Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
dejstvo je, da imajo dizli bolj neugoden vonj, kot bencinarji. žal. sploh med fazo kurjenja saj, tisto je sploh druga liga.
ne rečem, zna kak bencinar tudi smrdeti, ampak žal dizle res zavohaš, prej kot ostale. novejši so sicer precej boljši, kar se tega tiče, ampak ga še vedno zavohaš.

ni pa noben idealen.

in ne govorim o ekologiji in s tem povezanimi stvarmi. govorim zgolj in samo o neugodnosti vonja. tu saje nimajo nič, rožice nimajo nič ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann in koliko

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Kak ste dobro zabluzili. Jojme...

Skratka - pride se letos posodobitev za andorid auto pa apple car play za corolle
Upgrade seveda zastonj za lastnike. Juhu. :)

Zdaj pa rozice sadit.

Btw - meni je corolla v tem enem tednu fajn prirasla k srcu. Dober nakup za moje potrebe.
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Lahko bolj natančno poveš, kateri motor in opremo si vzel? Zanima me, ali pri Executive opremi dela odpiranje oken z daljincem. Sem probal pri Sol opremi, pa ni delalo.
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
Kak ste dobro zabluzili. Jojme...

Skratka - pride se letos posodobitev za andorid auto pa apple car play za corolle
Upgrade seveda zastonj za lastnike. Juhu. :)

Zdaj pa rozice sadit.

Btw - meni je corolla v tem enem tednu fajn prirasla k srcu. Dober nakup za moje potrebe.
A je to konkretna informacija? Vir?
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Lahko bolj natančno poveš, kateri motor in opremo si vzel? Zanima me, ali pri Executive opremi dela odpiranje oken z daljincem. Sem probal pri Sol opremi, pa ni delalo.
Očitno še ena vesoljska tehnologija za Toyoto kot prednji park senzorji in odsotnost tempomata pri omejevalniku hitrosti. Kot kak polizdelek ima vse razen potem pa sledi spisek dolg par strani. Daljinsko odpiranje in zapiranje stekel je imel že moj pokojni Fiat Stilo leta 2002. Nemške blagovne znamke so to obvladale še veliko prej. Toyota pa tega ne zmore niti leta 2019. Sramota :(
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Očitno še ena vesoljska tehnologija za Toyoto kot prednji park senzorji in odsotnost tempomata pri omejevalniku hitrosti. Kot kak polizdelek ima vse razen potem pa sledi spisek dolg par strani. Daljinsko odpiranje in zapiranje stekel je imel že moj pokojni Fiat Stilo leta 2002. Nemške blagovne znamke so to obvladale še veliko prej. Toyota pa tega ne zmore niti leta 2019. Sramota :(

Kaj nabijaš spet. Pojdi odpirat okna svojega mondeota prek daljinca gor in dol.
Med "ne zmore" in "ne vidi potrebe po tej funkciji in zato ne vgrajuje" je pa ogromna razlika. In verjemi, da je toyota prva, ki "zmore", glede na to koliko denarja obrne :)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
No to, da nima stekel na dalinca je res wtf scena, ker to je zame top funkcija in jo uporabljam dnevno. Ampak od japanezerjev nekako pričakuješ, da bo pri postranskih stvareh vse napol. Se vsaj tam kjer najbolj šteje ponavadi potrudijo.

Meni je bilo huje, ko sem kupil novega opla in ugotovil, da nima hlajenega predala kar je imel že vsak clio malo pred kameno dobo...

Pač uno, pelješ familijo z novim avtom na izlet in že na štartu ugotoviš, da bo čokolada stopljena in nič ne moreš :)
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Odpiranje oken na daljincu je pa recimo meni neuporabno. Samo plac jemlje na daljincu.. preveč nepotrebnih gumbov.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
lol?

tiščiš gumb za odklepanje avta in grejo šipe dol. verjetno si gledal kakšno japonsko izvedbo.

in ja super uporabno, avto luftam že ko hodim čez parking do njega. je pa tudi res, da nimam japonskega daljinca in pač... nese več kot 2m.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888, sad in Clancy

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Toyota je lena in skopuška.Enkrat v prejšnjem tisočletju so izumili hybrida in zdaj proizvajajo samo hibride, čeprav imajo denarja, da bi lahko razvili električno vozilo z dometom 700 km. Ampak potem nebi bilo keša za šefe je lažje ovcam prodajat zastrarelo tehnologijo. Ker če bi vgradila ta sistem odpiranja in zapiranja oken na daljinsko upravljanje bi bila ob 10 € po avtu. Pa enih 5 € če bi serijsko vgrajevala prednje parkirne senzorje. Polizdelek zaradi varčevanja. Isto kot dizajn pa še bi lahko našteval. Edino kar pogojno štima je zanesljivost vse drugo je povprečje ali pa slabše od povprečja. Kdo pri zdravi pameti bi lahko odobril dizajn zadnje generacije priusa ??? Corola je všečna ampak ko bo na trgu dve tri leta bo sprt prišla All New Corolla.

Ford pa je spet druga zgodba. Dosti bolj katastrofalna kot je Toyotina. Oni šele zdaj odkrivajo hibride.... :)
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Kaj nabijaš spet. Pojdi odpirat okna svojega mondeota prek daljinca gor in dol.
Med "ne zmore" in "ne vidi potrebe po tej funkciji in zato ne vgrajuje" je pa ogromna razlika. In verjemi, da je toyota prva, ki "zmore", glede na to koliko denarja obrne :)

Pri Mondeotu to dela. Odpiranje in zapiranje. Samo,v menijih to omogocis in dela.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
strošek ni niti 10€ po avtu, ampak je samo enkraten strošek za doprogramiranje softvera. dejansko jih nič ne stane in ne naredi nobene škode.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
iste fore imajo drugače japanezerji z impulznim odpiranjem stekel

verjetno čisto brezvezna funkcija. so že ocenili, da je tako prav.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Še dobro, da v navodilih za uporabo nič ne piše :rolleyes:
1563995876285.png
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Odpiranje oken na daljincu je pa recimo meni neuporabno. Samo plac jemlje na daljincu.. preveč nepotrebnih gumbov.

Daj se malo avtomobilsko izobrazi nea moreš tak blesave tolčt. V tej vročini je daljinsko odpiranje pomembno takoj za klimo. In ne rabiš dodatnih gumbov na daljincu(Toyota ji verjetno rabi enih 10) samo držiš gumb za daljinsko odklepanje 10 sekund in se okna odprejo držiš gumb na daljincu za zaklepanje 10 sekund in okna se zaprejo. Se vidi da razen Toyote nimaš pogleda v avtomobilski svet in ti meni naj se grem igrat z odpiranjem in zapiranjem stekel. Kolk si star enih 13 da se tako razumeš v Toyoto.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik