Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Saj ta Prius, ki je šel do Dunaja je že 10 let star model :p

Problem je tudi to, da 10 let star (cheat)dizel pokuri manj kot novi, novi hibrid pa pokuri vsaj 10% manj kot prejšnja generacija.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
No saj 5 je absolutno gledano lepa poraba za polno naložen avto z avtocestnimi hitrostmi in pa nekaj drkanja po mestu. Boljše številke so že v domeni alter voznikov. Mi smo bili zdaj na družinskem roadtripu (smo šli še naprej od Dunaja) in je dizel spil ravno toliko.

Tako, da čestitke hibridom glede porabe so definitvno na mestu, po avtobanu pa še vedno raje šibam z dizlom.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
No saj 5 je absolutno gledano lepa poraba za polno naložen avto z avtocestnimi hitrostmi in pa nekaj drkanja po mestu. Boljše številke so že v domeni alter voznikov. Mi smo bili zdaj na družinskem roadtripu (smo šli še naprej od Dunaja) in je dizel spil ravno toliko.

Tako, da čestitke hibridom glede porabe so definitvno na mestu, po avtobanu pa še vedno raje šibam z dizlom.

to z odstranjenim DPF-jem in blindiranim EGR-jem, in "čipirano" elektroniko motorja?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
No saj 5 je absolutno gledano lepa poraba za polno naložen avto z avtocestnimi hitrostmi in pa nekaj drkanja po mestu. Boljše številke so že v domeni alter voznikov. Mi smo bili zdaj na družinskem roadtripu (smo šli še naprej od Dunaja) in je dizel spil ravno toliko.

Tako, da čestitke hibridom glede porabe so definitvno na mestu, po avtobanu pa še vedno raje šibam z dizlom.

meni se tudi po avtocesti hibrid vedno bolj dopade ... sploh v kakšnih zastojih.
me pa pogreje ko si v kakšnem od zastojev, pa naletiš na kakšnega dizlaša, kjer moraš potem vso ventilacijo in okna zapret ... :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajote in samojan

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Na celi poti do Češke nisem obstal v nobenem zastoju, tako, da sem večinoma užival v pišu vetra in zvoku gum, v redkih trenutkih, ko sem dejansko pohodil gas, pa se ni zgodilo nič zvočno pretresljivega, razen malo je nekje spredaj zabrbotalo. To je tisti del vožnje, ki ga hibridarji pač nočete razumet in kjer dizel nima konkurence. Seveda se v zastojih in po mestu vse obrne, ampak žal popolnega pogona ni. Prisegam na tistega, ki najbolje pokriva 95% moje vožnje. Z enim učem pa ves čas škilim k hibridom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
meni se tudi po avtocesti hibrid vedno bolj dopade ... sploh v kakšnih zastojih.
me pa pogreje ko si v kakšnem od zastojev, pa naletiš na kakšnega dizlaša, kjer moraš potem vso ventilacijo in okna zapret ... :p
meni se tudi po avtocesti hibrid vedno bolj dopade ... sploh v kakšnih zastojih.
me pa pogreje ko si v kakšnem od zastojev, pa naletiš na kakšnega dizlaša, kjer moraš potem vso ventilacijo in okna zapret ... :p

še nisi videl sodobnega dizelaša, anede. Pa tolk avtov si vozil in videl. c.c.c.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ne, ne ... to je del, ki ga ostali ne razumete ... tudi pri hibridu se razen pospeševanja ob pritisku na pedalko za plin ne zgodi nič kaj zvočno ali kakor koli pretresljivega. samo gre ... to je nek čuden stereotip, ki so ga začeli novinarji in se je pač prijel ...

meni osebno je v primeljivih razredih vožnja s hibridom ali dizlom ali katerim koli možnim pogonskim sklopom zvočno enako ugodna.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
še nisi videl sodobnega dizelaša, anede. Pa tolk avtov si vozil in videl. c.c.c.

