Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.103
858
113
Meni je pa cisto ok, da je in bi ga pogresal. Ocitno nimam tako obcutljive tacke in rad vidim kdaj pri zaviranju optimalno polni baterijo.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Imaš 3 opcije - prikaz analogno (na digitalni plošči), pa 2 digitalna prikaza. Ta najbolj "uporaben" digitalni prikaz kao 3D je za doplačilo (350eur) in pride skupaj s HUD.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Meni se tudi merilnik obratov ne zdi odveč. Pravzaprav mi je odvraten in nepotreben tisti števec, ki ga imajo prejšnji modeli.

Sem pa včeraj imel na testu še 1.8 karavana in si nikoli nisem mislil, da bom to rekel za toyotinega hibrida ampak avto mi je faking fenomenalen. Tako sproščujoča vožnja, da prav ne moreš verjet (mogoče bi lahko kaj naredili še na zvočni izolaciji kabine, drugače pa nimam pripomb).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Generik in kajote

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Imel cez vikend Moneo Hybrid karavan. Meni super avto, vem pa, da je za Toyota fun-e krs. Nima merilnika vtljajev in ga nisem pogresal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Meni je pa cisto ok, da je in bi ga pogresal. Ocitno nimam tako obcutljive tacke in rad vidim kdaj pri zaviranju optimalno polni baterijo.
Za to v Corolli ne rabiš obratomera oz tega obratomer sploh ne kaže. Polnjenje kaže ločen grafični števec na LCDju ali HUDu.Če bi obratomer kazal, kako se polni, ne bi napisal, da je odveč. Tako pa v hibordu res nima funkcije. Raje bi videl večji LCD.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
jaz tudi ne vidim nekega smisla obratomera v hibridu. Razen za alter ko se folk prepucava kak se skos zaganja v obrate, da filmček posnameš.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.103
858
113
Za to v Corolli ne rabiš obratomera oz tega obratomer sploh ne kaže. Polnjenje kaže ločen grafični števec na LCDju ali HUDu.Če bi obratomer kazal, kako se polni, ne bi napisal, da je odveč. Tako pa v hibordu res nima funkcije. Raje bi videl večji LCD.

Ok. Saj pravim, da za Corollo ne vem, pri meni je pac tako.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.404
113
Lexus CT ima fino opcijo, da si lahko obratomer prekonfiguriraš v eco meter ali obratno.
Načeloma pa se po 400.000 km plus v hibridih strinjam, da je obratomer načeloma odvečna funkcija.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Meni bi obratomer bil OK kot dodatna funkcija, ga pa dejansko ne rabiš na primarnem zaslonu. Se strinjam s SJTV1, da bi v zameno lahko dali večji digitalni display v corollo pa dodelai infotainment, da bi bil vsaj korak za nemci in ne 2 koraka kot sedaj...
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.824
616
113
EU
Ta Corolla je definitivno ogromen korak naprej. Dejansko sploh nepredstavljiv za sicer tako konzervativne Japonce pri Toyoti. Ampak zgleda, da čisti brez konzervativnosti pa tudi ni šlo (obratomer, zastarel infotainment ipd.). Ampak v resnici se ne pritožujem, takoj ko omogočijo še car play jeseni, je v bistvu to potem že dosti ok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Generik

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.573
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
spet malo offtopic, ta vikend smo šli na Dunaj in nazaj - tankal na Šentilju, relacija Šentilj - Dunaj (malo tudi po mestu a ne nekaj dosti) - Ljubljana - po BC 4.9 poraba, večino časa vožnja po števcu +10 glede na omejitev. glede na izkušnje to pomeni nekje 5.1 poraba. od Šentilja do Graza sicer IG-L omejitev, nekaj delovnih zapor vmes, ostalo stalno 140 po števcu. 3 not, precej naložen avto. sam priznam, da sem pričakoval nekje 5.3 po BC, tako da me je to precej presenetilo.

ravno, ko smo se dvigali na tisti zaviti cesti proti Dunaju (mimo počivališča Zobern), je kolega omenil, kako presentljivo tih je avto ... ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: 2CV