Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

I

Izbrisan uporabnik 474

Gledam vsak dan, kak lepo delujejo lane assist ter ACC z stop&go funkcijo... Pa še dashboard je veliko lepši :p
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Važno, da si ti zadovoljen.
Si tudi že napisal, da ti je Toyotina armaturka nagravžna, pa je enkrat dovolj. Ne rabiš tega mnenja 10x ponavljat. Nekaterim pač to ne pomeni nič in zato brez težav to armaturko prežvečijo s 30.000 v žepu, ki so jim ostali namesto nakupa Mercedesa.
Če pa moraš zato, da ti bo lažje, še 10x ponovit, kako je nagravžno, potem pa le.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Pri corolli, kjer je LTA serijski pri vseh modelih, tudi vstopnem, se komot pelješ razdaljo od KP do MS brez da dregaš volan. Samo obtežit ga moraš.
Nekako tako:
To je sicer prikaz v RAV4, je pa v Corolli enak sistem.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Pri corolli, kjer je LTA serijski pri vseh modelih, tudi vstopnem, se komot pelješ razdaljo od KP do MS brez da dregaš volan. Samo obtežit ga moraš.
Nekako tako:
To je sicer prikaz v RAV4, je pa v Corolli enak sistem.
Odlično, še eni pametni, ki vedo več kot inženirji. Potem pa gledamo črno kroniko, kjer žal nedolžni nastradajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Generik ne bluzi. Rav4 je daleč od tega, da bi sam kp ms prevozo. Malo bolj oster ovinek na ac in ga brez pomoči ne zvozi. Je pri hiši 2020 rav z vso opremo. Nerabim yt videja gledat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi in Hanzi

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Na regionalki bi se itak odpeljal v jarek. Na avtocesti pa bi počohal ograjo tam kjer so obcestne črte slabo vidne. Pa ti ne bluzi, ker imam v avtu identičen sistem pa sem precej na relaciji LJ - MS...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Važno, da si ti zadovoljen.
Si tudi že napisal, da ti je Toyotina armaturka nagravžna, pa je enkrat dovolj. Ne rabiš tega mnenja 10x ponavljat. Nekaterim pač to ne pomeni nič in zato brez težav to armaturko prežvečijo s 30.000 v žepu, ki so jim ostali namesto nakupa Mercedesa.
Če pa moraš zato, da ti bo lažje, še 10x ponovit, kako je nagravžno, potem pa le.
Ko vozi nima kaj gledat armaturo. Gledat mora na cesto.
Med vožnjo je dovoljeno samo za trenutek obrnit pogled na noge sovoznice..
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
Ko vozi nima kaj gledat armaturo. Gledat mora na cesto.
Med vožnjo je dovoljeno samo za trenutek obrnit pogled na noge sovoznice..

Saj vsi vemo kdo je decision maker in kdo gleda zaslončke. Če je videla pri prijateljčinem možu/fantu meco z 3mi zasloni in lučkami, vemo da je potem to treba tudi imeti, da ne bomo slabši. :) Moški smo bolj praktični, samo da dela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
V netako davni preteklosti sem kupoval stanovanje in na enem ogledu sva prišla do para, ki sta prodajala stanovanje.
Lepo, atrijsko stanovanje, privat parking, gor 7ica, na njegovi roki Rolex Yachmaster 2, zlat (fake),... Na stanovanju pa kar nekaj plomb, izvržb za 300€ od upravnika in pa ona bi še namontirano klimo ven vzela, če bi prodala stanovanje.
Večinoma se taki nebi nikol peljali v Kii, Toyoti ali pa bog ne daj Dacii.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.153
113
fura nek svoj imidž... ima takih.
Največja beda se vidi ravno takrat ko oni prodajajo stanovanje ali pa jim banka rubi in prodaja.... to posebej vtičnice prodajo zavese, WC školje, marmor ali kamen se dol trga iz fasad in podobno. Bolana scena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Generik in Marxon

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Če sem si prav zapomnil, je šel na Corollo iz Tourana 2.0 TDI DSG (Vincent, popravi me, če sem se zmotil).
Pa kakor vem je imel aktualno verzijo Corolle.

Drži. Sicer se več ne bom oglašal v temi, ker sem ga prodal in je mimo, a vseeno odgovor kaj ne štima (ne glede na paket opreme in izvedenko motorizacije - a bi po mojem mnenju moglo štimat):
- avto se je zjutraj zarosil (brez vklopljene klime seveda, ker je nikoli nisem imel vklopljene..od nekdaj) - vedno štart izpod nadstreška
- ko si vklopil ventilacijo (pojačal, vklopljena je itak bila) je tako sfaljena, da ni bila v stanju odstranit zarositev...v sredini si imel krog, preko katerega si postrani gledal
- zvočna izolacija (hrupnost iz zunaj na noter) je katastrofalna -> je ni.
- ob dežju, so se stranske šipe 'zmočile' in te kaplje niso šle več dol. Mišljeno: Pri vseh avtih, mi je nad 50 km/h pobralo kaplje s šipe ..tu so ostale, vidljivost je bila temu ustrezna med vožnjo in potem ko si se ustavil v križišču (zakaj tako, pojma nimam..a je blazno moteče)
- ko si opral avto, je bila šipa od spustu in dvigu še čez dva dni rosna in vedno prišla malo usrana nazaj ven
- infotiament popolnoma zanič.

Pa bi še šlo a je tako naneslo (beri: moja bedasta glava), da sem imel v 6ih letih 5 različnih avtomobilov in so to stvari, ki so tu izstopale/bile prisotne, drugod jih ni bilo.

Tega prej ne moreš vedet in se nisem zavedal, da so te zadeve lahko problematične ob nakupu praktično novega avtomobila v letu gospodovem (cca.) 2020.. si nisem mislil, da je kaj takega še mogoče.

(voznih lastnosti nisem nikoli kritizial...normalnemu uporabniku je avto lepo vodljiv, simpatičen za peljat, verjetno z 2.0 benciranjem in pomočjo elektrike prav zanima stvarca).....samo taaaaako cenen je notri....nekaj zmetano na kup: linija, estetika, kakovosten material..kaj je že to?

In spet: to je moj pogled na ta avto, kdor je z njim zadovoljen, super zanj (odrezana različica z ledicami je na zunaj prav simpatična).
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.153
113
I can feel your pain... in čestitam drznost za pogum, da si upal pisat proti svetinji: "corola uber alles" :evil:

recimo en tak pokazatelj koliko je avto premišljen...v dežju odpereš prtljažni pokrov...pre večini avtov boš usran in moker če kaj noter zlagaš , pri enih pa čudežno vse teče tam ko mora, in ko enkrat to dejanko vidiš-testiraš, ti je jasno zakaj so eni avti pač cena 2x. Ker je pač ena grupa morala to gruntat, testirat itd... In tega pač ne moreš v avtosalunu v 15 minutah ugotovit.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: tony