enih par. pa da te malo zbodem. sem se zadnjič, ko sem stal v zastoji, vozil oz. cjazil za Mercedesom C, prejšnja generacija, (na oko bi rekel nekje okoli 2010 varianta) ... in je v kabino prodrl vonj po dizlu ... kaj naj, tako je ... verjamem, da marsikaterega dizla ne zavohaš, je pa tisti, ki ga, toliko bolj ubitačen.

pa še to - Mercedes A je trenutno en najbolj glasnih vozil, ki sem jih vozil ... ;) aja, oprosti, A ne šteje ...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
enih par. pa da te malo zbodem. sem se zadnjič, ko sem stal v zastoji, vozil oz. cjazil za Mercedesom C, prejšnja generacija, (na oko bi rekel nekje okoli 2010 varianta) ... in je v kabino prodrl vonj po dizlu ... kaj naj, tako je ... verjamem, da marsikaterega dizla ne zavohaš, je pa tisti, ki ga, toliko bolj ubitačen.

pa še to - Mercedes A je trenutno en najbolj glasnih vozil, ki sem jih vozil ... ;) aja, oprosti, A ne šteje ...

to je 9 let star avto.... ali še več... torej? si se vozil za novim...naš recimo čev garazi laufa , zaprta vrata ne vohaš...to sem že pisal.. da je tehnika ratala bolana, s tem pa tudi draga......

A je glasen, možno, s čim si meril, koliko DB, al to na svojo uho? da ne bomo na pamet .
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
to je 9 let star avto.... ali še več... torej? si se vozil za novim...naš recimo čev garazi laufa , zaprta vrata ne vohaš...to sem že pisal.. da je tehnika ratala bolana, s tem pa tudi draga......

A je glasen, možno, s čim si meril, koliko DB, al to na svojo uho? da ne bomo na pamet .

tudi moj avto je star 9 let ... ;)

primerjal sem ga z Hondo Civic, ki sem jo takrat imel, ena od stvari, ki me je pri Hodni motila, je bila ravno glasnost (4000rpm pri 130 na AC). A je bil še malce glasnejši, če se je moja takrat pritožila, potem veš, da nekaj ne štima.

se pa strinjam, tehnika je postala bolana. če jo pustiš nedotaknjeno. če začneš razne DPF-je, EGR-je in ne vem kaj še šraufat, pa verjamem, da se stvari spremenijo. tega C-ja sem omenil ravno zaradi tebe, ker vem da si zvezda fan (tudi sam sem bil do zadnje generacije vozil). ampak žal se prevečkrat naredi, da stojim za kakšnim še novejšim, pa dizelsko smrdi. ali gre za naključje, ali ravno kuri DPF ... vem samo, da pač ni prijetno.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.881
5.159
113
ni naklučje dizl smrdi pa če je nevem kak nov. Tudi če ne vidiš saj je tisti značiln smrdljiv vonj.
Sajkek pa tak naklada da ni res. V garaži mu laufa in nič ne voha. Valda da ne če ma avto start/stop in se izklopi :D

ampak kaj bom jaz govoril, ko nevem kaj je to premium.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
točno to, kaj boš ti govoril...sem že pisal, da je auspuh brez saj pri 150kkm. Pač mam doma, lahko pogledam, ti pa poglej na kakšnem kanalu. vredi?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
saj to smrdi tebi, ko se s svojim hibridom, ki rožice sadi, zadaj pelješ

bodi dec pa ga prehiti pa bo problem zate rešen, oni sam sebe itak ne voha
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.881
5.159
113
kak ste fukje*i ej resno nemore človek drugega rečt. Kdo govori, da hibrid rožice sadi? Predvsem vi dizl posiljevalci.
Dizl pač smrdi sprejmite to. Še stari fergazerc ko ga je zalivalo ni tak smrdel kot euro6 dizl.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
v bistvu si tečen ko drek pa ti svinjaš ves cajt s tem smradom

pa vemo kdo je posiljevalec