. Sem res nezahteven, 64gb usb kljucek v usb port in pali.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Najbolj bizarno je pa tole:
1555490723414.png
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.352
113
Pomurje
Androidauto in carplay bi res moral biti vključen.
Da pa zaradi tega ne bi kupil avta, je pa nelogična odločitev.

Jaz si poti vnašam prek lexus app-a in pošljem v avto. Vse to gre prek telefona hudo hitreje kot prek navigacije v avtu.
Muziko strimam prek Vanced app-a.

Tako sem še hitrejši in varnejši kot android auto in ja tudi za Toyoto obstaja app, ki deluje isto. Le telefon mora podpirat deljenje internetne povezave.
S Samsungom dela.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
To velja za samostojno aplikacijo na telefonu, moraš dobit apk in inštaliraš. Če imaš pa avto ki to podpira pa na telefon ni potrebno nič inštalirati, sicer pa sam tega še nisem probal tako da me ne držat za besedo.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
jaz sem včeraj instaliral APK, in v avtu dela.
za enkrat, kaj pa vem, sploh ne uporabljam ker mi avto služi dobro tudi brez tega.
Mogoče pride do izraza, če bi pri nas delal spotify ali če imaš kak drug plačan streaming service (jaz na žalost nimam)
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
jaz sem včeraj instaliral APK, in v avtu dela.
za enkrat, kaj pa vem, sploh ne uporabljam ker mi avto služi dobro tudi brez tega.
Mogoče pride do izraza, če bi pri nas delal spotify ali če imaš kak drug plačan streaming service (jaz na žalost nimam)
Spotify letna naročnina je okoli 6 eur, kupljena na ebayu :)

Apk za android auto dobiš na strani apkmirror

@ gasper to je potrebno zato, ker ga iz Google playa ne moreš dobiti, saj ni podprt v sloveniji, isto je za spotify
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Če imaš kupljeno varianto dela brez problema, če imaš free račun pa preko proxijev.

Ko sem jaz kupil testno 2 meseca, mi je prodajalec ustvaril random email na Googlu in s tem se loginaš v app.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.352
3.441
113
No pa telefon si moraš pol pri Android avtu dati na Angleško ali Nemško, da se lahko kregaš z njem.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Kar se ugibanj o tehničnih rešitvah tiče (kot recimo Mirrorlink itd...), je morda najbolje, da pripnem PDF navodila, pa si lahko vsak sam pogleda podrobnosti.

Corolla navodila (avto)
Corolla navodila (multimedia center)

V navodilih ne priše prav veliko o Mirrolinku. Sicer naj bi bil pa od navigacij uradno podprt samo Sygic, stane pa 55€ in dobiš lifetime update, live traffic, speed cameras... 7 dni je Trial za sprobat, če je vreden tega denarja več kot dovolj.

Sem pa dobil tale easy "hack" s katerim lahko poženeš poljubno aplikacijo na Mirrorlinku:

A si pripravljen kaj probat in poročat tule gor? A sploh imaš Android telefon, po možnosti Samsung?

Glede na to, da se tule gor pogovarjamo o Android Auto, ki v Slo ni podprt in, ki ga moraš nalagat preko apk, bo tole za Alter hackerje mala malica :D